О внесении изменений в решение районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 291 "Об утверждении Айтекебийского районного бюджета на 2025 - 2027 годы"
Решение Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 25 сентября 2025 года № 382
РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата "Об утверждении Айтекебийского районного бюджета на 2025-2027 годы" от 26 декабря 2024 года № 291 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 024 294,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 364 401 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 167 429 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15 580 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 476 884,6 тысяч тенге;
2) затраты – 8 026 863 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 6 619 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 88 470 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 95 089 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 995 949,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 995 949,4 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 88 470 тысяч тенге;
погашение займов – 95 089,3 тысяч тенге;
7) используемые остатки бюджетных средств – 1 002 568,7 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Айтекебийского
районного маслихата:
Б. Д. Сейлханов
приложение к решению
Айтекебийского районного
маслихата от 25 сентября 2025
года № 382
приложение 1 к решению
Айтекебийского районного
маслихата от 26 декабря 2024
года № 291
Айтекебийский районный бюджет на 2025 год
Категория
Уточненный бюджет на 2025 год, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. ДОХОДЫ

Аудандық мәслихаттың 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 291 "2025 – 2026 жылдарға арналған Әйтеке би аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 қыркүйектегі № 382 шешімі
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихаттың "2025 − 2027 жылдарға арналған Әйтеке би аудандық бюджетін бекіту туралы" 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 291 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2025 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 7 024 294,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 364 401 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 167 429 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 15 580 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 4 476 884,6 мың теңге;
2) шығындар – 8 026 863 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – - 6 619 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 88 470 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 95 089 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 995 949,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 995 949,4 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 88 470 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 95 089,3 мың теңге;
7) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 002 568,7 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Әйтеке би аудандық
мәслихатының төрағасы:
Б. Д. Сейлханов
Әйтеке би аудандық
мәслихаттың 2025 жылғы
25 қыркүйектегі № 382
шешіміне қосымша
Әйтеке би аудандық
мәслихаттың 2024 жылғы
26 желтоқсандағы № 291
шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған Әйтеке би аудандық бюджеті
Санаты
2025 жылға нақтылынған бюджет, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. КІРІСТЕР

35177
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
27827
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
142288
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
124149
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
124149
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
79354,6
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
500
021
Капитальные расходы государственного органа
2346,4
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
23400
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
12353
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6195
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
874846
1
Жилищное хозяйство
70756,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
11000
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
11000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
59756,7
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1198,7
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1408
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
57150
2
Коммунальное хозяйство
758004,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
447322,6
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
126851,7
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
62284,9
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
258186
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
310681,7
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

35177
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
27827
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
142288
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
124149
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
124149
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметт
79354,6
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
500
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2346,4
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
23400
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
12353
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6195
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
874846
1
Тұрғын үй шаруашылығы
70756,7
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
11000
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
11000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
59756,7
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1198,7
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1408
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
57150
2
Коммуналдық шаруашылық
758004,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
447322,6
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
126851,7
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
62284,9
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
258186
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
310681,7
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту