О внесении изменений в решение маслихата города Актобе от 19 декабря 2024 года № 238 "Об утверждении бюджета города Актобе на 2025-2027 годы"
Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 18 декабря 2025 года № 368
Маслихат города Актобе РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Актобе от 19 декабря 2024 года № 238 "Об утверждении бюджета города Актобе на 2025 – 2027 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Актобе на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 155 015 831,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 117 963 171,2 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 614 201 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 511 485 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 28 926 974 тысяч тенге;
2) затраты – 178 769 281 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 736 799 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 2 303 411 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 566 612 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 114 475 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 114 475 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 25 604 723,8 тысяч тенге;

Ақтөбе қалалық мәслихатының 2024 жылғы 19 желтоқсандағы № 238 "2025-2027 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 368 шешімі
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақтөбе қалалық мәслихатының 2024 жылғы 19 желтоқсандағы № 238 "2025-2027 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесідей редакцияда жазылсын:
"1. 2025 - 2027 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 155 015 831,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 117 963 171,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 614 201 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 511 485 мың теңге;
трансферттер түсімі – 28 926 974 мың теңге;
2) шығындар – 178 769 281 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 736 799 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 2 303 411 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 566 612 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 114 475 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 114 475 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – - 25 604 723,8 мың теңге;

1 743 653,9
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 743 653,9
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
11 965 106,6
1
Социальное обеспечение
1 307 473
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 307 473
005
Государственная адресная социальная помощь
1 307 473
2
Социальная помощь
8 816 464,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
8 631 218,7
006
Оказание жилищной помощи
2 062,5
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 881 078
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
267 721,6
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
557 742,6
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
5 922 614
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
185 246,1
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
185 246,1
9
Прочие услуги в области социальной помощи и
социального обеспечения
1 841 168,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 841 168,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
475 839,5
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 966
021
Капитальные расходы государственного органа
5 255,5
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
202 559
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
716 147,4
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
407 545,1
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
21 904,8
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
6 951,5
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

1 743 653,9
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 743 653,9
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
11 965 106,6
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 307 473
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 307 473
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 307 473
2
Әлеуметтік көмек
8 816 464,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
8 631 218,7
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 062,5
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
1 881 078
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
267 721,6
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
557 742,6
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
5 922 614
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
185 246,1
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
185 246,1
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 841 168,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)
жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 841 168,8
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
475 839,5
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 966
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 255,5
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
202 559
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
716 147,4
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
407 545,1
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
21 904,8
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
6 951,5
07
Тұрғын үй -коммуналдық шаруашылық

3 488
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
543 111
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
3 277
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
539 834
Отдел строительства района (города областного значения)
2 533 805
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
2 533 805
Целевые трансферты на развитие
7 168 018
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
4 470 283
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 230 815
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
3 239 468
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 697 735
Развитие транспортной инфраструктуры
2 397 735
Развитие коммунального хозяйства
300 000
Приложение 3 к решению
маслихата города Актобе
от 18 декабря 2025 года № 368
Приложение 5 к решению
маслихата города Актобе
от 19 декабря 2024 года № 238
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета на 2025 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
20 981 963
Целевые текущие трансферты
8 177 301
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 588 786
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 397 113
Государственная адресная социальная помощь
1 068 584
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
117 089
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 000
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 588 515
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
3 220 923
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)

3 488
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
543 111
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
3 277
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
539 834
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 533 805
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
2 533 805
Нысаналы даму трансферттері
7 168 018
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
4 470 283
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 230 815
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
3 239 468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 697 735
Көлік инфрақұрылымын дамыту
2 397 735
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
300 000
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2025 жылғы 18 желтоқсандағы
№ 368 шешіміне 3 қосымша
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2024 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 238 шешіміне 5 қосымша
2025 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
Барлығы
20 981 963
Ағымдағы нысаналы трансферттер
8 177 301
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 588 786
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 397 113
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 068 584
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
117 089
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6 000
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 588 515
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
3 220 923
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру