Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов в Зерендинском районе
Решение Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 30 июня 2025 года № 31-237. Утратило силу решением Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 19 сентября 2025 года № 34-252
Сноска. Утратило силу решением Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 19.09.2025 № 34-252
В соответствии с пунктом 2 статьи 14-1 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", пунктом 4 Правил предоставления жилищных сертификатов, утвержденных приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 20 июня 2019 года № 417 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18883), Зерендинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить размер и перечень категорий получателей жилищных сертификатов в Зерендинском районе, согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель районного маслихата Р.Габдуллина
Приложение к решению
Зерендинского районного
маслихата
от 30 июня 2025 года
№ 31-237
Размер и перечень категорий получателей жилищных сертификатов в Зерендинском районе
1. Размер жилищного сертификата:
1) 1 500 000 (один миллион пятьсот тысяч) тенге как социальная помощь.
2. Перечень категорий получателей жилищных сертификатов в Зерендинском районе:
1) семьи, имеющие или воспитывающие детей с инвалидностью;
2) многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени, многодетные семьи;
3) лица с инвалидностью первой и второй групп;
4) дети–сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, не достигшие двадцати девяти лет, потерявшие родителей до совершеннолетия. При призыве таких лиц на воинскую службу возраст продлевается на срок прохождения срочной воинской службы.

Зеренді ауданында тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар cанаттарының тізбесін айқындау туралы
Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2025 жылғы 30 маусымдағы № 31-237 шешімі. Күші жойылды - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 қыркүйектегі № 34-252 шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 19.09.2025 № 34-252 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-1-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 20 маусымдағы № 417 бұйрығымен бекітілген тұрғын үй сертификаттарын беру қағидаларының 4-тармағына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18883 тіркелген) сәйкес, Зеренді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Зеренді ауданында тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар cанаттарының тізбесі осы шешімнің қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Р.Ғабдуллина
Зеренді аудандық мәслихатының
2025 жылғы 30 маусымдағы
№ 31-237 шешіміне
қосымша
Зеренді ауданында тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесі
1. Тұрғын үй сертификатының мөлшері:
1) 1 500 000 (бір миллион бес жүз мың) теңге әлеуметтік көмек ретінде.
2. Зеренді ауданында тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесі:
1) мүгедектігі бар балалары бар немесе оларды тәрбиелеп отырған отбасылар;
2) "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналар, көпбалалы отбасылар;
3) бірінші және екінші топтардағы мүгедектігі бар адамдар;
4) кәмелетке толғанға дейін ата-аналарынан айырылған жиырма тоғыз жасқа толмаған жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар жатады. Мұндай адамдардың жасы әскери қызметке шақырылған кезде мерзімді әскери қызметтен өту мерзіміне ұзартылады.