О внесении изменений и дополнений в решение Мугалжарского районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 314 "Об утверждении Мугалжарского районного бюджета на2025-2027 годы"
Решение Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 11 сентября 2025 года № 429
Мугалжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мугалжарского районного маслихата "Об утверждении Мугалжарского районного бюджета на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 314 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Мугалжарский районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 19 491 430,8 тысяч тенге:
налоговые поступления – 14 437 855,2 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 28 301 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 007 818,6 тысяч тенге;
2) затраты – 20 317 064,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 78 351 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 274 553 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 196 202 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 903 984,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
-903 984,8тысяч тенге:
поступление займов – 274 553 тысяч тенге;
погашение займов – 196 202 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 825 633,8 тысяч тенге.";
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

Мұғалжар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 314 "2025-2027 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 11 қыркүйектегі № 429 шешімі
Мұғалжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мұғалжар аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджетін бекіту туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 314 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 19 491 430,8 мың теңге:
салықтық түсімдер – 14 437 855,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 28 301 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 007 818,6 мың теңге;
2) шығындар – 20 317 064,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 78 351 мың теңге:
бюджеттік кредиттер –274 553 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 196 202 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 903 984,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 903 984,8 мың теңге:
қарыздар түсімі – 274 553 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 196 202 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 825 633,8 теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

201 623
122
Аппарат акима района (города областного значения)
201 623
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
52 000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
149 623
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 242 466
1
Социальное обеспечение
251 811
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
251 811
005
Государственная адресная социальная помощь
251 811
2
Социальная помощь
769 252
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
769 252
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
25 558
006
Оказание жилищной помощи
3 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
204 330
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
183 897
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
30 558
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
321 909
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
221 403
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
221 403
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
104 797
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
631
021
Капитальные расходы государственного органа
1 000
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
50 201
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
30 000
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
10 573
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

201 623
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
201 623
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
52 000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
149 623
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 242 466
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
251 811
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
251 811
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
251 811
2
Әлеуметтiк көмек
769 252
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
769 252
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
25 558
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
204 330
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
183 897
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
30 558
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
321 909
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
221 403
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
221 403
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
104 797
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
631
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
50 201
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
30 000
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
10 573
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

223 230,2
006
Функционирование районных (городских) библиотек
222 230,2
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 000
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
31 000
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
31 000
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
273 481
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
79 765
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
59 424
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
20 341
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
193 716
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
32 503
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
154 121
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 092
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
128 309
1
Сельское хозяйство
15 362
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
15 362
010
Развитие объектов сельского хозяйства
15 362
6
Земельные отношения
92 471
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
92 471
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
41 991
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
11 385
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
38 615
007
Капитальные расходы государственного органа
480
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
20 476
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
20 476
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
20 476
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
51 060
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
51 060
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
51 060
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

223 230,2
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
222 230,2
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1 000
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
31 000
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
31 000
9
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
273 481
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
79 765
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59 424
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
20 341
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
193 716
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 503
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
154 121
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7 092
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
128 309
1
Ауыл шаруашылығы
15 362
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
15 362
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
15 362
6
Жер қатынастары
92 471
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
92 471
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 991
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
11 385
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
38 615
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
480
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
20 476
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
20 476
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
20 476
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
51 060
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
51 060
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
51 060
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер