Об утверждении бюджета села Аккудык на 2026-2028 годы
Решение Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 24 декабря 2025 года № 426
В соответствии со статьей 7 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Хромтауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Аккудык на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 35 496 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 3 700 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тенге;
поступления трансфертов - 31 796 тысяч тенге;
2) затраты - 35 496 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026-2028 годы" установлено:

2026-2028 жылдарға арналған Аққұдық ауылының бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 426 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 7 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Хромтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Аққұдық ауылының бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер - 35 496 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер - 3 700 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер - 0 теңге;
трансферттер түсiмi - 31 796 мың теңге;
2) шығындар - 35 496 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. Қазақстан Республикасының "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7-бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:

1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель – 4 325 тенге;
3) размер прожиточного минимума – 50 851 тенге.
3. Учесть в бюджете села Аккудык на 2026 год объем субвенции с районного бюджета в бюджет в сумме 29 656 тысяч тенге.
4. Учесть в бюджете села Аккудык на 2026 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 2 140 тысяч тенге.
Распределение сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима села Аккудык.

1) жалақының ең төменгі мөлшері – 85 000 теңге;
2) айлық есептік көрсеткіш – 4 325 теңге;
3) ең төмен күнкөріс деңгейінің мөлшері – 50 851 теңге.
3. 2026 жылға арналған Аққұдық ауылының бюджетіне аудандық бюджеттен 29 656 мың тенге соммасында субвенция көлемі ескерілсін.
4. 2026 жылға арналған Аққұдық ауылының бюджетіне аудандық бюджеттен 2 140 мың тенге соммасындағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу Аққұдық ауылы әкімінің шешімі негізінде жүзеге асырылады.