Об утверждении бюджета Карабутакского сельского округа на 2026-2028 годы
Решение Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 30 декабря 2025 года № 453
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Айтекебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Карабутакского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 345 962 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 54 556 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 291 406 тысяч тенге;
2) затраты – 346 489,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 517,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 517,3 тысяч тенге, в том числе:
используемые остатки бюджетных средств – 527,3 тысяч тенге..
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 05.06.2026 № 522 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
плата за пользование земельными участками;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответсвиисо статьей 7 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2026-2028 годы" с 1 января 2026 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;

2026-2028 жылдарға арналған Қарабұтақ ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 453 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 6- бабына сәйкес, Әйтеке би аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Қарабұтақ ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2026 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 345 962 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 54 556 мың теңге;
трансферттер түсімі – 291 406 мың теңге;
2) шығындар – 346 489,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 517,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 517,3 мың теңге, оның ішінде:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 527,3 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 05.06.2026 № 522 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
жер учаскілерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер.
3. Мәліметке және басшылыққа алып, "2026-2028 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 7-бабына сәйкес, 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап белгіленді:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 85 000 теңге;

2) месячный расчетный показатель – 4 325 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 50 851 тенге.
4. Учеть в бюджете Карабутакского сельского округа на 2026 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 117 106 тысяч тенге.
Распределение сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решение акима Карабутакского сельского округа.

2) айлық есептiк көрсеткiш – 4 325 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 50 851 теңге.
4. 2026 жылға арналған Қарабұтақ ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен 117 106 мың теңге соммасында ағымдағы нысаналы трасферттер түсімі ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансфеттердің соммаларын бөлу Қарабұтақ ауылдық округі әкімінің шешімі негізінде жүзеге асырылады.

5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Айтекебийского
районного маслихата:
Б. Д. Сейлханов
приложение 1 к решению Айтекебийского районного маслихата от 30 декабря 2025 года № 453
Бюджет Карабутакского сельского округа на 2026 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 05.06.2026 № 522 (вводится в действие с 01.01.2026).
Категория
Уточненный бюджет на 2026 год, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. ДОХОДЫ

5. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Әйтеке би аудандық мәслихаттың төрағасы: Б. Д. Сейлханов
Әйтеке би аудандық мәслихаттың
2025 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 453 шешіміне 1-қосымша
2026 жылға арналған Қарабұтақ ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 05.06.2026 № 522 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
2026 жылға нақтылынған бюджет, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. КІРІСТЕР