О внесении изменений в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 25 декабря 2024 года № 215 "Об утверждении бюджетов сельских округов Уилского района на 2025-2027 годы"
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 11 ноября 2025 года № 288
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области "Об утверждении бюджетов сельских округов Уилского района на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 215 следующие изменения:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Уилского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 329 117,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 62 024 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 981 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 266 112,9 тысяч тенге;
2) затраты – 355 003,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -25 885,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 25 885,8 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 25 885,8 тысяч тенге.".
Пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет сельского округа имени Шыганака Берсиева на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 448 675,8 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 976 тысяч тенге;
неналоговое поступления – 520 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 442 179,8 тысяч тенге;
2) затраты – 450 021,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 345,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 345,3 тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 1 345,3 тысяч тенге.".
Пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Караойского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 80 508,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 574 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 320 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 77 614,9 тысяч тенге;
2) затраты – 80 946,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:

Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 215 "2025-2027 жылдарға арналған Ойыл ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 11 қарашадағы № 288 шешімі
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Ойыл ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 215 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Ойыл ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 329 117,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 62 024 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 981 мың теңге;
трансферттер түсімі – 266 112,9 мың теңге;
2) шығындар – 355 003,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -25 885,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 25 885,8 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 25 885,8 мың теңге.".
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2025-2027 жылдарға арналған Шығанақ Берсиев атындағы ауылдық округ бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 448 675,8 мың теңге:
салықтық түсімдер – 5 976 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 520 мың теңге;
трансферттер түсімі – 442 179,8 мың теңге;
2) шығындар – 450 021,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 345,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 345,3 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 345,3 мың теңге.".
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2025-2027 жылдарға арналған Қараой ауылдық округ бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 80 508,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 574 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 320 мың теңге;
трансферттер түсімі – 77 614,9 мың теңге;
2) шығындар – 80 946,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:

"13. Утвердить бюджет Саралжинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 113 435,2 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7 454 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 105 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 103 740,2 тысяч тенге;
2) затраты – 122 812,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -9 377,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 377,1 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 9 377,1 тысяч тенге.".
Пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Учесть в бюджетах сельских округов на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета:
1) на освещение улиц в населенных пунктах – 132 158 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 54 589 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш. Берсиева – 21 815 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 18 165 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 13 763 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 12 291 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 7 105 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 4 430 тысяч тенге.
2) на обеспечение санитарии населенных пунктов – 17 990 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 3 700 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш. Берсиева – 2 000 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 2 840 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 3 150 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 2 000 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 1 000 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 3 300 тысяч тенге.
3) на благоустройство и озеленение населенных пунктов – 361 701 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 153 650,0 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш. Берсиева – 37 446,0 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 12 129,0 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 60 742,0 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 29 324,0 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 22 430,0 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 45 980,0 тысяч тенге.
4) на капитальные расходы государственного органа – 55 618,2 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 23 077,2 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш. Берсиева – 2 738 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 4 753 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 8 773 тысяч тенге;

"13. 2025-2027 жылдарға арналған Саралжын ауылдық округ бюджеті тиісінше 19, 20 және 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 113 435,2 мың теңге:
салықтық түсімдер – 7 454 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 105 мың теңге;
трансферттер түсімі – 103 740,2 мың теңге;
2) шығындар – 122 812,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -9 377,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 377,1 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9 377,1 мың теңге.".
15-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"15. 2025 жылға арналған ауылдық округтерінің бюджеттерінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 132 158 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 54 589 мың теңге;
Ш. Берсиев атындағы ауылдық округіне – 21 815 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 18 165 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 13 763 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 12 291 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 7 105 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 4 430 мың теңге.
2) елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 17 990 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 3 700 мың теңге;
Ш. Берсиев атындағы ауылдық округіне – 2 000 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 2 840 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 3 150 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 2 000 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 1 000 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 3 300 мың теңге.
3) елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға – 361 701 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 153 650,0 мың теңге;
Ш. Берсиев атындағы ауылдық округіне – 37 446,0 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 12 129,0 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 60 742,0 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 29 324,0 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 22 430,0 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 45 980,0 мың теңге.
4) мемлекеттік органдардың күрделі шығындарына – 55 618,2 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 23 077,2 мың теңге;
Ш. Берсиев атындағы ауылдық округіне – 2 738 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 4 753 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 8 773 мың теңге;

Сарбийскому сельскому округу – 4 652 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 4 417 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 7 208 тысяч тенге.
5) на обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах – 19 400 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 15 700 тысяч тенге.
Коптогайскому сельскому округу – 3 700 тысяч тенге;
6) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах – 8 566 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 5 576 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш. Берсиева – 2 990 тысяч тенге.
7) на организацию водоснабжения населенных пунктов – 6 474 тысяч тенге, в том числе:
Караойскому сельскому округу – 3 574 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 1 500 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 1 400 тысяч тенге.
8) на содержание мест захоронений и погребение безродных – 2 500 тысяч тенге, в том числе:
Сельскому округу имени Ш. Берсиева – 2 500 тысяч тенге;
9) на услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа – 4 526,7 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 1 331 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш. Берсиева – 1 384 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 500 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 971,7 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 295 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 18 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 27 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решений аппаратов акимов сельских округов.".

Сарбие ауылдық округіне – 4 652 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 4 417 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 7 208 мың теңге.
5) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге – 19 400 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 15 700 мың теңге.
Көптоғай ауылдық округіне – 3700 мың теңге;
6) Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге – 8566 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 5 576 мың теңге;
Ш. Берсиев атындағы ауылдық округіне – 2 990 мың теңге.
7) елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға – 6 474 мың теңге, оның ішінде:
Қараой ауылдық округіне – 3 574 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 1 500 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 1 400 мың теңге.
8) жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеуге – 2 500 мың теңге, оның ішінде:
Ш. Берсиев атындағы ауылдық округіне – 2 500 мың теңге.
9) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге – 4 526,7 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 1 331 мың теңге;
Ш. Берсиев атындағы ауылдық округіне – 1 384 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 500 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 971,7 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 295 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 18 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 27 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу ауылдық округтерінің әкімі аппараттарының шешімдері негізінде айқындалады.".