О внесении изменений в решение Шалкарского районного маслихата от 30 декабря 2024 года № 376 "Об утверждении Шалкарского городского бюджета на 2025-2027 годы"
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 18 июля 2025 года № 472
Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шалкарского районного маслихата от 30 декабря 2024 года № 376 "Об утверждении Шалкарского районного бюджета на 2025-2027 годы" следующие изменения:
преамбулу изложить в новой редакции:
" В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 85, пунтом 3 статьи 91, статьями 94, 96 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:";
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Шалкар на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 1327620,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 255647,2 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2762,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 20405,1 тысяч тенге; поступления трансфертов – 1048805,5 тысяч тенге;
2) затраты – 1421135,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -93514,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 93514,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов –0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 93514,9 тысяч тенге.";
пункт 4-1 изложить в новой редакции:
"4-1. Учесть в бюджете города Шалкар на 2025 год поступление текущего целевого трансферта из областного бюджета на капитальный ремонт автомобильных дорог улиц города в сумме 135002,0 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Учесть в бюджете города Шалкар на 2025 год поступление текущего целевого трансферта из районного бюджета в сумме 913649,5 тысяч тенге.
Распределение суммы текущего целевого трансферта определяется на основании решения акима города.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложения к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Шалкарского
районного маслихата
Ж. Шамбалаев
Приложение к решению
Шалкарского районного
маслихата от 18 июля 2025 года
№ 472
Приложение 1 к решению
Шалкарского районного
маслихата от 30 декабря 2024
года № 376
Шалкарский городской бюджет на 2025 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

Шалқар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 376 "2025-2027 жылдарға арналған Шалқар қалалық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 шілдедегі № 472 шешімі
Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шалқар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 376 "2025-2027 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 85-бабының 2-тармағына, 91-бабының 3-тармағына, 94, 96-баптарына сәйкес, Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:";
1–тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Шалқар қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 1327620,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 255647,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2762,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 20405,1 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1048805,5 мың теңге;
2) шығындар – 1421135,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -93514,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 93514,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыз түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 93514,9 мың теңге.";
4-1–тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
" 4-1. 2025 жылға арналған Шалқар қаласының бюджетіне облыстық бюджеттен қала көшелерінің автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге 135002,0 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферт бөлінгені ескерілсін.";
5–тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2025 жылға арналған Шалқар қаласының бюджетіне аудандық бюджеттен 913649,5 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферт түскені ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферт сомасын бөлу Шалқар қаласы әкімінің шешімі негізінде айқындалады.";
көрсетілген шешімнің 1–қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шалқар аудандық мәслихатының төрағасы Ж. Шамбалаев
Шалқар аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
18 шілдедегі № 472 шешіміне
қосымша
Шалқар аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
30 желтоқсандағы № 376
шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған Шалқар қалалық бюджеті
Санаты
cомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. Кірістер