О внесении изменений в решение Жаксынского районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 8С-39-1 "О бюджетах сел, сельских округов Жаксынского района на 2025-2027 годы"
Решение Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 2 декабря 2025 года № 8С-50-1
Жаксынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жаксынского районного маслихата "О бюджетах сел, сельских округов Жаксынского района на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 8С-39-1 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет села Белагаш на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 43884 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11294,2 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 32589,8 тысяч тенге;
2) затраты – 43884 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-0) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Беловодского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 40394,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9821 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 261 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 30312,5 тысячи тенге;
2) затраты – 49011,4 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-8616,9) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8616,9 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет села Жаксы на 2025-2027 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 209735,3 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 108750,2 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 128,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 302,4 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 100553,9 тысяч тенге.
2) затраты – 218807,9 тысячи тенге.
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-9072,6) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9072,6 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Жанакийминского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

Жақсы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 8С-39-1 "2025-2027 жылдарға арналған Жақсы ауданының ауылдарының, ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2025 жылғы 2 желтоқсандағы № 8С-50-1 шешімі
Жақсы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жақсы аудандық мәслихатының "Жақсы ауданының 2025-2027 жылдарға арналған ауылдарының, ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 8С-39-1 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Белағаш ауылының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 43884 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11294,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 32589,8 мың теңге;
2) шығындар – 43884 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-0) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2025-2027 жылдарға арналған Беловод ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 40394,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9821 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 261 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 30312,5 мың теңге;
2) шығындар – 49011,4 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-8616,9) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8616,9 мың теңге.";
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2025-2027 жылдарға арналған Жақсы ауылының бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 209735,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 108750,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 128,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 302,4 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 100553,9 мың теңге;
2) шығындар – 218807,9 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-9072,6) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9072,6 мың теңге.";
4 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2025-2027 жылдарға арналған Жаңа Қима ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

1) доходы – 44742,9 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9763 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 34979,9 тысяч тенге;
2) затраты – 49386,3 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-4643,4) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4643,4 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет Кызылсайского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 38020,3 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 16600,3 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 21420 тысяч тенге;
2) затраты – 39519,7 тысяча тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-1499,4) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1499,4 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить бюджет села Новокиенка на 2025-2027 годы, согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 36629 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12712 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 24495 тысяч тенге;
2) затраты – 40049,2 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-3420,2) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3420,2 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить бюджет села Подгорное на 2025-2027 годы, согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 29584,1 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9944 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 19640,1 тысячи тенге;
2) затраты – 30349,1 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-765) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 765 тысяч тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Утвердить бюджет Тарасовского сельского округа на 2025-2027 годы, согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

1) кірістер – 44742,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9763 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 34979,9 мың теңге;
2) шығындар – 49386,3 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-4643,4) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4643,4 мың теңге.";
9 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2025-2027 жылдарға арналған Қызылсай ауылдық округінің тиісінше 25, 26 және 27 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 38020,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 16600,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 21420 мың теңге;
2) шығындар – 39519,7 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-1499,4) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1499,4 мың теңге.";
10 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
10. 2025-2027 жылдарға арналған Новокиенка ауылының бюджеті тиісінше 28, 29 және 30 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 36629 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 12712 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 24495 мың теңге;
2) шығындар – 40049,2 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-3420,2) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3420,2 мың теңге.
11 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
11. 2025-2027 жылдарға арналған Подгорное ауылының бюджеті тиісінше 31, 32 және 33 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 29584,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9944 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 19640,1 мың теңге;
2) шығындар – 30349,1 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-765) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 765 мың теңге.
12 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. 2025-2027 жылдарға арналған Тарасов ауылдық округінің бюджеті тиісінше 34, 35 және 36 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1250 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 44, 45 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Жаксынского райолнного маслихата А. Бралина
Приложение 1
к решению Жаксынского
районного маслихата
от 2 декабря 2025 года

5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1250 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 44, 45 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жақсы аудандық мәслихатының төрағасы А.Бралина
Жақсы аудандық мәслихатының
2025 жылғы 1 желтоқсандағы