О внесении изменений в решение Шалкарского районного маслихата от 30 декабря 2024 года № 385 "Об утверждении бюджета Монкебийского сельского округа на 2025-2027 годы"
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 18 июля 2025 года № 480
Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шалкарского районного маслихата от 30 декабря 2024 года № 385 "Об утверждении бюджета Монкебийского сельского округа на 2025-2027 годы" следующие изменения:
преамбулу изложить в новой редакции:
"В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 85, пунтом 3 статьи 91, статьями 94, 96 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:";
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Монкебийского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 58843,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 11135,4 тысяч тенге;
доходы от продажи основного капитала - 111,2 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 47597,2 тысяч тенге;
2) затраты - 59282,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -438,4 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 438,4 тенге;
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 438,4 тенге.
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Учесть в бюджете сельского округа на 2025 год целевые текущие трансферты из районного бюджета в сумме 47524,2 тысяч тенге.
Распределение суммы целевого текущего трансферта определяется на основании решения акима Монкебийского сельского округа.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложения к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председател Шалкарского
районного маслихата
Ж. Шамбалаев
Приложение к решению
Шалкарского районного
маслихата от 18 июля 2025 года
№ 480
Приложение 1 к решению
Шалкарского районного
маслихата от 30 декабря 2024
года № 385
Бюджет Монкебийского сельского округа на 2025 год
Категория
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

Шалқар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 385 "2025-2027 жылдарға арналған Монке би ауылдық округ бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 шілдедегі № 480 шешімі
Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шалқар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 385 "2025-2027 жылдарға арналған Мөңке би ауылдық округ бюджетін бекіту туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 85-бабының 2-тармағына, 91-бабының 3-тармағына, 94, 96-баптарына сәйкес, Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:";
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Мөңке би ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 58843,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11135,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 111,2 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 47597,2 мың теңге;
2) шығындар – 59282,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -438,4 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 438,4 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 438,4 теңге.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2025 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен 47524,2 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферт түскені ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферт сомасын бөлу Мөңке би ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шалқар аудандық мәслихатының төрағасы Ж. Шамбалаев
Шалқар аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
18 шілдедегі № 480 шешіміне
қосымша
Шалқар аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
30 желтоқсандағы № 385
шешіміне 1 қосымша
2025 жылға арналған Мөңке би ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. Кірістер