Об утверждении Темирского районного бюджета на 2026–2028 годы
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 19 декабря 2025 года № 388
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Темирский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Темирский районный бюджет на 2026–2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 222 238,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 993 650 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 149 235 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 079 353,5 тысяч тенге;
2) затраты – 6 010 224,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 104 207 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 240 038 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 135 831 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 107 807,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -107 807,1 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 240 038 тысяч тенге;
погашение займов – 639 385,2 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 291 540,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 13.02.2026 № 419 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Установить в районном бюджете на 2026 год распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
2) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора – 100 процентов.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объемы бюджетных изъятий из районого бюджета в областной бюджет в сумме 610 883 тысяч тенге.
4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026–2028 годы" установлено:
с 1 января 2026 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 69 049 тенге;
3) месячный расчетный показатель – 4 325 тенге;
4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 50 851 тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города и сельских округов в сумме 225 306 тысяч тенге, в том числе:

2026–2028 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 388 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Темір аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026–2028 жылдарға арналған Темір аудандық бюджеті осы шешімгедегі 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 222 238,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 993 650 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 149 235 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 1 079 353,5 мың теңге;
2) шығындар – 6 010 224,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 104 207 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 240 038 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 135 831 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 107 807,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -107 807,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 240 038 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 639 385,2 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 291 540,1 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 13.02.2026 № 419 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте салық түсімдерінің жалпы сомасын мынадай мөлшерлерде бөлу белгіленсін:
1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша – 100 пайыз;
2) мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша – 100 пайыз.
3. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі 610 883 мың теңге сомасында көзделсін.
4. Қазақстан Республикасының "2026–2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7 – бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2026 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 85 000 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшері – 69 049 мың теңге;
3) айлық есептік көрсеткіш – 4 325 теңге;
4) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 50 851 теңге.
5. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен қала және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі 225 306 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:

городу Темир – 22 373 тысяч тенге;
Шубаркудыкскому сельскому округу – 13 707 тысяч тенге;
Кенестускому сельскому округу – 34 545 тысяч тенге;
Кенкиякскому сельскому округу – 7 110 тысяч тенге;
Аксайскому сельскому округу – 41 249 тысяч тенге;
Алтыкарасускому сельскому округу – 30 102 тысяч тенге;
Каиндинскому сельскому округу – 38 823 тысяч тенге;
Таскопинскому сельскому округу – 32 966 тысяч тенге;
Жаксымайскому сельскому округу – 4 431 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в районном бюджете на 2027 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города и сельских округов в сумме 214 666 тысяч тенге, в том числе:
городу Темир – 23 615 тысяч тенге;
Шубаркудыкскому сельскому округу – 3 790 тысяч тенге;
Саркольскому сельскому округу– 337 тысяч тенге;
Кенестускому сельскому округу – 36 815 тысяч тенге;
Кенкиякскому сельскому округу – 880 тысяч тенге;
Аксайскому сельскому округу – 41 054 тысяч тенге;
Алтыкарасускому сельскому округу – 30 267 тысяч тенге;
Каиндинскому сельскому округу – 38 740 тысяч тенге;
Таскопинскому сельскому округу – 33 703 тысяч тенге;
Жаксымайскому сельскому округу – 5 465 тысяч тенге.
7. Предусмотреть в районном бюджете на 2028 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских города и округов в сумме 217 050 тысяч тенге, в том числе:
городу Темир – 20 662 тысяч тенге;
Шубаркудыкскому сельскому округу – 1 102 тысяч тенге;
Саркольскому сельскому округу– 2 876 тысяч тенге;
Кенестускому сельскому округу – 35 806 тысяч тенге;
Кенкиякскому сельскому округу – 13 439 тысяч тенге;
Аксайскому сельскому округу – 38 815 тысяч тенге;
Алтыкарасускому сельскому округу – 29 468 тысяч тенге;
Каиндинскому сельскому округу – 38 067 тысяч тенге;
Таскопинскому сельскому округу – 33 379 тысяч тенге;
Жаксымайскому сельскому округу – 3 436 тысяч тенге.
8. Учесть в районном бюджете на 2026 год поступления кредитов из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм кредитов определяется на основании постановления акимата района.
9. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год целевые текущие трансферты бюджетам города и сельских округов:
1) на услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;
2) на капитальные расходы государственного органа;
3) на освещение улиц в населенных пунктах;
4) на обеспечение санитарии населенных пунктов;
5) на благоустройство и озеленение населенных пунктов.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

Темір қаласына – 22 373 мың теңге;
Шұбарқұдық ауылдық округіне – 13 707 мың теңге;
Кеңестуы ауылдық округіне – 34 545 мың теңге;
Кеңқияқ ауылдық округіне – 7 110 мың теңге;
Ақсай ауылдық округіне – 41 249 мың теңге;
Алтықарасу ауылдық округіне – 30 102 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 38 823 мың теңге;
Тасқопа ауылдық округіне – 32 966 мың теңге;
Жақсымай ауылдық округіне – 4 431 мың теңге.
6. 2027 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен қала және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі 214 666 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Темір қаласына – 23 615 мың теңге;
Шұбарқұдық ауылдық округіне – 3 790 мың теңге;
Саркөл ауылдық округіне – 337 мың теңге;
Кеңестуы ауылдық округіне – 36 815 мың теңге;
Кеңқияқ ауылдық округіне – 880 мың теңге;
Ақсай ауылдық округіне – 41 054 мың теңге;
Алтықарасу ауылдық округіне – 30 267 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 38 740 мың теңге;
Тасқопа ауылдық округіне – 33 703 мың теңге;
Жақсымай ауылдық округіне – 5 465 мың теңге.
7. 2028 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен қала және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі 217 050 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Темір қаласына – 20 662 мың теңге;
Шұбарқұдық ауылдық округіне – 1 102 мың теңге;
Саркөл ауылдық округіне – 2 876 мың теңге;
Кеңестуы ауылдық округіне – 35 806 мың теңге;
Кеңқияқ ауылдық округіне – 13 439 мың теңге;
Ақсай ауылдық округіне – 38 815 мың теңге;
Алтықарасу ауылдық округіне – 29 468 мың теңге;
Қайыңды ауылдық округіне – 38 067 мың теңге;
Тасқопа ауылдық округіне – 33 379 мың теңге;
Жақсымай ауылдық округіне – 3 436 мың теңге.
8. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен кредиттер түсімдері ескерілсін.
Аталған кредиттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
9. 2026–2028 жылдарға арналған аудандық бюджетте қала және ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
1) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге;
2) мемлекеттік органның күрделі шығындарына;
3) елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға;
4) елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
5) елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.

10. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступления целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) обеспечение организации использования газовых систем, находящихся в коммунальной собственности района (города областного значения);
2) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
3) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры.
4) Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год распределение сумм на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
5) Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год распределение сумм на организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенным решением Темирского районного маслихата Актюбинской области от 13.02.2026 № 419 (вводится в действие с 01.01.2026).

10. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер және даму трансферттердің түсімдері ескерілсін:
1) ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыруға;
2) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
3) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғынжайлар сатып алуға.
4) Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту сомаларын бөлу ескерілсін;
5) Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру сомаларын бөлу ескерілсін.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 13.02.2026 № 419 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).

11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в сумме 420 000 тысяч тенге.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Темирского
районного маслихата
Б. Шаимов
Приложение 1 к решению
Темирского районного
маслихата от 19 декабря
2025 года № 388
Темирский районный бюджет на 2026 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 13.02.2026 № 419 (вводится в действие с 01.01.2026).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

11. 2026 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 420 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
12. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Темір аудандық
мәслихатының төрағасы
Б. Шаимов
Темір аудандық мәслихатының
2025 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 388 шешіміне 1-қосымша
2026 жылға арналған Темір аудандық бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 13.02.2026 № 419 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
59248
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
556894
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
80253
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
80253
02
Оборона
95299
1
Военные нужды
14037
122
Аппарат акима района (города областного значения)
14037
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
14037
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
81262
122
Аппарат акима района (города областного значения)
81262
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5983
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
75279
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор БП
Программа
Наименование
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
642876
1
Социальное обеспечение
85242
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
85242
005
Государственная адресная социальная помощь
85242
2
Социальная помощь
463138
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
463138
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
47792
006
Оказание жилищной помощи
3120
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
166416
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
61175
015
Территориальный центр социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
27341
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59248
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
556894
Функционалдық топ
Сомасы
(мың теңге)
Кіші функция
ББ әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
80253
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
80253
02
Қорғаныс
95299
1
Әскери мұқтаждар
14037
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
14037
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
14037
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
81262
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
81262
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5983
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
75279
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
642876
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
85242
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
85242
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
85242
2
Әлеуметтiк көмек
463138
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
463138
Функционалдық топ
Сомасы
(мың теңге)
Кіші функция
ББ әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
47792
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3120
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
166416
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
61175
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
27341
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

634927
1
Социальное обеспечение
96196
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
96196
005
Государственная адресная социальная помощь
96196
2
Социальная помощь
446952
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
446952
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
51447
006
Оказание жилищной помощи
3120
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
181858
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
59195
015
Территориальный центр социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
19478
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
131854
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
91779
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор БП
Программа
Наименование
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
91779
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
57734
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2155
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
18719
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
13171
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
339808
2
Коммунальное хозяйство
339808
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
339808
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
160000
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
20843
028
Развитие коммунального хозяйства
158965
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство

634927
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
96196
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
96196
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
96196
2
Әлеуметтiк көмек
446952
Функционалдық топ
Cомасы (мың теңге)
Кіші функция
ББ әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
446952
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
51447
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3120
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
181858
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
59195
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
19478
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
131854
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
91779
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
91779
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57734
Функционалдық топ
Cомасы (мың теңге)
Кіші функция
ББ әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2155
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
18719
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
13171
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
339808
2
Коммуналдық шаруашылық
339808
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
339808
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
160000
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
20843
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
158965
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк