О бюджетах сельских округов, села и бюджете поселка Зерендинского района на 2026-2026 годы
Решение Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 23 декабря 2025 года № 39-292.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 24 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Зерендинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аккольского сельского округа Зерендинского района на 2026–2028 годы, согласно приложениям 1, 1-1, 1-2 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 62 541,0 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 27 804,0 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 34 737,0 тысяч тенге;
2) затраты – 65 602,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 061,1 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 061,1 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 02.03.2026 № 43-312 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Утвердить бюджет поселка Алексеевка Зерендинского района на 2026–2028 годы, согласно приложениям 2, 2-1, 2-2 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 87 435,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15 984,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 71 451,3 тысяча тенге;
2) затраты – 89 031,5 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 596,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 596,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 02.03.2026 № 43-312 (вводится в действие с 01.01.2026).
3. Утвердить бюджет Булакского сельского округа Зерендинского района на 2026–2028 годы, согласно приложениям 3, 3-1, 3-2 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

2026-2028 жылдарға арналған Зеренді ауданы ауылдық округтерінің, ауылының бюджеттері және кентінің бюджеті туралы
Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 39-292 шешімі.
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 24-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес, Зеренді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Зеренді ауданының Ақкөл ауылдық округінің 2026–2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 1-1, 1-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 62 541,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 27 804,0 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 34 737,0 мың теңге;
2) шығындар – 65 602,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 061,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 061,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 02.03.2026 № 43-312 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Зеренді ауданының Алексеевка кентінің 2026–2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 2, 2-1, 2-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 87 435,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 15 984,0 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 71 451,3 мың теңге;
2) шығындар – 89 031,5 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 596,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 596,2 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 02.03.2026 № 43-312 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Зеренді ауданының Бұлақ ауылдық округінің 2026–2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 3, 3-1, 3-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

5) дефицит (профицит) бюджета – -158,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 158,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 22 - в редакции решения Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 02.03.2026 № 43-312 (вводится в действие с 01.01.2026).
23. Учесть, что в бюджетах сельских округов, села и бюджете поселка на 2026 год предусмотрена субвенция, передаваемая из районного бюджета в сумме 1 199 666,0 тысяч тенге.

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -158,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 158,9 мың теңге."
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 02.03.2026 № 43-312 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізі
23. 2026 жылға арналған ауыл, ауылдық округтер бюджеттерінде және кентінің бюджетінде аудандық бюджетінен берiлетiн 1 199 666,0 мың теңге сомасындағы субвенциялар қарастырылғаны ескерілсін.