О внесении изменений в решение маслихата района Биржан от 25 декабря 2024 года № С-18/2 "О бюджетах города Степняка, сельских округов и сел района Биржан сал на 2025 - 2027 годы"
Решение маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 10 июля 2025 года № С-24/3
Маслихат района Биржан сал РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Биржан сал "О бюджетах города Степняка, сельских округов и сел района Биржан сал на 2025 - 2027 годы" от 25 декабря 2024 года № С-18/2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Степняка района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 118 335 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 59 889 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 58 446 тысяч тенге;
2) затраты – 134 385 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -16 050 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 16 050 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить бюджет Валихановского сельского округа района Биржан сал на 2025 – 2027 годы, согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 63 514 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 811 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 59 703 тысяч тенге;
2) затраты – 66 514 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 000 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 000 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить бюджет Макинского сельского округа района Биржан сал на 2025 - 2027 годы, согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 216 919 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 31 861 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 185 058 тысяч тенге;
2) затраты – 270 373,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;

Біржан сал ауданы мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № С-18/2 "2025 – 2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Степняк қаласының, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 2025 жылғы 10 шілдедегі № С-24/3 шешімі
Біржан сал ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Біржан сал ауданы мәслихатының "2025 - 2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Степняк қаласының, ауылдық округтер мен ауылдар бюджеттері туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № С-18/2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025 - 2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Степняк қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 118 335 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 59 889 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 58 446 мың теңге;
2) шығындар – 134 385 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -16 050 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 16 050 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2025 - 2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Уәлихан ауылдық округінің бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 63 514 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 811 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 59 703 мың теңге;
2) шығындар – 66 514 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 000 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 000 мың теңге.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2025 - 2027 жылдарға арналған Біржан сал ауданы Макинка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 28, 29 және 30-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 216 919 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 31 861 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 185 058 мың теңге;
2) шығындар – 270 373,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – -53 454,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 53 454,2 тысяч тенге.";
приложения 1, 16, 28, 46, 47 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата района Биржан сал Н.Куатова
Приложение 1 к решению
маслихата района Биржан сал

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -53 454,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 53 454,2 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 16, 28, 46, 47–қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Біржан сал ауданы мәслихатының төрағасы Н.Қуатова
Біржан сал ауданы
мәслихатының

14251
На организацию водоснабжения населенных пунктов
6000
Аппарат акима Ангалбатырского сельского округа
3985
На освещение улиц населенных пунктов
3984
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
1
Аппарат акима Бирсуатского сельского округа
1
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
1
Аппарат акима Валихановского сельского округа
2002
На организацию водоснабжения населенных пунктов
1
На обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
2000
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
1
Аппарат акима Донского сельского округа
503
На освещение улиц населенных пунктов
2
На благоустройство и озеленение населенных пунктов
1
На организацию водоснабжения населенных пунктов
500
Аппарат акима Макинского сельского округа
10000
На организацию водоснабжения населенных пунктов
10000

14251
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
6000
Аңғал батыр ауылдық округі әкімінің аппараты
3985
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға
3984
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
1
Бірсуат ауылдық округі әкімінің аппараты
1
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
1
Уәлихан ауылдық округі әкімінің аппараты
2002
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
1
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
2000
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
1
Донской ауылдық округі әкімінің аппараты
503
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға
2
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға
1
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
500
Макинка ауылдық округі әкімінің аппараты
10000
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға
10000