О внесении изменений в решение Темирского районного маслихата от 27 декабря 2024 года № 284 "Об утверждении бюджета Таскопинского сельского округа на 2025–2027 годы"
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 6 октября 2025 года № 375
Темирский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Темирского районного маслихата от 27 декабря 2024 года № 284 "Об утверждении бюджета Таскопинского сельского округа на 2025–2027 годы" следующие изменения:
преамбулу изложить в новой редакции:
"В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 85, пунктом 3 статьи 91, статьями 94, 96 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, Темирский районный маслихат РЕШИЛ:";
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Таскопинского сельского округа на 2025–2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 67 295 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 800 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 404 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 62 091 тысяч тенге, в том числе:
субвенция – 34 055 тысяч тенге;
2) затраты – 67 512,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 217,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 217,6 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 217,6 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Учесть в бюджете Таскопинского сельского округа на 2025 год поступления целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 27 964 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима Таскопинского сельского округа.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Темирского
районного маслихата
Б. Шаимов
Приложение к решению
Темирского районного
маслихата от 6 октября
2025 года № 375
Приложение 1 к решению
Темирского районного
маслихата от 27 декабря
2024 года № 284
Бюджет Таскопинского сельского округа на 2025 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

Темір аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 284 "2025–2027 жылдарға арналған Тасқопа ауылдық округ бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2025 жылғы 6 қазандағы № 375 шешімі
Темір аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Темір аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 284 "2025–2027 жылдарға арналған Тасқопа ауылдық округ бюджетін бекіту туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 85-бабының 2-тармағына, 91-бабының 3-тармағына, 94, 96-баптарына сәйкес, Темір аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:";
1–тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025–2027 жылдарға арналған Тасқопа ауылдық округ бюджеті осы шешімдегі 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 67 295 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 800 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 404 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 62 091 мың теңге, оның ішінде:
субвенция – 34 055 мың теңге;
2) шығындар – 67 512,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 217,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 217,6 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 217,6 мың теңге.";
5–тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2025 жылға арналған Тасқопа ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен 27 964 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу Тасқопа ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.".
2. Көрсетілген шешімдегі 1–қосымша осы шешімдегі қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Темір аудандық
мәслихатының төрағасы
Б. Шаимов
Темір аудандық мәслихатының
2025 жылғы 6 қазандағы
№ 375 шешіміне қосымша
Темір аудандық мәслихатының
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 284 шешіміне 1–қосымша
2025 жылға арналған Тасқопа ауылдық округ бюджеті
Санаты
Cомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер