О бюджетах сельских округов, села и бюджете поселка Зерендинского района на 2026-2026 годы
Решение Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 23 декабря 2025 года № 39-292
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 24 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Зерендинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аккольского сельского округа Зерендинского района на 2026–2028 годы, согласно приложениям 1, 1-1, 1-2 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 62 541,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 27 804,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 34 737,0 тысяч тенге;
2) затраты – 62 541,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
2. Утвердить бюджет поселка Алексеевка Зерендинского района на 2026–2028 годы, согласно приложениям 2, 2-1, 2-2 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 41 929,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15 984,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 25 945,0 тысячи тенге;
2) затраты – 41 929,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет Булакского сельского округа Зерендинского района на 2026–2028 годы, согласно приложениям 3, 3-1, 3-2 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

2026-2028 жылдарға арналған Зеренді ауданы ауылдық округтерінің, ауылының бюджеттері және кентінің бюджеті туралы
Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 39-292 шешімі.
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 24-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес, Зеренді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Зеренді ауданының Ақкөл ауылдық округінің 2026–2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 1-1, 1-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 62 541,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 27 804,0 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 34 737,0 мың теңге;
2) шығындар – 65 602,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 061,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 061,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 02.03.2026 № 43-312 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Зеренді ауданының Алексеевка кентінің 2026–2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 2, 2-1, 2-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 87 435,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 15 984,0 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 71 451,3 мың теңге;
2) шығындар – 89 031,5 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 596,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 596,2 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 02.03.2026 № 43-312 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Зеренді ауданының Бұлақ ауылдық округінің 2026–2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 3, 3-1, 3-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

6. Утвердить бюджет Кусепского сельского округа Зерендинского района на 2026–2028 годы, согласно приложениям 6, 6-1, 6-2 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 142 837,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 18 692,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 124 145,0 тысячи тенге;
2) затраты – 142 837,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет Чаглинского сельского округа Зерендинского района на 2026–2028 годы, согласно приложениям 7, 7-1, 7-2 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 131 366,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 36 891,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 94 475,0 тысяч тенге;
2) затраты – 131 366,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
8. Утвердить бюджет села Айдабол Зерендинского района на 2026–2028 годы, согласно приложениям 8, 8-1, 8-2 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 63 466,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14 471,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 48 995,0 тысяч тенге;
2) затраты – 63 466,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

6. Зеренді ауданының Күсеп ауылдық округінің 2026–2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 6, 6-1, 6-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 143 446,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 18 692,0 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 124 754,5 мың теңге;
2) шығындар – 143 883,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -437,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 437,1 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 02.03.2026 № 43-312 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Зеренді ауданының Чаглинка ауылдық округінің 2026–2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 7-1, 7-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 128 635,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 36 891,0 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 91 744,0 мың теңге;
2) шығындар – 154 706,7 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -26 071,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 26 071,7 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 02.03.2026 № 43-312 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Зеренді ауданының Айдабол ауылының 2026–2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 8, 8-1, 8-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 81 568,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 14 471,0 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 67 097,8 мың теңге;
2) шығындар – 82 714,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

2) затраты – 36 993,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
23. Учесть, что в бюджетах сельских округов, села и бюджете поселка на 2026 год предусмотрена субвенция, передаваемая из районного бюджета в сумме 1 199 666,0 тысяч тенге.

2) шығындар – 37 083,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -158,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 158,9 мың теңге."
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 02.03.2026 № 43-312 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізі
23. 2026 жылға арналған ауыл, ауылдық округтер бюджеттерінде және кентінің бюджетінде аудандық бюджетінен берiлетiн 1 199 666,0 мың теңге сомасындағы субвенциялар қарастырылғаны ескерілсін.