Об утверждении бюджета Карабутакского сельского округа на 2026-2028 годы
Решение Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 30 декабря 2025 года № 453
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Айтекебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Карабутакского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 126 662 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 556 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 0 тенге;
поступления трансфертов – 117 106 тысяч тенге;
2) затраты – 126 662 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге.
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
плата за пользование земельными участками;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответсвиисо статьей 7 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026-2028 годы" с 1 января 2026 года установлены:

2026-2028 жылдарға арналған Қарабұтақ ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 453 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 6- бабына сәйкес, Әйтеке би аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Қарабұтақ ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер – 126 662 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер – 9 556 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер - 0 теңге;
трансферттер түсiмi – 117 106 мың теңге;
2) шығындар – 126 662 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану): - 0 теңге.
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
жер учаскілерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер.
3. Мәліметке және басшылыққа алып, "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 7-бабына сәйкес, 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап белгіленді:

1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель – 4 325 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 50 851 тенге.
4. Учеть в бюджете Карабутакского сельского округа на 2026 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 117 106 тысяч тенге.
Распределение сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решение акима Карабутакского сельского округа.

1) жалақының ең төменгі мөлшері – 85 000 теңге;
2) айлық есептiк көрсеткiш – 4 325 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 50 851 теңге.
4. 2026 жылға арналған Қарабұтақ ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен 117 106 мың теңге соммасында ағымдағы нысаналы трасферттер түсімі ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансфеттердің соммаларын бөлу Қарабұтақ ауылдық округі әкімінің шешімі негізінде жүзеге асырылады.

124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
25000
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
25000
приложение 3 к решению Айтекебийского районного маслихата от 30 декабря 2025 года № 453
Бюджет Карабутакского сельского округа на 2028 год
Категория
Утвержденный бюджет на 2028 год, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. ДОХОДЫ

124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
25000
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
25000
Әйтеке би аудандық мәслихаттың 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 453 шешіміне 3-қосымша
2028 жылға арналған Қарабұтақ ауылдық округінің бюджеті
Санаты
2028 жылға бекітілген бюджет, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. КІРІСТЕР