Об утверждении границ оценочных зон и поправочных коэффициентов к базовым ставкам платы за земельные участки села Балкашино и сельских населенных пунктов Сандыктауского района
Решение Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 11 сентября 2025 года № 23/11
В соответствии с пунктом 1 статьи 11 Земельного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Сандыктауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить границы оценочных зон и поправочных коэффициентов к базовым ставкам платы за земельные участки села Балкашино и сельских населенных пунктов Сандыктауского района согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Сандыктауского районного маслихата Г. Мустафина
Приложение 1
к решению Сандыктауского
райлнного маслихата
от 11 сентября 2025 года № 3/11
Границы оценочных зон и поправочные коэффициенты к базовым ставкам платы за земельные участки в селе Балкашино
№ зоны
Поправочные коэффициенты
Границы оценочных зон
I -ж
1,9
Зона занимает центральную часть села Балкашино. С северной стороны граница зоны проходит по переулку Розы Люксембург, по улице Жамбыла нечетная сторона дома с № 25- № 37, по переулку Луговому, с восточной - по улице Ракымжан Кошкарбаев нечетная сторона дома с № 1 - № 67. С южной стороны по переулку Школьный, проходит по улице Агайынды Айсиндер четная сторона дома с № 60 - № 80 на улицу Чернова. С запада по автодороге Кокшетау – Атбасар.
II-ж
1,9

Сандықтау ауданының Балкашино ауылы мен ауылдық елді мекендерінің бағалау аймақтарының шекаралары және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттерін бекіту туралы
Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 11 қыркүйектегі № 23/11 шешімі
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 11-бабының 1-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жер гілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес, Сандықтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сандықтауауданының Балкашино ауылы мен ауылдық елді мекендерінің бағалау аймақтарының шекараларын және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттерін, осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихатының төрайымы Г.Мұстафина
Сандықтау аудандық
мәслихатының
2025 жылғы 11 қыркүйектегі
№ 23/11 шешіміне
1-қосымша
Балкашино ауылындағы бағалау аймақтарының шекаралары және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері
аймақ №
Түзету коэффициенттері
Бағалау аймақтарының шекаралары
1
2
3
I -Ж
1,9
Балкашино ауылының орталық бөлігін алып жатыр. Аймақ шекарасы солтүстік жағынан Люксембург Розасы тұйық көшесі бойымен, Жамбыл көшесі бойынша № 25 - № 37 үйдің тақ жағы, Луговой тұйық көшесі бойынша, шығысынан Рақымжан Қошқарбаев көшесі бойынша № 11 - № 67 үйдің тақ жағы өтеді. Оңтүстік жағынан Школьный тұйық көшесі бойымен Ағайынды Айсиндер көшесі бойымен №60 - №80 үйдің жұп жағы Чернова көшесіне өтеді.Батыстан Көкшетау – Атбасар автожолы бойынша.
II -Ж
1,9

Расположена к югу от центра села. С севера проходит по переулку Гоголя, по улице Агайынды Айсиндер –дома с № 97 по № 115а/3, по переулку Школьному. Восточная граница зоны проходит по улице Абая нечетная сторона дома с № 77а - № 67, по улице имени Абылай–хана четная сторона дома с № 86 (огороды) - № 54 (огороды). Южная граница проходит по переулку Толстого. Западная - граничит с лесным массивом.
III-ж
1,9
Расположена в северной части села. С севера граничит с производственной зоной. Восточная так же с производственной зоной, по руслу реки Жабай переходит на улицу Ракымжан Кошкарбаев нечетная сторона дома с № 131 - № 69. Южная граница по переулку Луговому, по переулку Розы Люксембург. Западная - по улице Раисы Борониной четная сторона дома с № 144 - № 227/1, по проулку на улицу имени Абылай-хана четная сторона дома с № 188 - № 218/2, по проулку на автодорогу Кокшетау –Атбасар.
IV-ж
1,7
Расположена в южной части села. С севера граница проходит по переулку Толстого. Восточная граница по улице имени Абылай-хана четная сторона дома с № 52 - № 16 (огороды), по проулку, по берегу реки Жабай. Южная граничит с производственной зоной IV, западная часть с лесным массивом.
V-ж
1,7

Ауыл орталығының оңтүстігінде орналасқан. Солтүстіктен Гоголь тұйық көшесі бойымен Ағайындыайсиндер көшесі бойынша № 97 –ден № 115а/3-ге дейінгі үйлер, Школьный тұйық көшесі бойымен өтеді. Аймақтың шығыс шекарасы Абай көшесі бойынша № 77а - № 67 үйдің тақ жағы, Абылай хан атындағы көшесі бойынша № 86 (бақша)– № 54 (бақша) үйдің жұп жағы өтеді. Оңтүстік шекара Толстой жолымен өтеді. Батыс-орман алқабымен шектеседі.
III -Ж
1,9
Ауылдың солтүстік бөлігінде орналасқан. Солтүстіктен өндірістік аймақпен шектеседі. Восточная сондай - ақ туынды аймақпен Жабай өзенінің арнасымен Рақымжан Қошқарбаев көшесіне өтеді. Луговой тұйық көшесі, Люксембург Розасы тұйық көшесі бойымен оңтүстік шекара. Батыс -Раиса Боронина көшесі бойынша № 144 - № 227/1 үйдің жұп жағы, Абылай хан атындағы көше бойынша жұп жағы № 188- № 218/2 үйдің жұп жағы, Көкшетау - Атбасар автожолындағы жол бойымен.
IV-Ж
1.7
Ауылдың оңтүстік бөлігінде орналасқан. Солтүстіктен шекара Толстой жолымен өтеді. Абылай хан атындағы көшесінің шығыс шекарасы № 52- № 16 үйдің жұп жағы (бақшалар), тұйық көшемен, Жабай өзенінің жағасымен. Оңтүстік бөлігі IV өндірістік аймақпен, батыс бөлігі орман алқабымен шектеседі.
V-Ж
1.7

Находится в восточной части села. Граница проходит по улице Акан сери нечетная сторона дома с № 1 - № 9/3. С востока производственная зона –V и лесной массив. С юга лесной массив. С запада по берегу реки Жабай.
VI -ж
1,3
Расположена в подтопляемой части села. С севера граница проходит по переулку Речному. Восточная по улице Ракымжан Кошкарбаев четная сторона дома с № 106 - № 126, по берегу реки Жабай. Южная граница по переулку Амангельды, по улице Абая нечетная сторона дома № 1в. Западная граница улица Абая дома № 2 а, нечетная сторона дома с № 3 - № 63 (огороды), четная сторона дома с № 14а - № 28, переулку Школьному, улице Ракымжан Кошкарбаев четная сторона дома с № 2 - № 126
VII -ж
1,6
Расположена в западной части села. С севера зона граничит с производственной зоной II, восточная и южная по лесному массиву. Западная граница с производственной зоной III.
VIII-ж
1,3
Расположена в западной части села. С севера и востока зона граничит с производственной зоной III, Западная граница с производственной зоной I и жилой зоной I. Южная граница с производственной зоной II.
I - п
1,6
Расположена в центральной части села Балкашино. С северной и восточной стороны граничит с III жилой зоной, с юга I жилой зоной, с запада VIII жилой перспективной.
II - п
1,5
Расположена в центральной части села Балкашино. С северной и восточной стороны граничит с I жилой зоной, с юга II жилой зоной, VII жилой зоной и лесным массивом, с запада III производственной.
III - п
1,1
Расположена в северо-западной части села Балкашино. С северной и западной стороны граничит с границей села, с восточной стороны - III жилой зоной, VIII жилой перспективной, II производственной, VII жилой, II жилой, IV жилой, IV производственной.
IV-п
1,3
Расположена в южной части села Балкашино. С северной стороны граничит с IV жилой зоной, с восточной и южной – граница села, с запада -лесной массив.
V-п
1,3
Расположена в восточной части села Балкашино. С северной, восточной и южной стороны граничит с границей села, с западной стороны - V жилой.
Приложение 2
к решению Сандыктауского
районного маслихата

Ауылдың шығыс бөлігінде орналасқан. Шекара Ақан сері көшесі бойымен № 1 - № 9/3 үйдің тақ жағы бойымен өтеді. Шығыс жағынан V –өндірістік аймақ және орман алқабы. Оңтүстіктен орман. Батыстан Жабай өзеніне дейін.
VI -Ж
1,3
Ауылдың су басқан бөлігінде орналасқан. Солтүстіктен шекара Речныйдың жолымен өтеді. Рақымжан Қошқарбаев көшесінің шығыс жағы № 106 - № 126 үйлердің жұп жағы, рекиЖабай жағасында. Амангелді тұйық көшесінің оңтүстік шекарасы. Абай көшесінің батыс шекарасы № 2 А үй, № 3 - № 63 үйдің тақ жағы (бақшалар), № 14А - № 28 үйдің жұп жағы, Школьный тұйық көшесі, Рақымжан Қошқарбаев көшесі, № 2 - № 126 үйдің жұп жағы
VII -Ж
1,6
Ауылдыңбатысбөлігіндеорналасқан. Аймақсолтүстіктен I Iөндірістікаймағымен, ШығысжәнеОңтүстікорманалқабыменшектеседі. Батыс шекара I IIөндірістікаймағымен өтеді.
VIII -Ж
1,3
Ауылдың батыс бөлігінде орналасқан. Аймақ Солтүстік пен шығыстан III өндірістік аймақпен, батыс шекарасы I өндірістік аймақпен және I тұрғын аймақпен шектеседі.
I -П
1,6
Балкашино ауылының орталық бөлігінде орналасқан. Солтүстік және шығыс жағынан III тұрғын аймақпен, оңтүстігінен I тұрғын аймақпен, батысынан VIII тұрғын перспективалы аймақпен шектеседі.
II -П
1,5
Балкашино ауылының орталық бөлігінде орналасқан. Солтүстік және шығыс жағынан I тұрғын аймақпен, оңтүстігінен II тұрғын аймақпен, VII тұрғын аймақпен және орман алқабымен, батысынан III өндірістік аймақпен шектеседі.
III -П
1,1
Балкашино ауылының солтүстік-батыс бөлігінде орналасқан. Солтүстік және батыс жағынан ауыл шекарасымен, шығыс жағынан - III тұрғын аймақпен, VIII тұрғын перспективалы, II өндірістік, VII тұрғын үй, II тұрғын үй, IV Тұрғын үй, IV өндірістік аймақпен шектеседі.
IV-П
1,3
Балкашино ауылының оңтүстік бөлігінде орналасқан. Солтүстік жағынан – IV тұрғын аймақпен, Шығыс және оңтүстік жағынан-ауыл шекарасымен, батысынан-орман алқабымен шектеседі.
V-П
1,3
Балкашино ауылының шығыс бөлігінде орналасқан. Солтүстік, шығыс және оңтүстік жағынан ауыл шекарасымен, батыс жағынан V тұрғын үй шекарасымен шектеседі.
Сандықтау аудандық
мәслихатының

01-004-055 село Петриковка (Берликский сельский округ);
0,8
01-004-046 село Баракпай (Баракпайский сельский округ);
0,7
01-004-037 село Хлебное, село Чашке (Баракпайский сельский округ).
Среднее значение по зоне - 0,9

01-004-055 Петриковка ауылы (Бірлік ауылдық округі);
0,8
01-004-046 Барақпай (Барақпай ауылдық округі);
0,7
01-004-037 Хлебное ауылы, Шәшке ауылы (Барақпай ауылдық округі).
0,9 – аймағы бойынша орташа маңыздылығы