Об утверждении бюджета Булакского сельского округа на 2026-2028 годы
Решение Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 26 декабря 2025 года № 439
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Кобдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Булакского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 42084 тысяч тенге:
налоговые поступления 7100 тысяч тенге;
не налоговые поступления - 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов - 34984тысяч тенге;
2) затраты - 44730,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0 тенге;
6) не нефтяной дефицит (использование профицита) бюджета - 0 тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов - 0 тенге;
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 30.06.2026 № 486 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Установить, что в доход сельского бюджета зачисляются:
налоги на собственность;
внутренние налоги на товары, работы и услуги;
другие неналоговые поступления в местный бюджет;
поступления от продажи имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
плата за продажу права аренды земельных участков.

2026-2028 жылдарға арналған Бұлақ ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 439 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Қобда аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Бұлақ ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 42084 мың теңге:
салықтық түсімдер - 7100 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер - 0 теңге;
трансферттер түсімдері - 34984 мың теңге;
2) шығындар - 44730,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге:
бюджеттік кредиттеу - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге:
қаржы активтерiн сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0 теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) - 0 тенге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 теңге.
Ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін;
меншiкке салынатын салықтар;
тауарларға, жұмыстар мен қызметтерге ішкі салықтар;
жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 30.06.2026 № 486 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
меншiкке салынатын салықтар;
тауарларға, жұмыстар мен қызметтерге ішкі салықтар;
жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мүлікті сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлем.

3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026 - 2028 годы" установлено:
с 1 января 2026 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 4 325 тенге;

3. Қазақстан Республикасының "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2026 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 85 000 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 4 325 теңге;

3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 50 851 тенге.
4. Учесть в бюджете Булакского сельского округа на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в сумме 34 984 тысяч тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Кобдинского районного маслихата Ж. Ергалиев
Приложение 1 к решению Кобдинского районного маслихата от 26 декабря 2025 года № 439
Бюджет Булакского сельского округа на 2026 год

3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 50 851 теңге.
4. 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен берілген субвенциялар көлемі 34 984 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қобда аудандық мәслихатының төрағасы Ж. Ергалиев
Қобда аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 439 шешіміне 1 қосымша
2026 жылға арналған Бұлақ ауылдық округінің бюджеті