О внесений изменений в решение Есильского районного маслихата от 25 декабря 2024 года №8С-31/2 "О бюджетах города Есиль, поселка Красногорский, сел и сельских округов на 2025-2027 годы"
Решение Есильского районного маслихата Акмолинской области от 13 ноября 2025 года № 8С-39/3
В соответствии с пунктом 3 статьи 96 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Есильский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Есильского районного маслихата "О бюджетах города Есиль, поселка Красногорский, сел и сельских округов на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года №8С-31/2 следующие изменения:
в пункте 1:
подпункты 2), 5), 6) изложить в новой редакции:
2) затраты – 375172,5 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета –(- 47722,9) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 47722,9 тысяч тенге".
в пункте 2:
подпункты 1), 2), 5), 6) изложить в новой редакции:
"1) доходы – 28523,1 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8628,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 113,2 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 19781,1 тысячи тенге;
2) затраты – 31649,8 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-3126,7) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3126,7 тысяч тенге".
в пункте 3:
подпункты 2), 5), 6) изложить в новой редакции:
"2) затраты –25837,9 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-1425,9) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджет – 1425,9 тысяч тенге".
в пункте 4:
подпункты 1), 2), 5), 6) изложить в новой редакции:
"1) доходы – 31700,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 15322 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 16378,0 тысяч тенге;
2) затраты – 32320,8 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-620,8) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 620,8 тысяч тенге".
в пункте 5:
подпункты 2), 5), 6) изложить в новой редакции:
2) затраты – 27330,6 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-1420,6) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1420,6 тысячи тенге".
в пункте 6:
подпункты 1), 2), 5), 6) изложить в новой редакции:
"1) доходы – 31765,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9459,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 22306 тысяч тенге;

Есіл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы №8С-31/2 "2025-2027 жылдарға арналған Есіл қаласының, Красногорский кентінің, ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 13 қарашадағы № 8С-39/3 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 96-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Есіл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Есіл аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Есіл қаласының, Красногорский кентінің, ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттері туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 8С-31/2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақтың:
2), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
2) шығындар – 375172,5 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-47722,9) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 47722,9 мың теңге".
2 тармақтың:
1), 2), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 28523,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8628,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер -113,2 мың теңге
трансферттердің түсімдері – 19781,1 мың теңге;
"2) шығындар – 31649,8 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-3126,7) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3126,7 мың теңге".
3 тармақтың:
2), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"2) шығындар – 25837,9 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-1425,9) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1425,9 мың теңге".
4 тармақтың:
1), 2), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 31700,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 15322,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 16378,0 мың теңге;
"2) шығындар – 32320,8 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-620,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 620,8 мың теңге".
5 тармақтың:
2), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
2) шығындар – 27330,6 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) –(-1420,6) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1420,6 мың теңге.
6 тармақтың:
1), 2), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 31765 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9459 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 22306 мың теңге;

2) затраты – 33319,9 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-1554,9) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1554,9 тысяч тенге".
в пункте 7:
подпункты 2), 5), 6) изложить в новой редакции:
"2) затраты – 68462,8 тысяча тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-6779,8) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6779,8 тысяч тенге".
в пункте 8:
подпункты 2), 5), 6) изложить в новой редакции:
"2) затраты – 35244,4 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-7072,4) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7072,4 тысяч тенге".
в пункте 9:
подпункты 2), 5), 6) изложить в новой редакции:
"2) затраты – 30240,1 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета –(-4729,1) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4729,1 тысяч тенге".
в пункте 10:
подпункты 1), 2), 5), 6) изложить в новой редакции:
"1) доходы – 46086,4 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12940,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 33146 тысяч тенге;
2) затраты – 46823,4 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-737) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 737 тысяч тенге".
в пункте 11:
подпункты 2), 5), 6) изложить в новой редакции:
2) затраты – 40765,9 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-1645,8) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –1645,8 тысяч тенге".
в пункте 12:
подпункты 2), 5), 6) изложить в новой редакции:
2) затраты – 24447,8 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-235,8)тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 235,8 тысячи тенге".
Приложение 1, 4, 13, 16, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Временно осуществляющий полномочия
председателя Есильского районного маслихата Е.Челюбеева
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Есильского района
_________________С. Балжанов
13 ноября 2025 года
Приложение 1
к решению Есильского
районного маслихата
от 13 ноября 2025 года №8С-39/3
Приложение 1
к решению Есильского
районного маслихата
от 25 декабря 2024 года №8С-31/2
Бюджет города Есиль на 2025 год
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. ДОХОДЫ

2) шығындар – 33319,9 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-1554,9) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1554,9 мың теңге".
7 тармақтың:
2), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"2) шығындар – 68462,8 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-6779,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6779,8 мың теңге".
8 тармақтың:
2), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"2) шығындар – 35244,4 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) –(-7072,4) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7072,4 мың теңге".
9 тармақтың:
2), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"2) шығындар – 30240,1 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-4729,1) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4729,1 мың теңге".
10 тармақтың:
1), 2), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 46086,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 12940,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 33146 мың теңге;
2) шығындар – 46823,4 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-737) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 737 мың теңге".
11 тармақтың:
2), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
2) шығындар – 40765,9 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-1645,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –1645,8 мың теңге".
12 тармақтың
2), 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
2) шығындар – 24447,8 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-235,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –235,8 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1,4,13,16,22,25,28,31,34,37,40,43 қосымшалары осы шешімнің 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Есіл аудандық мәслихаты
төрайымының өкілеттігін
уақытша жүзеге асырушы
Е.Челюбеева
"КЕЛІСІЛДІ"
Есіл ауданының әкімі С.Балжанов
2025 жылғы 13 қараша
Есіл аудандық мәслихатының
2025 жылғы 13 қарашадағы
№8С-39/3 шешіміне
1 қосымша
Есіл аудандық мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№8С-31/2 шешіміне
1 қосымша
2025 жылға арналған Есіл қаласының бюджеті
Санаты
Сома
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. Кірістер