О внесении изменений в решение Кобдинского районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 260 "Об утверждении Кобдинского районного бюджета на 2025-2027 годы"
Решение Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 20 ноября 2025 года № 397
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кобдинского районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 260 "Об утверждении Кобдинского районного бюджета на 2025-2027 годы" следующие изменения:
"Пункт 1 изложить в новой редакции"
"1. Утвердить Кобдинский районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах"
1) доходы – 6 743 555,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 318 491 тысяч тенге;
не налоговые поступления – 46 783 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 085 тысяч тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 5 373 196,2 тысяч тенге;
2) затраты – 7 610 534,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 603 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 72 742 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 70 139 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 869 581,9 тысяч тенге;
6) не нефтяной дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 869 581,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 644 248 тысяч тенге;
погашение займов – 70 139 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 295 472,9 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Кобдинского
районного маслихата
Ж. Ергалиев
Приложение
к решению Кобдинского
районного маслихата
от 20 ноября 2025 года № 397
Приложение 1
к решению Кобдинского
районного маслихата
от 25 декабря 2024 года № 260
Кобдинский районный бюджет на 2025 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

Қобда аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы "2025-2027 жылдарға арналған Қобда аудандық бюджетін бекіту туралы" № 260 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 2025 жылғы 20 қарашадағы № 397 шешімі
ШЕШТІ:
1. Қобда аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы "2025-2027 жылдарға арналған Қобда аудандық бюджетін бекіту туралы" № 260 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакция жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Қобда аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 6 743 555,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 318 491 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 46 783 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 5 085 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімдері – 5 373 196,2 мың теңге;
2) шығындар – 7 610 534,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 2 603 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 72 742 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 70 139 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 869 581,9 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 869 581,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 644 248 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 70 139 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 295 472,9 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімдегі 1 қосымшасы осы шешімдегі қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қобда аудандық
мәслихатының төрағасы
Ж. Ергалиев
Қобда аудандық мәслихатының
2025 жылғы 20 қарашадағы
№ 397 шешіміне қосымша
Қобда аудандық мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 260 шешіміне 1 қосымша
2025 жылға арналған Қобда аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
І. Кірістер

64877,4
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
47005
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
45501
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
79513
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
103894,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
103894,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
35013
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
198
021
Капитальные расходы государственного органа
8800
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
22756
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
5429,7
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
31698
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1507474,4
1
Жилищное хозяйство
799799,8
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
799799,8
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
85689,1
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
6760,7
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
707350
2
Коммунальное хозяйство
599047,5
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
599047,5
013
Развитие коммунального хозяйства
2250,1
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
107686,4
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
30000
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
459111
3
Благоустройство населенных пунктов
108627
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
108627
025
Освещение улиц в населенных пунктах

64877,4
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
47005
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
45501
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
79513
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
103894,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
103894,7
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35013
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
198
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8800
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
22756
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
5429,7
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
31698
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1507474,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы
799799,8
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
799799,8
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
85689,1
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
6760,7
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
707350
2
Коммуналдық шаруашылық
599047,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
599047,5
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
2250,1
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
107686,4
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
30000
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
459111
3
Елді-мекендерді көркейту
108627
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
108627
025
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру