Об утверждении бюджета села Шамши Калдаякова на 2026-2028 годы
Решение Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 23 декабря 2025 года № 419
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Каргалинский районный маслихат РЕШИЛ:
Утвердить бюджет села Шамши Калдаякова на 2026-2028 годы согласно приложению 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 41313,0 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления - 15354,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 116 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 1504 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 24339,0 тысяч тенге;
2) затраты - 42219,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 906,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 906,6 тысяч тенге,
в том числе:
используемые остатки бюджетных средств - 906,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 20.02.2026 № 442 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются следующие поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
поступления за использование природных и других ресурсов;
продажа земли.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026-2028 годы" установлено:
с 1 января 2026 года:
1) минимальный размер заработной платы - 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 4325 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 50851 тенге.
4. Учесть в бюджете сельского округа на 2026 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 24339,0 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения аппарата акима села Шамши Калдаякова.

2026-2028 жылдарға арналған Шәмші Қалдаяқов ауылы бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 419 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Қарғалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
2026-2026 жылдарға арналған Шәмші Қалдаяқов ауылы бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 41313,0 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер - 15354,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 116,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 1504,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 24339,0 мың теңге;
2) шығындар - 42219,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру - 0 мың теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге;
оның ішінде:
5) бюджет тапшылығы (профицитi) - –906,6 мың теңге;
(профицитiн пайдалану) - 906,6 мың теңге оның ішінде:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 906,6 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 20.02.2026 № 442 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округінің бюджетінің кірісіне келесідей есептелетін болып ескерілсін:
жеке табыс салығы;
мүлікке салынатын салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
жерді сату.
3. Қазақстан Республикасының "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7 бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2026 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшерi – 85 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 4325 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 50851 теңге.
4. 2026 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілген субвенция көлемі – 24339,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Шәмші Қалдаяқов ауылы әкімі аппаратының шешімі негізінде жүзеге асырылады.