О внесении изменений в решение Кобдинского районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 260 "Об утверждении Кобдинского районного бюджета на 2025-2027 годы"
Решение Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 15 мая 2025 года № 328
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кобдинского районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 260 "Об утверждении Кобдинского районного бюджета на 2025-2027 годы" следующие изменения:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Кобдинский районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах"
1) доходы – 5 374 808,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 127 836 тысяч тенге;
не налоговые поступления – 41 273 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 250 тысяч тенге;
специальные поступления – 0 тенге;
поступления трансфертов – 4 204 449,2 тысяч тенге;
2) затраты – 5 668 784,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 324 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 72 742 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 70 418 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 296 300,2 тысяч тенге;
6) не нефтяной дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 296 300,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 72 742 тысяч тенге;
погашение займов – 70 418 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 293 976,2 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Кобдинского
районного маслихата
Ж. Ергалиев
Приложение к решению
Кобдинского районного

Қобда аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы "2025-2027 жылдарға арналған Қобда аудандық бюджетін бекіту туралы" № 260 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 2025 жылғы 15 мамырдағы № 328 шешімі
ШЕШТІ:
1. Қобда аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы "2025-2027 жылдарға арналған Қобда аудандық бюджетін бекіту туралы" № 260 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакция жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Қобда аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін"
1) кірістер – 5 374 808,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 127 836 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 41 273 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 1 250 мың теңге;
арнаулы түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімдері – 4 204 449,2 мың теңге;
2) шығындар – 5 668 784,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 2 324 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 72 742 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 70 418 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 296 300,2 мың теңге;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 296 300,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі –72 742 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 70 418 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 293 976,2 мың теңге"
2. Көрсетілген шешімдегі 1 қосымшасы осы шешімдегі қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қобда аудандық
мәслихатының төрағасы
Ж. Ергалиев
Қобда аудандық мәслихатының

361469
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
25558
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
162199
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
48405
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
39854
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
85453
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
104088
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
104088
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
34013
021
Капитальные расходы государственного органа
288
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
8800
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
22756
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
6033
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
31698
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
338230
1
Жилищное хозяйство
119772
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
119772
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
16000
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
6850
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
96922
2
Коммунальное хозяйство
127034
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
127034
013
Развитие коммунального хозяйства
3100
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
43000
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)

361469
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
25558
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
162199
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
48405
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
39854
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
85453
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
104088
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
104088
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34013
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
288
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8800
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
22756
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6033
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
31698
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
338230
1
Тұрғын үй шаруашылығы
119772
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
119772
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
16000
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
6850
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
96922
2
Коммуналдық шаруашылық
127034
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
127034
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
3100
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
43000
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру