Об утверждении бюджета Актастинского сельского округа на 2026- 2028 годы
Решение Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 30 декабря 2025 года № 455
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Айтекебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Актастинского сельского округа на 2026−2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 54 401 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 340 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 48 061 тысяч тенге;
2) затраты – 55 166,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами − 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета − - 768,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета − 768,6 тысяч тенге, в том числе:
используемые остатки бюджетных средств – 768,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 19.02.2026 № 481 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
плата за пользование земельными участками;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответсвиисо статьей 7 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026-2028 годы" с 1 января 2026 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель – 4 325 тенге;

2026 – 2028 жылдарға арналған Ақтасты ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 455 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 6- бабына сәйкес, Әйтеке би аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Ақтасты ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2026 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 54 401 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 340 мың теңге;
трансферттер түсімі – 48 061 мың теңге;
2) шығындар – 55 166,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу − 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо−0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) − -768,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) − 768,6 мың теңге, оның ішінде:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 768,6 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 19.02.2026 № 481 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
жер учаскілерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер.
3. Мәліметке және басшылыққа алып, "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 7 - бабына сәйкес, 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап белгіленді:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 85 000 теңге;
2) айлық есептiк көрсеткiш – 4 325 теңге;

3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 50 851 тенге.
4. Учесть в бюджете Актастинского сельского округа на 2026 год объем субвенции с районного бюджета в сумме 34 561 тысяч тенге.
5. Учеть в бюджете Актастинского сельского округа на 2026 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 8 500 тысяч тенге.
Распределение сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решение акима Актастинского сельского округа.

3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 50 851 теңге.
4. 2026 жылға арналған Ақтасты ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілген 34 561 мың теңге соммасында субвенция көлемі ескерілсін.
5. 2026 жылға арналған Ақтасты ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен 8 500 мың теңге соммасында ағымдағы нысаналы трасферттер түсімі ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансфеттердің соммаларын бөлу Ақтасты ауылдық округі әкімінің шешімі негізінде жүзеге асырылады.

6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Айтекебийского
районного маслихата:
Б. Д. Сейлханов
приложение 1 к решению Айтекебийского районного маслихата от 30 декабря 2025 года № 455
Бюджет Актастинского сельского округа на 2026 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 19.02.2026 № 481 (вводится в действие с 01.01.2026).
Категория
Уточненный бюджет на 2026 год, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. ДОХОДЫ

6. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Әйтеке би аудандық мәслихаттың төрағасы: Б. Д. Сейлханов
Әйтеке би аудандық мәслихаттың 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 455 шешіміне 1-қосымша
2026 жылға арналған Ақтасты ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 19.02.2026 № 481 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
2026 жылға нақтылынған бюджет, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. КІРІСТЕР