О бюджетах сельских округов Балхашского района на 2026-2028 годы
Решение Балхашского районного маслихата Алматинской области от 31 декабря 2025 года № 47-156
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 17 настоящего решения.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 7, статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Балхашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Акдалинского сельского округа Балхашского района на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 52 391 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 14 136 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 38 255 тысяча тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 0 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 38 255 тысяча тенге;
2) затраты 58 421тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 6030 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 6030 тенге.
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решений Балхашского районного маслихата Алматинской области от 31.03.2026 № 48-159 (вводится в действие с 01.01.2026); от 22.05.2026 № 51-171 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Утвердить бюджет Акжарского сельского округа Балхашского района на 2026-2028 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 54 545 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 11 557 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 42 988 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 6000 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 36 988 тысяч тенге;
2) затраты 54 791 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 246 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 246 тенге.
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.

Балқаш ауданының ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 2025 жылғы 31 желтоқсандағы № 47-156 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 17-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 7-бабы 2-тармағының 4) тармақшасына, 91-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Балқаш аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Балқаш ауданы Ақдала ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 52 391 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 14 136 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 38 255 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 0 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 38 255 мың теңге;
2) шығындар 58 421 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге.;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 6030 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 6030 мың теңге.
қарыздар түсімі 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 6030 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 31.03.2026 № 48-159 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.05.2026 № 51-171 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Балқаш ауданы Ақжар ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 54 545 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 11 557 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 42 988 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 6000 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 36 988 мың теңге;
2) шығындар 54 791 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 246 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 246 мың теңге.
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 246 мың теңге..

5. Утвердить бюджет Бакбактинского сельского округа Балхашского района на 2026-2028 годы, согласно приложениям 13, 14 и 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 65 180 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 32 654 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 32 526 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 0 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 32 526 тысяч тенге;
2) затраты 78 696 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 13 516 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 13 516 тысячтенге.
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 13 516 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решений Балхашского районного маслихата Алматинской области от 31.03.2026 № 48-159 (вводится в действие с 01.01.2026); от 22.05.2026 № 51-171 (вводится в действие с 01.01.2026).
6. Утвердить бюджет Балатопарского сельского округа Балхашского района на 2026-2028 годы, согласно приложениям 16, 17 и 18 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 46 585 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 6341 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 40 244 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 0 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 40 244 тысяч тенге;
2) затраты 48 652 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2067 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2067 тысячтенге.
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 2067 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 в редакции решений Балхашского районного маслихата Алматинской области от 31.03.2026 № 48-159 (вводится в действие с 01.01.2026); от 22.05.2026 № 51-171 (вводится в действие с 01.01.2026).
7. Утвердить бюджет Берекенского сельского округа Балхашского района на 2026-2028 годы, согласно приложениям 19, 20 и 21 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

5. Балқаш ауданы Бақбақты ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 13, 14 және 15-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 65 180 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 32 654 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 32 526 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 0 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 32 526 мың теңге;
2) шығындар 78 696 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 13 516 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 13 516 мың теңге.
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 13 516 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 31.03.2026 № 48-159 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.05.2026 № 51-171 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. Балқаш ауданы Балатопар ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 16, 17 және 18-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 46 585 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 6341 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 40 244 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 0 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 40 244 мың теңге;
2) шығындар 48 652 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2067 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2067 мың теңге.
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 2067 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 31.03.2026 № 48-159 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.05.2026 № 51-171 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. Балқаш ауданы Береке ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 19, 20 және 21-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

16. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата "По экономической реформе, бюджету, тарифной политике, развитию малого и среднего предпринимательства".
17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата К. Омаров
Приложение 1
к решению Балхашского
районного маслихата
От 31 декабря 2025 года
№47-156 "О бюджетах
сельских округов Балхашского
района на 2026-2028 годы"

16. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың "Экономикалық реформа, бюджет, тарифтік саясат, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
17. Осы шешiм 2026 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Мәслихат төрағасы К. Омаров
Балқаш аудандық мәслихатының
2025 жылғы 31 желтоқсанындағы
"Балқаш ауданының ауылдық
округтерінің 2026-2028 жылдарға
арналған бюджеттері туралы"
№47-156 шешіміне 1- қосымша

От 31 декабря 2025 года
№47-156 "О бюджетах
сельских округов Балхашского
района на 2026-2028 годы"
к решению Балхашского
районного маслихата
Сноска. Приложение 4 в редакции решений Балхашского районного маслихата Алматинской области от 31.03.2026 № 48-159 (вводится в действие с 01.01.2026); от 22.05.2026 № 51-171 (вводится в действие с 01.01.2026).
Бюджет Акжарского сельского округа на 2026 год
Категория
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Внутренний класс
І. Доходы

2025 жылғы 31 желтоқсанындағы "Балқаш ауданының ауылдық
округтерінің 2026-2028 жылдарға
арналған бюджеттері туралы"
№47-156 шешіміне
4 қосымша
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 31.03.2026 № 48-159 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.05.2026 № 51-171 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2026 жылға арналған Ақжар ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
І. Кiрiстер