О бюджетах города Ерейментау, сел и сельских округов на 2026-2028 годы
Решение Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 23 декабря 2025 года № 8С-48/2-25
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 17 настоящего решения.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 7 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Ерейментауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Ерейментау на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 323 258,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 305 583,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 17 675,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 0,0 тысяч тенге;
2) затраты – 323 258,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.
2. Утвердить бюджет Еркиншиликского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 53 772,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 25 729,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 310,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 800,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 26 933,0 тысяч тенге;
2) затраты – 53 772,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет Тайбайского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

2026-2028 жылдарға арналған Ерейментау қаласының, ауылдардың және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 8С-48/2-25 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 17-тармағымен.
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 7-бабындағы 1-тармағының 4) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабындағы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ерейментау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Ерейментау қаласының бюджеті осы шешімнің 1, 2 және тиісінше 3-қосымшаларына сәйкес оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 323 258,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 305 583,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер –17 675,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 0,0 мың теңге;
2) шығындар – 323 258,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.
2. 2026-2028 жылдарға арналған Еркіншілік ауылдық округінің бюджеті осы шешімнің 4, 5 және тиісінше 6-қосымшаларына сәйкес оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 53 772,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 25 729,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 310,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 800,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 26 933,0 мың теңге;
2) шығындар – 53 772,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.
3. 2026-2028 жылдарға арналған Тайбай ауылдық округінің бюджеті осы шешімнің 7, 8 және тиісінше 9-қосымшаларына сәйкес оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

1) доходы – 31 588,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 738,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 63,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 150,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 24 637,0 тысяч тенге;
2) затраты – 31 588,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.
15. Учесть на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сел и сельских округов в сумме 296 493,0 тысяч тенге, в том числе:
Еркиншиликскому сельскому округу 26 933,0 тысяч тенге;
Тайбайскому сельскому округу 33 652,0 тысяч тенге;
Тургайскому сельскому округу 24 808,0 тысяч тенге;
Улентинскому сельскому округу 25 242,0 тысяч тенге;
сельскому округу имени Олжабай батыра 25 305,0 тысяч тенге;
Куншалганскому сельскому округу 25 136,0 тысяч тенге;
Койтасскому сельскому округу 20 458,0 тысяч тенге;
Бестогайскому сельскому округу 19 134,0 тысяч тенге;
Акмырзинскому сельскому округу 22 436,0 тысяч тенге;

1) кірістер – 31 588,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 738,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 63,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 150,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 24 637,0 мың теңге;
2) шығындар – 31 588,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.
15. 2026 жылға арналған 296 493,0 мың теңге сомасында ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемдері ескерілсін, оның ішінде:
Еркіншілік ауылдық округіне 26 933,0 мың теңге;
Тайбай ауылдық округіне 33 652,0 мың теңге;
Торғай ауылдық округіне 24 808,0 мың теңге;
Өлеңті ауылдық округіне 25 242,0 мың теңге;
Олжабай батыр атындағы ауылдық округіне 25 305,0 мың теңге;
Күншалған ауылдық округіне 25 136,0 мың теңге;
Қойтас ауылдық округіне 20 458,0 мың теңге;
Бестоғай ауылдық округіне 19 134,0 мың теңге;
Ақмырза ауылдық округіне 22 436,0 мың теңге;

селу Аксуат 25 300,0 тысяч тенге;
селу Селетинское 23 452,0 тысяч тенге;
селу Бозтал 24 637,0 тысяч тенге.
16. Учесть, что в бюджетах города Ерейментау и села Майлан предусмотрены бюджетные изъятия, передаваемые районному бюджету, в сумме 58 588,0 тысяч тенге, в том числе:
город Ерейментау 53 973,0 тысяч тенге;
село Майлан 4 615,0 тысяч тенге.
17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Ерейментауского районного маслихата М. Абжиков
Приложение 1
к решению Ерейментауского
районного маслихата

Ақсуат ауылына 25 300,0 мың теңге;
Сілеті ауылына 23 452,0 мың теңге;
Бозтал ауылына 24 637,0 мың теңге.
16. Ерейментау қаласы мен Майлан ауылының бюджеттерінде аудандық бюджетке берілетін 58 588,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлар көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Ерейментау қаласы 53 973,0 мың теңге
Майлан ауылы 4 615,0 мың теңге
17. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ерейментау аудандық мәслихатының торағасы М.Әбжіков
Ерейментау аудандық
мәслихатының