Об утверждении бюджета Бадамшинского сельского округа на 2026-2028 годы
Решение Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 23 декабря 2025 года № 413
Об утверждении бюджета Бадамшинского сельского округа на 2026-2028 годы
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Каргалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Бадамшинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 165350 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления – 96661 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 916 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 67773 тысяч тенге;
2) затраты – 165350 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0 тысяч тенге.
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются следующие поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
поступления за использование природных и других ресурсов;
продажа земли.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026-2028 годы" установлено:
с 1 января 2026 года:
1) минимальный размер заработной платы - 85000 тенге;
2) месячный расчетный показатель – 4325 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 50851 тенге.
4. Учесть в бюджете сельского округа на 2026 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 52673 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете сельского округа на 2026 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на:
1) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
6. Учесть в бюджете сельского округа на 2026 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета на:
1) обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах;

2026-2028 жылдарға арналған Бадамша ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 413 шешімі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қарғалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Бадамша ауылдық округі бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 165350 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер - 96661 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 916 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 67773 мың теңге;
2) шығындар – 165350 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру - 0 мың теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) - 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) - 0 мың теңге.
2. Ауылдық округінің бюджетінің кірісіне келесідей есептелетін болып ескерілсін:
жеке табыс салығы;
мүлiкке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер;
жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.
3. Қазақстан Республикасының "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7 бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2025 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшерi – 85000 теңге;
2) айлық есептік көрсеткіш - 4325 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 50851 теңге.
4. 2026 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілген субвенция көлемі – 52673 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін:
1) мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысан арттыруға.
6. 2026 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін:
1) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету;