О внесении изменений в решение Балхашского районного маслихата от 08 января 2025 года № 33-126 о бюджете "Сельские округа Балхашского района на 2025-2027 годы"
Решение Балхашского районного маслихата Алматинской области от 31 октября 2025 года № 43-147
Балхашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Балхашского районного маслихата "О бюджетах сельских округов Балхашского района на 2025-2027 годы" от 08 января 2025 года № 33-126 следующие изменения:
пункты 123456789101112131415 изложить в новой редакции:
1. Утвердить бюджет Акдалинского сельского округа Балхашского района на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 91 641 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 12 067 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 79 574 тысяча тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 41 785 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 37 789 тысяча тенге;
2) затраты 95 679 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 4038 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 4038 тенге.
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тысяч тенге.
2. Утвердить бюджет Акжарского сельского округа Балхашского района на 2025-2027 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 45 284 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 19 249 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 26 035 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 38 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 25 997 тысяч тенге;
2) затраты 61 368 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 16084 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 16084 тенге.
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.
3. Утвердить бюджет Аккольского сельского округа Балхашского района на 2025-2027 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

Балқаш аудандық мәслихатының 2025 жылғы 08 қаңтарындағы № 33-126 "Балқаш ауданының ауылдық окруктерінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 2025 жылғы 31 қазандағы № 43-147 шешімі
Балқаш аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Балқащ аудандық мәслихатының "Балқаш ауданының ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2025 жылғы 08 қаңтардағы № 33-126 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 және 15-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
1. Балқаш ауданы Ақдала ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 91 641 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 12 067 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 79 574 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 41 785 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 37 789 мың теңге;
2) шығындар 95 679 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 4038 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 4038 теңге.
қарыздар түсімі 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 мың теңге.
2. Балқаш ауданы Ақжар ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 45 284 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 19 249 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 26 035 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 38 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 25 997 мың теңге;
2) шығындар 61 368 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 16084 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 16084 теңге.
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
3. Балқаш ауданы Ақкөл ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8 және 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 880 тысячтенге.
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тысяч тенге.
6. Утвердить бюджет Балатопарского сельского округа Балхашского района на 2025-2027 годы, согласно приложениям 16, 17 и 18 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 42 998 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 4995 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 38 003 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 2357 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 35 646 тысяч тенге;
2) затраты 43 197 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 199 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 199 тысячтенге.
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет Берекенского сельского округа Балхашского района на 2025-2027 годы, согласно приложениям 19, 20 и 21 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 40 314 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 13 073 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 27 241 тысячи тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 823 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 26 418 тысячи тенге;
2) затраты 45 279 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 4965 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 4965 тысячтенге.
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тысяч тенге.
8. Утвердить бюджет Бирликского сельского округа Балхашского района на 2025-2027 годы, согласно приложениям 22, 23 и 24 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 47 010 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 13 071 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 33 939 тысячи тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 4688 тысячи тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 880 теңге.
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
6. Балқаш ауданы Балатопар ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 16, 17 және 18-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 42 998 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 4 995 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 38 003 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 2 357 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 35 646 мың теңге;
2) шығындар 43 197 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 199 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге.
қарыздар түсімі 199 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
7. Балқаш ауданы Береке ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 19, 20 және 21-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 40 314 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 10 562 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 29 752 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 823 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 28 929 мың теңге;
2) шығындар 45 279 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 4965 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 4965 теңге.
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
8. Балқаш ауданы Бірлік ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 22, 23 және 24-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 47 010 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 13 071 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 33 939 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 4 688 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 632 тысяч тенге.
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тысяч тенге.
16. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата "По экономической реформе, бюджету, тарифной политике, развитию малого и среднего предпринимательства".
17. Приложение 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 к настоящему решению.

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 632 теңге.
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
16. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың "Экономикалық реформа, бюджет, тарифтік саясат, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
17. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43 қосымшасы осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

18. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата К. Омаров
Приложение 1 к решению Балхашского районного маслихата От 31 октября 2025 года №43-147 "О бюджете сельских округов Балхашского района на 2025-2027 года"
Приложение 1 к решению Балхашского районного маслихата От 08 января 2025 года № 33-126 "О бюджете сельских округов Балхашского района на 2025-2027 года"
Бюджет Акдалинского сельского округа на 2025 год
Категория
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Внутренний класс
І. Доходы

18. Осы шешiм 2025 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Мәслихат төрағасы К. Омаров
Балқаш аудандық мәслихатының 2025 жылғы 31 қазанындағы "Балқаш ауданының ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" №43-147 шешіміне 1 қосымша
Балқаш аудандық мәслихатының 2025 жылғы 08 қаңтардағы "Балқаш ауданының ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" №33-126 шешіміне 1 қосымша
2025 жылға арналған Ақдала ауылдық округініңбюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
І. Кiрiстер