Об утверждении бюджета Сартогайского сельского округа на 2026-2028 годы
Решение Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 19 декабря 2025 года № 356
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Байганинского района РЕШИЛ:
1. "Утвердить бюджет Сартогайского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих обьемах:
1) доходы –47 403,0 тысяч тенге т, в том числе:
налоговые поступления – 5 351,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – тенге;
поступления трансфертов – 42 052,0 тысяч тенге;
2) затраты – 51 079,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0, в том числе:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 676,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 3 676,0 тысяч тенге; в том числе:
поступление займов –0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 3 676,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 22.07.2026 № 409 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджет на 2026-2028 годы" установлено:
с 1 января 2026 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;

2026-2028 жылдарға арналған Сартоғай ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 356 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91 бабына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Байғанин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2026-2028 жылдарға арналған Сартоғай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 47 403,0 мың теңге ,оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 351,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 ;
трансферттер түсімі – 42 052,0 мың теңге;
2) шығындар – 51 079,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 676,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 676,0 мың теңге;
оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 676,0 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 22.07.2026 № 409 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасының "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7 бабына сәйкес белгіленген еске және басшылыққа алынсын:
2026 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 85 000 теңге;

2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 4 325 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 50 851 тенге.
3. Утвердить на 2026 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет Сартогайского сельского округа в сумме 42 052 тысяч тенге.

2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 4 325 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 50 851 теңге болып белгіленгені ескерілсін.
3. 2026 жылға арналған Сартоғай ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 42 052 мың теңге сомасында бекітілсін.

4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Байганинского районного маслихата М. Сержан
Приложение 1 к решению
Байганинского районного
маслихата от 19 декабря 2025
года № 356
Бюджет Сартогайского сельского округа на 2026 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 22.07.2026 № 409 (вводится в действие с 01.01.2026).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. ДОХОДЫ

4. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Байғанин аудандық мәслихатының төрағасы М. Сержан
Байғанин аудандық
мәслихатының 2025 жылғы
19 желтоқсандағы № 356
шешіміне 1 қосымша
2026 жылға арналған Сартоғай ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 22.07.2026 № 409 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
І. КІРІСТЕР