О внесении изменений в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 25 декабря 2024 года № 215 "Об утверждении бюджетов сельских округов Уилского района на 2025-2027 годы"
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 16 сентября 2025 года № 274
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области "Об утверждении бюджетов сельских округов Уилского района на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 215 следующие изменения:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Уилского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 321 164,7 тысяч тенге:
налоговые поступления – 62 024 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 981 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 258 159,7 тысяч тенге;
2) затраты – 347 050,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -25 885,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 25 885,8 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 25 885,8 тысяч тенге.".
Пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет сельского округа имени Шыганака Берсиева на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 450 041,8 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 976 тысяч тенге;
неналоговое поступления – 520 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 443 545,8 тысяч тенге;
2) затраты – 451 387,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 345,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 345,3 тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 1 345,3 тысяч тенге.".
Пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Караойского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 79 224,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 574 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 320 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 76 330,9 тысяч тенге;
2) затраты – 79 662,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:

Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 215 "2025-2027 жылдарға арналған Ойыл ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 16 қыркүйектегі № 274 шешімі
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Ойыл ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 215 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Ойыл ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 321 164,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 62 024 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 981 мың теңге;
трансферттер түсімі – 258 159,7 мың теңге;
2) шығындар – 347 050,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -25 885,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 25 885,8 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 25 885,8 мың теңге.".
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2025-2027 жылдарға арналған Шығанақ Берсиев атындағы ауылдық округ бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 450 041,8 мың теңге:
салықтық түсімдер – 5 976 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 520 мың теңге;
трансферттер түсімі – 443 545,8 мың теңге;
2) шығындар – 451 387,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 345,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 345,3 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 345,3 мың теңге.".
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2025-2027 жылдарға арналған Қараой ауылдық округ бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 79 224,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 574 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 320 мың теңге;
трансферттер түсімі – 76 330,9 мың теңге;
2) шығындар – 79 662,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:

5) дефицит (профицит) бюджета – -437,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 437,3 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 437,3 тысяч тенге.".
Пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Коптогайского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 139 901 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7 694 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 020 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 131 187 тысяч тенге;
2) затраты – 143 344,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 443,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 443,9 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 3 443,9 тысяч тенге.".
Пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет Сарбийского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 88 992,4 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7 779 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 783 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 80 430,4 тысяч тенге;
2) затраты – 92 526,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 533,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 533,9 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 3 533,9 тысяч тенге.".
Пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить бюджет Кайындинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 68 953,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 056 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 63 885,5 тысяч тенге;
2) затраты – 71 835,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 881,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 881,7 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 2 881,7 тысяч тенге.".
Пункт 13 изложить в новой редакции:

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -437,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 437,3 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 437,3 мың теңге.".
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2025-2027 жылдарға арналған Көптоғай ауылдық округ бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 139 901 мың теңге:
салықтық түсімдер – 7 694 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 020 мың теңге;
трансферттер түсімі – 131 187 мың теңге;
2) шығындар – 143 344,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 443,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 443,9 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 443,9 мың теңге.".
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2025-2027 жылдарға арналған Сарбие ауылдық округ бюджеті тиісінше 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 88 992,4 мың теңге:
салықтық түсімдер – 7 779 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 783 мың теңге;
трансферттер түсімі – 80 430,4 мың теңге;
2) шығындар – 92 526,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 533,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 533,9 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 533,9 мың теңге.".
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2025-2027 жылдарға арналған Қайыңды ауылдық округ бюджеті тиісінше 16, 17 және 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 68 953,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 5 056 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 мың теңге;
трансферттер түсімі – 63 885,5 мың теңге;
2) шығындар – 71 835,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 881,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 881,7 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 881,7 мың теңге.".
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"13. Утвердить бюджет Саралжинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 112 883,2 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7 454 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 105 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 103 188,2 тысяч тенге;
2) затраты – 122 260,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – -9 377,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 377,1 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 9 377,1 тысяч тенге.".
Пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Учесть в бюджетах сельских округов на 2025 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета:
1) на освещение улиц в населенных пунктах – 135 108 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 54 589 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 25 115 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 18 165 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 13 413 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 12 291 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 7 105 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 4 430 тысяч тенге.
2) на обеспечение санитарии населенных пунктов – 17 290 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 3 000 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 2 000 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 2 840 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 3 150 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 2 000 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 1 000 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 3 300 тысяч тенге.
3) на благоустройство и озеленение населенных пунктов – 224 687,5 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 72 561,7 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 30 569,8 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 7 758,9 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 49 072 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 15 881,4 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 13 172,5 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 35 671,2 тысяч тенге.
4) на капитальные расходы государственного органа – 53 056 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 19 855 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш.Берсиева – 2 465 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 4 753 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 8 500 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 5 858 тысяч тенге;

"13. 2025-2027 жылдарға арналған Саралжын ауылдық округ бюджеті тиісінше 19, 20 және 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 112 883,2 мың теңге:
салықтық түсімдер – 7 454 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 105 мың теңге;
трансферттер түсімі – 103 188,2 мың теңге;
2) шығындар – 122 260,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -9 377,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 377,1 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9 377,1 мың теңге.".
15-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"15. 2025 жылға арналған ауылдық округтерінің бюджеттерінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 135 108 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 54 589 мың теңге;
Ш. Берсиев атындағы ауылдық округіне – 25 115 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 18 165 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 13 413 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 12 291 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 7 105 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 4 430 мың теңге.
2) елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 17 290 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 3 000 мың теңге;
Ш. Берсиев атындағы ауылдық округіне – 2 000 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 2 840 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 3 150 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 2 000 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 1 000 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 3 300 мың теңге.
3) елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға – 224 687,5 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 72 561,7 мың теңге;
Ш. Берсиев атындағы ауылдық округіне – 30 569,8 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 7 758,9 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 49 072 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 15 881,4 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 13 172,5 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 35 671,2 мың теңге.
4) мемлекеттік органдардың күрделі шығындарына – 53 056 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 19 855 мың теңге;
Ш. Берсиев атындағы ауылдық округіне – 2 465 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 4 753 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 8 500 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 5 858 мың теңге;

Кайындинскому сельскому округу – 4 417 тысяч тенге;
Саралжинскому сельскому округу – 7 208 тысяч тенге.
5) на обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах – 10 400 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 10 400 тысяч тенге.
6) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах – 7 366 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 5 576 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш. Берсиева – 1 790 тысяч тенге.
7) на организацию водоснабжения населенных пунктов – 6 390 тысяч тенге, в том числе:
Караойскому сельскому округу – 3 490 тысяч тенге;
Коптогайскому сельскому округу – 1 500 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 1 400 тысяч тенге.
8) на содержание мест захоронений и погребение безродных – 2 500 тысяч тенге, в том числе:
Сельскому округу имени Ш. Берсиева – 2 500 тысяч тенге;
9) на услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа – 4 110 тысяч тенге, в том числе:
Уилскому сельскому округу – 157 тысяч тенге;
Сельскому округу имени Ш. Берсиева – 259 тысяч тенге;
Караойскому сельскому округу – 800 тысяч тенге;
Сарбийскому сельскому округу – 200 тысяч тенге;
Кайындинскому сельскому округу – 1 342 тысяч тенге;

Қайыңды ауылдық округіне – 4 417 мың теңге;
Саралжын ауылдық округіне – 7 208 мың теңге.
5) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге – 10 400 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 10 400 мың теңге.
6) Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге – 7 366 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 5 576 мың теңге;
Ш. Берсиев атындағы ауылдық округіне – 1 790 мың теңге.
7) елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға – 6 390 мың теңге, оның ішінде:
Қараой ауылдық округіне – 3 490 мың теңге;
Көптоғай ауылдық округіне – 1 500 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 1 400 мың теңге.
8) жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеуге – 2 500 мың теңге, оның ішінде:
Ш.Берсиев атындағы ауылдық округіне – 2 500 мың теңге.
9) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге – 4 110 мың теңге, оның ішінде:
Ойыл ауылдық округіне – 157 мың теңге;
Ш. Берсиев атындағы ауылдық округіне – 259 мың теңге;
Қараой ауылдық округіне – 800 мың теңге;
Сарбие ауылдық округіне – 200 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 1 342 мың теңге;