Об утверждении бюджета Табантальского сельского округа на 2026-2028 годы
Решение Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 24 декабря 2025 года № 435
В соответствии со статьей 7 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Хромтауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Табантальского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 101 701 тысяч тенге;
налоговые поступления 17 219 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
специальные поступления 0 тенге;
поступления трансфертов 84 482 тысяч тенге;
2) затраты 103 609,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге;
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами: 0 тенге;
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета -1 908,6 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета 0 тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 908,6 тенге;
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 908,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 08.07.2026 № 506 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026-2028 годы" установлено:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель – 4 325 тенге;

2026-2028 жылдарға арналған Табантал ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 435 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 7 бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Хромтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Табантал ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер 101 701 мың теңге;
салықтық түсімдер 17 219 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
неізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 тенге
арнаулы түсімдер 0 тенге
трансферттер түсімдері 84 482 мың теңге;
2) шығындар 103 609,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге;
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржылық активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
қаржылық активтерiн сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) -1 908,6 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы профициті 0 теңге
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 908,6 теңге,
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 908,6 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 08.07.2026 № 506 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасының "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7-бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 85 000 теңге;
2) айлық есептік көрсеткіш – 4 325 теңге;

3) размер прожиточного минимума – 50 851 тенге.
3. Учесть в бюджете Табантальского сельского округа на 2026 год объем субвенции с районного бюджета в сумме 39 025 тысяч тенге.
4. Учесть в бюджете Табантальского сельского округа на 2026 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 30 700 тысяч тенге.
Распределение сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима Табантальского сельского округа.

3) ең төмен күнкөріс деңгейінің мөлшері – 50 851 теңге.
3. 2026 жылға арналған Табантал ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілген 39 025 мың теңге соммасында субвенция көлемі ескерілсін.
4. 2026 жылға арналған Табантал ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі 30 700 мың теңге ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу Табантал ауылдық округі әкімінің шешімі негізінде жүзеге асырылады.