Об утверждении бюджета Саратского сельского округа на 2026- 2028 годы
Решение Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 30 декабря 2025 года № 464
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Айтекебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Саратского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответсвенно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 46 292 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 1 750 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тенге;
поступления трансфертов – 44 542 тысяч тенге;
2) затраты – 46 292 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге.
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
плата за пользование земельными участками;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответсвиисо статьей 7 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026-2028 годы" с 1 января 2026 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;

2026 – 2028 жылдарға арналған Сарат ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 464 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 6- бабына сәйкес, Әйтеке би аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Сарат ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 46 292 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 1 750 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 теңге;
трансферттер түсімі – 44 542 мың теңге;
2) шығындар – 46 292 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) - 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0 теңге.
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
жер учаскілерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер.
3. Мәліметке және басшылыққа алып, "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 7- бабына сәйкес, 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап белгіленді:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 85 000 теңге;

2) месячный расчетный показатель – 4 325 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 50 851 тенге.
4. Учесть в бюджете Саратского сельского округа на 2026 год объем субвенции с районного бюджета в сумме 38 242 тысяч тенге.
5. Учеть в бюджете Саратского сельского округа на 2026 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 6 300 тысяч тенге.
Распределение сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решение акима Саратского сельского округа.

2) айлық есептiк көрсеткiш – 4 325 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 50 851 теңге.
4. 2026 жылға арналған Сарат ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілген 38 242 мың теңге соммасында субвенция көлемі ескерілсін.
5. 2026 жылға арналған Сарат ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен 6 300 мың теңге соммасында ағымдағы нысаналы трасферттер түсімі ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансфеттердің соммаларын бөлу Сарат ауылдық округі әкімінің шешімі негізінде жүзеге асырылады.