О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 12 декабря 2024 года № 186 "Об областном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Актюбинского областного маслихата от 22 октября 2025 года № 262. Прекращено действие в связи с истечением срока
Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата от 12 декабря 2024 года № 186 "Об областном бюджете на 2025-2027 годы" следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
1. Утвердить областной бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 555 372 613,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 88 931 602,8 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 19 789 681 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 694 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 446 649 635,3 тысяч тенге;
2) затраты – 574 651 898,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 15 410 972,9 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 30 860 025 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 15 449 052,1 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 696 600 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 696 600 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -35 386 858 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 35 386 858 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 23 527 602 тысячи тенге;
погашение займов – 10 737 971,1 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 22 597 227,1 тысяч тенге."
пункт 11:
дополнить подпунктом 4-1) следующего содержания:
"4-1) капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций;";
пункт 11-2. изложить следующей редакции:
"11-2. Учесть в областном бюджете на 2025 год кредитование районных (города областного значения) бюджетов на:
1) проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов;
2) со финансирование для приобретения жилья гражданам, нуждающихся в жилище.
Распределение указанных сумм кредитования определяется на основании постановления акимата области.";
дополнить пунктом 11-3. следующего содержания:

Облыстық мәслихаттың 2024 жылғы 12 желтоқсандағы № 186 "2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2025 жылғы 22 қазандағы № 262 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Облыстық мәслихаттың 2024 жылғы 12 желтоқсандағы № 186 "2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 555 372 613,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 88 931 602,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 19 789 681 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 694 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 446 649 635,3 мың теңге;
2) шығындар – 574 651 898,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 15 410 972,9 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 30 860 025 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 15 449 052,1 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 696 600 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 696 600 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -35 386 858 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 35 386 858 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 23 527 602 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 737 971,1 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 22 597 227,1 мың теңге.";
11-тармақ:
мынадай мазмұндағы 4-1) тармақшамен толықтырылсын:
"4-1) ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстарына;";
11-2. тармақ келесідей редакцияда жазылсын:
"11-2. 2025 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандардың (облыстық маңызы бар қала) бюджеттеріне:
1) кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге;
2) тұрғын үйге мұқтаж азаматтарға тұрғын үй сатып алу үшін қоса қаржыландыруға кредит беру ескерілсін.";
мынадай мазмұндағы 11-3. тармақпен толықтырылсын:

"11-3. Учесть в областном бюджете на 2025 год поступление займов для приобретения жилья гражданам, нуждающихся в жилище за счет выпуска государственных ценных бумаг.
Распределение указанных сумм кредитования определяется на основании постановления акимата области.";
пункт 12 изложить следующей редакции:
"12. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2025 год в сумме 8 375 111 тысяч тенге.".

"11-3. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте мемлекеттік бағалы қағаздар шығару есебінен халықтың әлеуметтік осал топтары үшін дайын тұрғын үйді сатып алу үшін қарыздар түсімі ескерілсін.
Аталған кредит беру сомаларын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
12-тармақ келесідей редакцияда жазылсын:
"12. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 8 375 111 мың теңге сомасында бекітілсін.".

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
1 034 401
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных организаций образования
1 706 871
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
591 144
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
1 622 254
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
479 337
013
Капитальные расходы государственного органа
3 874
019
Присуждение грантов областным государственным учреждениям образования за высокие показатели работы
68 000
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
2 095 322
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
11 470 660
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
2 949
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
304 070
05
Здравоохранение
19 905 342
2
Охрана здоровья населения
3 869 632
253
Управление здравоохранения области
2 175 561
006
Услуги по охране материнства и детства
284 994
007
Пропаганда здорового образа жизни
32 570
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
1 027 554
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
926
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
829 517
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 694 071
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
1 694 071
3
Специализированная медицинская помощь
2 308 659
253
Управление здравоохранения области
2 308 659
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 308 659
4
Поликлиники
244 735
253
Управление здравоохранения области
244 735
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы

001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 034 401
005
Мемлекеттік білім беру ұйымдар үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
1 706 871
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдардағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
591 144
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
1 622 254
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
479 337
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 874
019
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
68 000
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
2 095 322
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
11 470 660
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемі
2 949
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
304 070
05
Денсаулық сақтау
19 905 342
2
Халықтың денсаулығын қорғау
3 869 632
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 175 561
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
284 994
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
32 570
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
1 027 554
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
926
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
829 517
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 694 071
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
1 694 071
3
Мамандандырылған медициналық көмек
2 308 659
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 308 659
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 308 659
4
Емханалар
244 735
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
244 735
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар

244 735
5
Другие виды медицинской помощи
130 170
253
Управление здравоохранения области
130 170
029
Областные базы специального медицинского снабжения
130 170
9
Прочие услуги в области здравоохранения
13 352 146
253
Управление здравоохранения области
13 352 146
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
328 846
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
189 070
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
70 388
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
99 909
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
125 000
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
19 990
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
12 518 943
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
23 399 394
1
Социальное обеспечение
7 326 235
256
Управление координации занятости и социальных программ области
4 561 552
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
833 327
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 324 406
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 157 632
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 242 504
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
3 683
261
Управление образования области
605 011
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
516 370
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
88 641
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 159 672
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
2 159 672
2
Социальная помощь

244 735
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
130 170
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
130 170
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
130 170
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
13 352 146
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
13 352 146
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
328 846
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
189 070
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
70 388
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
99 909
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
125 000
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
19 990
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
12 518 943
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
23 399 394
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
7 326 235
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4 561 552
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
833 327
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 324 406
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 157 632
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 242 504
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
3 683
261
Облыстың білім басқармасы
605 011
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
516 370
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
88 641
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 159 672
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
2 159 672
2
Әлеуметтiк көмек

1 184 060
283
Управление по вопросам молодежной политики области
689 500
001
Услуги по реализации молодежной политики на местном уровне
568 340
005
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
121 160
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
9 604 711
1
Топливо и энергетика
21 336
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
21 336
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
21 336
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
9 583 375
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
9 583 375
071
Развитие газотранспортной системы
9 583 375
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
25 841 380
1
Сельское хозяйство
20 814 846
255
Управление сельского хозяйства
16 146 328
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
691 744
002
Субсидирование развития семеноводства
277 000
003
Капитальные расходы государственного органа
8 080
006
Субсидирование развития производства приоритетных культур
204 930
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
865 986
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
3 500
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
3 850
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
370 662
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
31 640
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
5 669
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
478 182
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
3 228 405
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
4 788 792
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
4 833 976
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства

1 184 060
283
Облыстың жастар саясаты мәселелерi жөніндегі басқармасы
689 500
001
Жергілікті деңгейде жастар саясатын іске асыру жөніндегі қызметтер
568 340
005
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
121 160
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
9 604 711
1
Отын және энергетика
21 336
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
21 336
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
21 336
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
9 583 375
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
9 583 375
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
9 583 375
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
25 841 380
1
Ауыл шаруашылығы
20 814 846
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
16 146 328
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
691 744
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
277 000
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 080
006
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
204 930
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
865 986
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
3 500
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
3 850
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
370 662
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
31 640
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
5 669
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
478 182
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
3 228 405
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
4 788 792
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
4 833 976
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау

353 912
719
Управление ветеринарии области
4 668 518
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
265 801
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
13 557
009
Организация санитарного убоя больных животных
26 000
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
96 350
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
120 000
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
224 921
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 987 029
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
817 603
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
3 499
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
44 743
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
69 015
2
Водное хозяйство
154 793
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
154 793
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
154 793
3
Лесное хозяйство
2 839 845
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
2 839 845
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
2 824 845
104
Возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях
15 000
4
Рыбное хозяйство
10 210
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
10 210
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства
10 210
5
Охрана окружающей среды
1 159 118
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
1 156 424
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне

353 912
719
Облыстың ветеринария басқармасы
4 668 518
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
265 801
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
13 557
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
26 000
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
96 350
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
120 000
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
224 921
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 987 029
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
817 603
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
3 499
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
44 743
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
69 015
2
Су шаруашылығы
154 793
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
154 793
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
154 793
3
Орман шаруашылығы
2 839 845
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
2 839 845
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
2 824 845
104
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу
15 000
4
Балық шаруашылығы
10 210
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
10 210
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
10 210
5
Қоршаған ортаны қорғау
1 159 118
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
1 156 424
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер