О внесении изменений в решение Зерендинского районного маслихата от 27 декабря 2024 года № 27-201 "О бюджетах сельских округов, села и бюджете поселка Зерендинского района на 2025-2027 годы"
Решение Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 22 сентября 2025 года № 35-269
Зерендинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Зерендинского районного маслихата "О бюджетах сельских округов, села и бюджете поселка Зерендинского района на 2025–2027 годы" от 27 декабря 2024 года № 27-201 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Аккольского сельского округа Зерендинского района на 2025–2027 годы, согласно приложениям 1, 1-1, 1-2 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 67 065,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 16 881,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 500,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 726,5 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 43 957,8 тысяч тенге;
2) затраты – 70 691,8 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 625,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 625,9 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет поселка Алексеевка Зерендинского района на 2025–2027 годы, согласно приложениям 2, 2-1, 2-2 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 86 201,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13 872,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 110,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 793,9 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 67 425,5 тысячи тенге;
2) затраты – 87 367,8 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 166,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 166,1 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Булакского сельского округа Зерендинского района на 2025–2027 годы, согласно приложениям 3, 3-1, 3-2 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 66 143,5 тысяч тенге, в том числе:

Зеренді аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 27-201 "2025–2027 жылдарға арналған Зеренді ауданы ауылдық округтерінің, ауылының бюджеттері және кентінің бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 қыркүйектегі № 35-269 шешімі
Зеренді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Зеренді аудандық мәслихатының "2025–2027 жылдарға арналған Зеренді ауданы ауылының, ауылдық округтерінің бюджеттері және кентінің бюджеті туралы" 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 27-201 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Зеренді ауданының Ақкөл ауылдық округінің 2025–2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 1-1, 1-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 67 065,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 16 881,6 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 500,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 726,5 мың теңге;
трансферттер түсімі – 43 957,8 мың теңге;
2) шығындар – 70 691,8 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 625,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 625,9 мың теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Зеренді ауданының Алексеевка кентінің 2025–2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 2, 2-1, 2-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 86 201,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 13 872,3 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 110,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 793,9 мың теңге;
трансферттер түсімі – 67 425,5 мың теңге;
2) шығындар – 87 367,8 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 166,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 166,1 мың теңге.";
3-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Зеренді ауданының Бұлақ ауылдық округінің 2025–2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 3, 3-1, 3-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 66 143,5 мың теңге, оның ішінде:

налоговые поступления – 18 235,7 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 50,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 948,1 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 45 909,7 тысяча тенге;
2) затраты – 68 465,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 321,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 321,7 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Зерендинского сельского округа Зерендинского района на 2025–2027 годы, согласно приложениям 4, 4-1, 4-2 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 514 938,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 173 395,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 210,1 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12 726,3 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 328 606,0 тысяч тенге;
2) затраты – 517 693,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 755,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 755,1 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить бюджет Конысбайского сельского округа Зерендинского района на 2025–2027 годы, согласно приложениям 5, 5-1, 5-2 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 72 116,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 31 400,0 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 2 350,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 642,6 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 37 724,0 тысяч тенге;
2) затраты – 88 176,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -16 060,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 16 060,1 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить бюджет Кусепского сельского округа Зерендинского района на 2025–2027 годы, согласно приложениям 6, 6-1, 6-2 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

салықтық түсімдер – 18 235,7 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 50,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 948,1 мың теңге;
трансферттер түсімі – 45 909,7 мың теңге;
2) шығындар – 68 465,2 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 321,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 321,7 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Зеренді ауданының Зеренді ауылдық округінің 2025–2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 4-1, 4-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 514 938,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 173 395,6 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 210,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12 726,3 мың теңге;
трансферттер түсімі – 328 606,0 мың теңге;
2) шығындар – 517 693,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 755,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 755,1 мың теңге.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Зеренді ауданының Қонысбай ауылдық округінің 2025–2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 5, 5-1, 5-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 72 116,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 31 400,0 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 2 350,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 642,6 мың теңге;
трансферттер түсімі – 37 724,0 мың теңге;
2) шығындар – 88 176,7 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -16 060,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 16 060,1 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Зеренді ауданының Күсеп ауылдық округінің 2025–2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 6, 6-1, 6-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

1) доходы – 61 807,8 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 16 908,1 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 600,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 536,7 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 40 763,0 тысячи тенге;
2) затраты – 67 537,7 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 729,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 729,9 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Чаглинского сельского округа Зерендинского района на 2025–2027 годы, согласно приложениям 7, 7-1, 7-2 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 81 593,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 34 477,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 47 115,5 тысяч тенге;
2) затраты – 86 121,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 528,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 528,0 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить бюджет села Айдабол Зерендинского района на 2025–2027 годы, согласно приложениям 8, 8-1, 8-2 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 36 048,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11 130,2 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 24 918,0 тысяч тенге;
2) затраты – 36 652,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 604,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 604,1 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет Байтерекского сельского округа Зерендинского района на 2025–2027 годы, согласно приложениям 9, 9-1, 9-2 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

1) кірістер – 61 807,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 16 908,1 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 600,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 536,7 мың теңге;
трансферттер түсімі – 40 763,0 мың теңге;
2) шығындар – 67 537,7 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 729,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 729,9 мың теңге.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Зеренді ауданының Чаглинка ауылдық округінің 2025–2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 7-1, 7-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 81 593,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 34 477,5 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 47 115,5 мың теңге;
2) шығындар – 86 121,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 528,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 528,0 мың теңге.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Зеренді ауданының Айдабол ауылының 2025–2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 8, 8-1, 8-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 36 048,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11 130,2 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 24 918,0 мың теңге;
2) шығындар – 36 652,3 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -604,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 604,1 мың теңге.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Зеренді ауданының Бәйтерек ауылдық округінің 2025–2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 9, 9-1, 9-2-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

5) дефицит (профицит) бюджета – -1 045,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 045,8 тысяч тенге.";
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата Р. Габдуллина
Приложение 1
к решению Зерендинского районного маслихата
от 22 сентября 2025 года № 35-269
Приложение 1
к решению Зерендинского районного маслихата
от 27 декабря 2024 года № 27-201
Бюджет Аккольского сельского округа на 2025 год
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 045,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 045,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Р.Ғабдуллина
Зеренді аудандық мәслихатының
2025 жылғы 22 қыркүйектегі
№ 35-269 шешіміне
1-қосымша
Зеренді аудандық мәслихатының
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 27-201 шешіміне
1-қосымша
2025 жылға арналған Ақкөл ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сома
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
І. Кірістер