"Об объявлении чрезвычайной ситуации техногенного характера объектового масштаба"
Решение акима города Косшы Акмолинской области от 26 июля 2025 года № 05-04
B соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 33 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 48, 50 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", приказом исполняющего обязанности Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 10 мая 2023 года № 240 "Об установлении классификации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера", внечередного заседания городской коммисии по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций города Косшы от 15 апреля 2025 года №3, от 15 мая 2025 года №4, от 2 июня 2025 года №7, от 16 июня 2025 года №8, аким города РЕШИЛ:
1. В связи с возможной угрозой возникновения аварийной ситуации на коммуникационных системах жизнеобеспечения на комплексе очистных сооружении и городских коммунальных сетей, которая может повлечь за собой угрозу нарушения жизнедеятельности населения города Косшы, объявить чрезвычайную ситуацию объектового масштаба на объекте Комплекс очистных сооружении и городских сетей водоотведения (расположенном по адресу: учетный квартал 016, участок 9131 города Косшы Акмолинской области).
2. В связи с участившимися пожарами и угрозой нарушения жизнедеятельности населения города Косшы объявить чрезвычайную ситуацию объектового масштаба на строящимся объекте Комплекс пожарного депо на 4 автомобиля (расположенном по адресу: учетный квартал 016, участок 8190 города Косшы Акмолинской области), с целью завершения строительства здания комплекса пожарного депо на 4 автомобиля в городе Косшы Акмолинской области до конца 2025 года.
3. Руководителем ликвидации чрезвычайной ситуации назначить заместителя акима города Косшы Садырова Н.А.
4. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
5. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким А.Капышев

"Объектілік масштабтағы техногендік сипаттағы төтенше жағдай жариялау туралы"
Ақмола облысы Қосшы қаласы әкімінің 2025 жылғы 26 шілдедегі № 05-04 шешімі
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 33-бабы 1-тармағының 13) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Азаматтық қорғау туралы" Заңының 48 және 50-баптарына, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 10 мамырдағы №240 бұйрығымен бекітілген табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды сыныптау қағидаларына, сондай-ақ Қосшы қаласы бойынша төтенше жағдайлардың алдын алу және жою жөніндегі қалалық комиссиясының 2025 жылғы 15 сәуірдегі №3, 2025 жылғы 15 мамырдағы №4, 2025 жылғы 2 маусымдағы №7, 2025 жылғы 16 маусымдағы №8 кезектен тыс отырыстарының хаттамаларына сәйкес, қала әкімі ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қосшы қаласы халқының тыныс-тіршілігінің бұзылу қаупіне әкеп соғуы мүмкін тазарту құрылыстары мен қалалық коммуналдық желілер кешенінде тіршілікті қамтамасыз етудің коммуникациялық жүйелерінде авариялық жағдайдың туындау қаупіне байланысты, Қосшы қаласының тазарту құрылыстары кешенінде және қалалық су бұру желілерінде (Ақмола облысы Қосшы қаласының 016 есептік орамы, 9131 учаскесі мекенжайы бойынша) орналасқан нысанда объектілік ауқымдағы төтенше жағдай жариялансын.
2. Қосшы қаласында өрт оқиғаларының жиілеп кетуіне және тұрғындардың өмір сүру қауіпсіздігіне қатер төнуіне байланысты, 4 автокөлікке арналған өрт сөндіру депосы құрылысы жүріп жатқан нысанда (Ақмола облысы, Қосшы қаласы, 016 есептік квартал, 8190-учаскесі мекенжайы бойынша) орналасқан нысанда объектілік ауқымдағы төтенше жағдай жариялансын. Аталған кешеннің құрылысын 2025 жылдың соңына дейін аяқтау мақсатында осы шешім қабылдансын.
3. Қосшы қаласы әкімінің орынбасары Н.А.Садыров төтенше жағдайды жою басшысы болып тағайындалсын.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау өзімде қалдырамын.
5. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Әкім А.Қапышев