Об утверждении бюджета Кайрактинского сельского округа на 2026 - 2028 годы
Решение Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 30 декабря 2025 года № 461
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Айтекебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Кайрактинского сельского округа на 2026 - 2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 33 022 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 009 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тенге;
поступления трансфертов - 27 013 тысяч тенге;
2) затраты – 33 022 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0 тенге.
2. Установить, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
плата за пользование земельными участками;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной
собственности.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026-2028 годы" с 1 января 2026 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;

2026 – 2028 жылдарға арналған Қайрақты ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 461 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 6- бабына сәйкес, Әйтеке би аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Қайрақты ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 33 022 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 009 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 теңге;
трансферттер түсімі – 27 013 мың теңге;
2) шығындар – 33 022 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) - 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге.
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер.
3. Мәліметке және басшылыққа алып, "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 7 - бабына сәйкес, 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап белгіленді:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 85 000 теңге;

2) месячный расчетный показатель – 4 325 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 50 851 тенге.
4. Учесть в бюджете Кайрактинского сельского округа на 2026 год объем субвенции с районного бюджета в сумме 22 513 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете Кайрактинского сельского округа на 2026 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 4 500 тысяч тенге.
Распределение суммы текущего целевого трансферта определяется на основании решения акима Кайрактинского сельского округа.

2) айлық есептік көрсеткіш – 4 325 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 50 851 теңге.
4. 2026 жылға арналған Қайрақты ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілген 22 513 мың теңге соммасында субвенция көлемі ескерілсін.
5. 2026 жылға арналған Қайрақты ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен 4 500 мың теңге соммасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттің сомасын бөлу Қайрақты ауылдық округі әкімінің шешімі негізінде айқындалады.