Об утверждении бюджета Акжарского сельского округа на 2026-2028 годы
Решение Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 24 декабря 2025 года № 425
В соответствии со статьей 7 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Хромтауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Акжарского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 76 339 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 31 000 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
специальные поступления - 0 тенге;
поступления трансфертов – 45 339 тыс тенге;
2) затраты – 84 339 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 8 000 тысяч тенге;
6) ненефтяной дефицит (профицит) бюджета- 0 тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 8 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 27.04.2026 № 473 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026-2028 годы" установлено:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель – 4 325 тенге;
3) размер прожиточного минимума – 50 851 тенге.

2026-2028 жылдарға арналған Ақжар ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 425 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 7 бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Хромтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Ақжар ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер –76 339 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 31 000 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
арнаулы түсімдер - 0 теңге;
трансферттер түсімдері – 45 339 мың теңге;
2) шығындар – 84 339 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 8 000 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - 0 теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 8 000 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 27.04.2026 № 473 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасының "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7-бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 85 000 теңге;
2) айлық есептік көрсеткіш – 4 325 теңге;
3) ең төмен күнкөріс деңгейінің мөлшері – 50 851 теңге.

3. Учесть в бюджете Акжарского сельского округа на 2026 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 10 500 тысяч тенге.
Распределение сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима Акжарского сельского округа.
4. Учесть в бюджете Акжарского сельского округа на 2026 год объем субвенции с районного бюджета в сумме 27 691 тысяч тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Хромтауского
районного маслихата
Э.Б. Болатов
Приложение 1 к решению
Хромтауского районного
маслихата № 425 от 24 декабря
2025 года
Бюджет Акжарского сельского округа на 2026 год

3. 2026 жылға арналған Ақжар ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен 10 500 мың теңге соммасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу Ақжар ауылдық округі әкімінің шешімі негізінде жүзеге асырылады.
4. 2026 жылға арналған Ақжар ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен 27 691 мың теңге соммасында субвенция көлемі ескерілсін.
5. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Хромтау аудандық
маслихатының төрағасы
Э.Б. Болатов
Хромтау аудандық мәслихаттың
2025 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 425 шешіміне 1 қосымша
2026 жылға арналған Ақжар ауылдық округінің бюджеті