О внесении изменения в решение Темирского районного маслихата от 23 декабря 2024 года № 266 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2025–2027 годы"
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 10 июля 2025 года № 346
Темирский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Темирского районного маслихата от 23 декабря 2024 года № 266 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2025–2027 годы" следующее изменение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Темирский районный бюджет на 2025–2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 502 225,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 027 628 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 57 910 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 155 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 407 532,9 тысяч тенге;
2) затраты – 9 186 124,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 73 890 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 196 600 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 122 710 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 833 555,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 833 555,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 196 600 тысяч тенге;
погашение займов – 122 738,3 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 759 694,2 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Темирского
районного маслихата
Б. Шаимов
Приложение к решению
Темирского районного
маслихата от 10 июля 2025 года
№ 346
Приложение 1 к решению
Темирского районного

Темір аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 266 "2025–2027 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2025 жылғы 10 шілдедегі № 346 шешімі
Темір аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Темір аудандық мәслихатының "2025–2027 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 266 шешіміне мынадай өзгеріс енгізілсін:
1–тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025–2027 жылдарға арналған Темір аудандық бюджеті осы шешімдегі 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 502 225,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 027 628 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 57 910 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 155 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 3 407 532,9 мың теңге;
2) шығындар – 9 186 124,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 73 890 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 196 600 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 122 710 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -833 555,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 833 555,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 196 600 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 122 738,3 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 759 694,2 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімдегі 1–қосымша осы шешімдегі қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Темір аудандық
мәслихатының төрағасы
Б. Шаимов
Темір аудандық мәслихатының
2025 жылғы 10 шілдедегі № 346
шешіміне қосымша
Темір аудандық мәслихатының

43252
006
Оказание жилищной помощи
1560
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
153324
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
52994
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
18922
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
141424
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
83566
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
83566
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49977
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2653
021
Капитальные расходы государственного органа
717
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
19319
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
10900
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1197311,4
1
Жилищное хозяйство
134341
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
58141
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
13000
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных жилых домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
45141
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
76200
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
76200
2
Коммунальное хозяйство
1062970,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
817716,4
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
151547
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
34295,4
028
Развитие коммунального хозяйства
78842
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
553032
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

43252
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1560
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
153324
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
52994
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
18922
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
141424
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
83566
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
83566
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49977
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2653
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
717
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
19319
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
10900
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1197311,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы
134341
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
58141
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
13000
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
45141
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
76200
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
76200
2
Коммуналдық шаруашылық
1062970,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
817716,4
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
151547
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
34295,4
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
78842
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
553032
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі