О внесении изменений и дополнения в решение Кобдинского районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 260 "Об утверждении Кобдинского районного бюджета на 2025-2027 годы"
Решение Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 15 июля 2025 года № 350
Кобдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кобдинского районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 260 "Об утверждении Кобдинского районного бюджета на 2025-2027 годы" следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Кобдинский районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 333 912,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 127 836 тысяч тенге;
не налоговые поступления – 41 273 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 250 тысяч тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 5 163 553,2 тысяч тенге;
2) затраты – 6 629 385,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 603 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 72 742 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 70 139 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 298 075,9 тысяч тенге;
6) не нефтяной дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 298 075,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 72 742 тысяч тенге;
погашение займов – 70 139 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 295 472,9 тысяч тенге.".
2. пункт 8 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) на развития транспортной инфраструктуры.".
3. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Кобдинского
районного маслихата
Ж. Ергалиев
Приложение к решению
Кобдинского районного
маслихата от 15 июля 2025 года
№ 350
Приложение 1 к решению
Кобдинского районного

Қобда аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы "2025-2027 жылдарға арналған Қобда аудандық бюджетін бекіту туралы" № 260 шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 2025 жылғы 15 шілдедегі № 350 шешімі
Қобда аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қобда аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы "2025-2027 жылдарға арналған Қобда аудандық бюджетін бекіту туралы" № 260 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакция жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Қобда аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 6 333 912,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 127 836 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 41 273 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 1 250 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімдері – 5 163 553,2 мың теңге;
2) шығындар – 6 629 385,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 2 603 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 72 742 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 70 139 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 298 075,9 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 298 075,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 72 742 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 70 139 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 295 472,9 мың теңге.".
2. 8 тармақ келесідей мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) Көлік инфрақұрылымын дамытуға.".
3. Көрсетілген шешімдегі 1 қосымшасы осы шешімдегі қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
4. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қобда аудандық
мәслихатының төрағасы
Ж. Ергалиев
Қобда аудандық мәслихатының
2025 жылғы 15 шілдедегі № 350
шешіміне қосымша
Қобда аудандық мәслихатының

25558
006
Оказание жилищной помощи
4364,5
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
152834,5
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
48405
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
42157
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
87189
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
104088
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
104088
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
34013
021
Капитальные расходы государственного органа
288
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
8800
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
22756
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
6033
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
31698
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
766962,5
1
Жилищное хозяйство
132557,1
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
132557,1
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
15863,1
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
6850
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
109844
2
Коммунальное хозяйство
532481,4
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
532481,4
013
Развитие коммунального хозяйства
3100
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
77686,4
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
30000
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
421695
3
Благоустройство населенных пунктов

25558
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4364,5
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
152834,5
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
48405
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
42157
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
87189
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
104088
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
104088
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34013
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
288
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8800
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
22756
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6033
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
31698
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
766962,5
1
Тұрғын үй шаруашылығы
132557,1
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
132557,1
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
15863,1
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
6850
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
109844
2
Коммуналдық шаруашылық
532481,4
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
532481,4
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
3100
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
77686,4
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
30000
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
421695
3
Елді-мекендерді көркейту