Об утверждении бюджетов сельских округов Мартукского района на 2026-2028 годы
Решение Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 24 декабря 2025 года № 278
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 7, пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мартукский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аккудыкского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 247 976 тысяч тенге:
налоговые поступления – 12 561 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 524 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 799 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 230 092 тысяч тенге;
2) затраты – 247 976 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
2. Учесть в бюджете Аккудыкского сельского округа на 2026 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 28 124 тысяч тенге.
3. Учесть в бюджете Аккудыкского сельского округа на 2026 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 201 968 тысяч тенге.
4. Утвердить бюджет Байнассайского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 39 139 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 286 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 725 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 31 128 тысяч тенге;
2) затраты – 39 139 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.

2026-2028 жылдарға арналған Мәртөк ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 278 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 7 бабының 1 тармағының 4) тармақшасына, 91 бабының 3 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 2-7 тармағына сәйкес, Мәртөк аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Аққұдық ауылдық округінің бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 247 976 мың теңге:
салықтық түсімдер – 12 561 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 524 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 799 мың теңге;
трансферттер түсімі – 230 092 мың теңге;
2) шығындар – 247 976 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
2. 2026 жылға арналған Аққұдық ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі – 28 124 мың теңге сомасында ескерілсін.
3. 2026 жылға арналған Аққұдық ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 201 968 мың теңге сомасында ескерілсін.
4. 2026-2028 жылдарға арналған Байнассай ауылдық округінің бюджеті 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 39 139 мың теңге:
салықтық түсімдер – 5 286 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 725 мың теңге;
трансферттер түсімі – 31 128 мың теңге;
2) шығындар – 39 139 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.

5. Учесть в бюджете Байнассайского сельского округа на 2026 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 31 128 тысяч тенге.
6. Утвердить бюджет Байторысайского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 41 149 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7 066 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 762 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 24 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 33 297 тысяч тенге;
2) затраты – 41 149 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
7. Учесть в бюджете Байторысайского сельского округа на 2026 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 33 297 тысяч тенге.
8. Утвердить бюджет Жайсанского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 10, 11 и 12, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 213 401 тысяч тенге:
налоговые поступления – 21 444 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 905 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 116 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 189 936 тысяч тенге;
2) затраты – 213 401 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
9. Учесть в бюджете Жайсанского сельского округа на 2026 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 38 618 тысяч тенге.
10. Учесть в бюджете Жайсанского сельского округа на 2026 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 151 318 тысяч тенге.
11. Утвердить бюджет Каратогайского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 13, 14 и 15, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

5. 2026 жылға арналған Байнассай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі – 31 128 мың теңге сомасында ескерілсін.
6. 2026-2028 жылдарға арналған Байторысай ауылдық округінің бюджеті 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 41 149 мың теңге:
салықтық түсімдер – 7 066 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 762 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 24 мың теңге;
трансферттер түсімі – 33 297 мың теңге;
2) шығындар – 41 149 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
7. 2026 жылға арналған Байторысай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі – 33 297 мың теңге сомасында ескерілсін.
8. 2026-2028 жылдарға арналған Жайсаң ауылдық округінің бюджеті 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 213 401 мың теңге:
салықтық түсімдер – 21 444 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 905 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 116 мың теңге;
трансферттер түсімі – 189 936 мың теңге;
2) шығындар – 213 401 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
9. 2026 жылға арналған Жайсаң ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі – 38 618 мың теңге сомасында ескерілсін.
10. 2026 жылға арналған Жайсаң ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 151 318 мың теңге сомасында ескерілсін.
11. 2026-2028 жылдарға арналған Қаратоғай ауылдық округінің бюджеті 13, 14 және 15 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
16. Учесть в бюджете Курмансайского сельского округа на 2026 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 26 863 тысяч тенге.
17. Утвердить бюджет Кызылжарского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 22, 23 и 24, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 46 482 тысяч тенге:
налоговые поступления – 9 983 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 36 499 тысяч тенге;
2) затраты – 46 482 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
18. Учесть в бюджете Кызылжарского сельского округа на 2026 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 36 499 тысяч тенге.
19. Утвердить бюджет Мартукского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 25, 26 и 27, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 318 355 тысяч тенге:
налоговые поступления – 293 480 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 17 329 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 542 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 004 тысяч тенге;
2) затраты – 318 355 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
20. Учесть в бюджете Мартукского сельского округа на 2026 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 1 004 тысяч тенге.
21. Утвердить бюджет Родниковского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 28, 29 и 30, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
16. 2026 жылға арналған Құрмансай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі – 26 863 мың теңге сомасында ескерілсін.
17. 2026-2028 жылдарға арналған Қызылжар ауылдық округінің бюджеті 22, 23 және 24 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 46 482 мың теңге:
салықтық түсімдер – 9 983 мың теңге;
трансферттер түсімі – 36 499 мың теңге;
2) шығындар – 46 482 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
18. 2026 жылға арналған Қызылжар ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі – 36 499 мың теңге сомасында ескерілсін.
19. 2026-2028 жылдарға арналған Мәртөк ауылдық округінің бюджеті 25, 26 және 27 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 318 355 мың теңге:
салықтық түсімдер – 293 480 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17 329 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 542 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 004 мың теңге;
2) шығындар – 318 355 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
20. 2026 жылға арналған Мәртөк ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі – 1 004 мың теңге сомасында ескерілсін.
21. 2026-2028 жылдарға арналған Родников ауылдық округінің бюджеті 28, 29 және 30 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
26. Учесть в бюджете сельского округа Танирберген на 2026 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 18 827 тысяч тенге.
27. Учесть в бюджете сельского округа Танирберген на 2026 год трансферты, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 186 190 тысяч тенге.
28. Утвердить бюджет Хазретовского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 37, 38 и 39, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 39 980 тысяч тенге:
налоговые поступления – 12 597 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 138 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 27 245 тысяч тенге;
2) затраты – 39 980 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.
29. Учесть в бюджете Хазретовского сельского округа на 2026 год субвенции, передаваемые из районного бюджета, в сумме – 27 245 тысяч тенге.
30. Учесть, что в доход бюджетов сельских округов зачисляются:
налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических, юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
налоги на имущество;
единый земельный налог;
плата за пользование земельными участками;
неналоговые поступления:
доходы от аренды имущества коммунальной собственности города
районного значения, села, поселка, сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления);
поступления от продажи основного капитала:
поступления от продажи имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
поступления от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
26. 2026 жылға арналған Тәңірберген ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі – 18 827 мың теңге сомасында ескерілсін.
27. 2026 жылға арналған Тәңірберген ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін трансферттер көлемі – 186 190 мың теңге сомасында ескерілсін.
28. 2026-2028 жылдарға арналған Хазірет ауылдық округінің бюджеті 37, 38 және 39 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 39 980 мың теңге:
салықтық түсімдер – 12 597 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 138 мың теңге;
трансферттер түсімі – 27 245 мың теңге;
2) шығындар – 39 980 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
29. 2026 жылға арналған Хазірет ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі – 27 245 мың теңге сомасында ескерілсін.
30. Ауылдық округтер бюджеттерінің кірісіне есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер:
жеке табыс салығы;
жеке және заңды тұлғалар, жеке кәсіпкерлер мүлкіне салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салық;
мүлікке салынатын салықтар;
бірыңғай жер салығы;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
салықтық емес түсімдер:
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің коммуналдық меншігінен (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінен) түсетін кірістер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер:
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мүлікті сатудан түсетін түсімдер;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.

31. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026-2028 годы" установлено:
с 1 января 2026 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель – 4 325 тенге;
3) размер прожиточного минимума – 50 851 тенге.
32. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Мартукского районного маслихата Т. Көлкебаев

31. Қазақстан Республикасының "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7 бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2026 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 85 000 теңге;
2) айлық есептiк көрсеткiш – 4 325 теңге;
3) ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң мөлшері – 50 851 теңге.
32. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәртөк аудандық мәслихатының төрағасы Т. Көлкебаев