О внесении дополнений в решение Зерендинского районного маслихата от 26 декабря 2023 года № 13-95 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Зерендинском районе"
Решение Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 25 июля 2025 года № 33-247
Зерендинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Зерендинского районного маслихата "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Зерендинском районе" от 26 декабря 2023 года № 13-95 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8684-03), следующие дополнения:
в приложении 1 к указанному решению:
пункт 6 дополнить подпунктом 11) следующего содержания:
"11) День защиты детей – 1 июня.";
пункт 10 дополнить подпунктом 11) следующего содержания:
"11) ко Дню защиты детей – 1 июня:
детям с инвалидностью до восемнадцати лет в размере 2 (два) месячных расчетных показателей.";
подпункт 15) пункта 11 дополнить абзацем:
"Подпункт 15) пункта 11 вводится в действие со дня официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2025 года;";
пункт 11 дополнить подпунктом 16) следующего содержания:
"16) лицам с инвалидностью первой группы на проезд в период получения гемодиализа ежемесячно в размере 15 (пятнадцать) месячных расчетных показателей.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель районного маслихата Р.Габдуллина

Зеренді аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 13-95 "Зеренді ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерiн белгiлеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тiзбесiн айқындаудың қағидаларын бекiту туралы" шешіміне толықтырулар енгізу туралы
Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 шілдедегі № 33-247 шешімі
Зеренді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Зеренді аудандық мәслихатының "Зеренді ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 13-95 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8684-03 болып тіркелген) шешіміне келесі толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасында:
6 -тармақ келесі мазмұндағы 11) тармақшамен толықтырылсын:
"11) 1 маусым – Балаларды қорғау күні.";
10 - тармақ келесі мазмұндағы 11) тармақшамен толықтырылсын:
"11) 1 маусым – Балаларды қорғау күніне:
он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға 2 (екі) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде.";
15) тармақшаның 11 тармағы келесі мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"11-тармақтың 15) тармақшасы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап туындайтын құқықтық қатынастарға таралады;";
11-тармақ келесі мазмұндағы 16) тармақшамен толықтырылсын:
"16) бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға гемодиализ алу кезеңінде жол жүруге ай сайын 15 (он бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде.".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы Р.Ғабдуллина