О бюджетах сельских округов Балхашского района на 2025-2027 годы
Решение Балхашского районного маслихата Алматинской области от 8 января 2025 года № 33-126.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 17 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Балхашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Акдалинского сельского округа Балхашского района на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 91 641 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 12 067 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 79 574 тысяча тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 41 785 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 37 789 тысяча тенге;
2) затраты 95 679 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 4038 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 4038 тенге.
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решениями Балхашского районного маслихата Алматинской области от 31.10.2025 № 43-147 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет Акжарского сельского округа Балхашского района на 2025-2027 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 45 284 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 19 249 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 26 035 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 38 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 25 997 тысяч тенге;
2) затраты 61 368 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 16084 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 16084 тенге.
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.

Балқаш ауданының ауылдық окруктерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 2025 жылғы 8 қаңтардағы № 33-126 шешімі.
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 17-тармағымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Балқаш аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Балқаш ауданы Ақдала ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 91 641 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 12 067 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 79 574 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 41 785 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 37 789 мың теңге;
2) шығындар 95 679 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 4038 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 4038 теңге.
қарыздар түсімі 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 31.10.2025 № 43-147 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Балқаш ауданы Ақжар ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 45 284 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 19 249 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 26 035 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 38 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 25 997 мың теңге;
2) шығындар 61 368 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 16084 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 16084 теңге.
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.

Сноска. Пункт 2 в редакции решениями Балхашского районного маслихата Алматинской области от 31.10.2025 № 43-147 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Утвердить бюджет Аккольского сельского округа Балхашского района на 2025-2027 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 44 400 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 6171 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 38 229 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 2956 тысячи тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 35 273 тысяч тенге;
2) затраты 47 387 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2987 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2987 тысяч тенге.
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решениями Балхашского районного маслихата Алматинской области от 31.10.2025 № 43-147 (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Утвердить бюджет Баканасского сельского округа Балхашского района на 2025-2027 годы, согласно приложениям 10, 11 и 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 162 806 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 77 794 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 85 012 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 14 584 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 70 428тысячи тенге;
2) затраты 193 729 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 30 923 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 30 923 тысячтенге.
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решениями Балхашского районного маслихата Алматинской области от 31.10.2025 № 43-147 (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Утвердить бюджет Бакбактинского сельского округа Балхашского района на 2025-2027 годы, согласно приложениям 13, 14 и 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 31.10.2025 № 43-147 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Балқаш ауданы Ақкөл ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8 және 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 44 400 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 6171 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 38 229 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 2956 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 35273 мың теңге;
2) шығындар 47 387 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2987 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2987 теңге.
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 31.10.2025 № 43-147 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Балқаш ауданы Бақанас ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 10, 11 және 12-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 162 806 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 77 794 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 85 012 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 14 584 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 70 428 мың теңге;
2) шығындар 193 729 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 30923 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге.
қарыздар түсімі 30923 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 31.10.2025 № 43-147 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Балқаш ауданы Бақбақты ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 13, 14 және 15-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 632 тысяч тенге.
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 в редакции решениями Балхашского районного маслихата Алматинской области от 31.10.2025 № 43-147 (вводится в действие с 01.01.2025).
16. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата "По экономической реформе, бюджету, тарифной политике, развитию малого и среднего предпринимательства".

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 632 теңге.
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 31.10.2025 № 43-147 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
16. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың "Экономикалық реформа, бюджет, тарифтік саясат, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихат К. Омаров
Приложение 1 к решению Балхашского районного маслихата От 08 января 2025 года №33-126 "О бюджетах сельских округов Балхашского района на 2025-2027 годы"
Сноска. Приложение 1 в редакции решениями Балхашского районного маслихата Алматинской области от 31.10.2025 № 43-147 (вводится в действие с 01.01.2025).
Бюджет Акдалинского сельского округа на 2025 год
Категория
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Внутренний класс
І. Доходы

17. Осы шешiм 2025 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Мәслихат төрағасы К. Омаров
"Балқаш ауданының ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы" №33-126 шешіміне 1- қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 31.10.2025 № 43-147 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2025 жылға арналған Ақдала ауылдық округініңбюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
І. Кiрiстер

Приложение 4 к решению Балхашского районного маслихата От 08 января 2025 года №33-126 "О бюджетах сельских округов Балхашского района на 2025-2027 годы"
Сноска. Приложение 4 в редакции решениями Балхашского районного маслихата Алматинской области от 31.10.2025 № 43-147 (вводится в действие с 01.01.2025).
Бюджет Акжарского сельского округа на 2025 год
Категория
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Внутренний класс
І. Доходы

Балқаш аудандық мәслихатының 2025 жылғы 08 қаңтардағы "Балқаш ауданының ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" №33-126 шешіміне 4- қосымша
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 31.10.2025 № 43-147 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2025 жылға арналған Ақжар ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
І. Кiрiстер

Приложение 7 к решению Балхашского районного маслихата От 08 января 2025 года №33-126 "О бюджете сельских округов Балхашского района на 2025-2027 года"
Сноска. Приложение 7 в редакции решениями Балхашского районного маслихата Алматинской области от 31.10.2025 № 43-147 (вводится в действие с 01.01.2025).
Бюджет Аккольского сельского округа на 2025 год
Категория
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Внутренний класс
І. Доходы

Балқаш аудандық мәслихатының 2025 жылғы 08 қаңтардағы "Балқаш ауданының ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" №33-126 шешіміне 7-қосымша
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 31.10.2025 № 43-147 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2025 жылға арналған Ақкөл ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
І. Кiрiстер

Приложение 10 к решению Балхашского районного маслихата От 08 января 2025 года №33-126 "О бюджете сельских округов Балхашского района на 2025-2027 года"
Сноска. Приложение 10 в редакции решениями Балхашского районного маслихата Алматинской области от 31.10.2025 № 43-147 (вводится в действие с 01.01.2025).
Бюджет Баканасского сельского округа на 2025 год
Категория
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Внутренний класс
І. Доходы

Балқаш аудандық мәслихатының 2025 жылғы 08 қаңтардағы "Балқаш ауданының ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" №33-126 шешіміне 10 қосымша
Ескерту. 10-қосымша жаңа редакцияда - Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 31.10.2025 № 43-147 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2025 жылға арналған Бақанас ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
І. Кiрiстер