О районном бюджете на 2026-2028 годы
Решение Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 19 декабря 2025 года № 8С-47/2-25.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 11 настоящего решения.
В соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 7, пунктом 2 статьи 79 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Ерейментауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 643 991,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 199 686,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 389,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 827,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 427 089,6 тысяч тенге;
2) затраты – 3 910 399,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 27 179,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 51 900,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 24 721,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -293 586,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 293 586,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 03.04.2026 № 8С-53/2-26 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2026 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 51 900,0 тысяч тенге.
3. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2026 год целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 4 к настоящему решению.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
4. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2026 год бюджетные изъятия из бюджетов города, сел и сельских округов в сумме 58 588,0 тысяч тенге, в том числе:
город Ерейментау 53 973,0 тысяч тенге;
село Майлан 4 615,0 тысяч тенге.
5. Учесть на 2026 год объем бюджетных изъятий из районного бюджета в сумме 1 054 436,0 тысяч тенге.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сел и сельских округов, в сумме 296 493,0 тысяч тенге, в том числе:

2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 8С-47/2-25 шешімі.
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 11-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 7-бабындағы 1-тармағының 3) тармақшасына, 79-бабындағы 2-тармағының, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабындағы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ерейментау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет осы шешімнің тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 643 991,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 199 686,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 389,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 827,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 427 089,6 мың теңге;
2) шығындар – 3 910 399,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 27 179,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 51 900,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 24 721,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -293 586,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 293 586,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 03.04.2026 № 8С-53/2-26 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамында мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен 51 900,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер ескерілсін.
3. 2026 жылға арналған аудандық бюджет кірістерінің құрамында облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Нысаналы трансферттер көрсетiлген сомаларын бөлу аудан әкiмдiгiнің қаулысымен анықталады.
4. 2026 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамында қала, ауыл және ауылдық округ бюджеттерінен 58 588,0 мың теңге сомасында бюджеттік алулар ескерілсін, оның ішінде:
5. 2026 жылға аудандық бюджеттен бюджеттік алып қоюлардың көлемі 1 054 436,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
6. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 296 493,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:

Еркиншиликскому сельскому округу 26 933,0 тысяч тенге;
Тайбайскому сельскому округу 33 652,0 тысяч тенге;
Тургайскому сельскому округу 24 808,0 тысяч тенге;
Улентинскому сельскому округу 25 242,0 тысяч тенге;
сельскому округу имени Олжабай батыра 25 305,0 тысяч тенге;
Куншалганскому сельскому округу 25 136,0 тысяч тенге;
Койтасскому сельскому округу 20 458,0 тысяч тенге;
Бестогайскому сельскому округу 19 134,0 тысяч тенге;
Акмырзинскому сельскому округу 22 436,0 тысяч тенге;
селу Аксуат 25 300,0 тысяч тенге;
селу Селетинское 23 452,0 тысяч тенге;
селу Бозтал 24 637,0 тысяч тенге.
6-1. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2026 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам города Ерейментау, сел и сельских округов согласно приложению 4-1 к настоящему решению.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 03.04.2026 № 8С-53/2-26 (вводится в действие с 01.01.2026).
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в сумме 43 250,0 тысяч тенге.

Еркіншілік ауылдық округіне 26 933,0 мың теңге;
Тайбай ауылдық округіне 33 652,0 мың теңге;
Торғай ауылдық округіне 24 808,0 мың теңге;
Өлеңті ауылдық округіне 25 242,0 мың теңге;
Олжабай батыр атындағы ауылдық округіне 25 305,0 мың теңге;
Күншалған ауылдық округіне 25 136,0 мың теңге;
Қойтас ауылдық округіне 20 458,0 мың теңге;
Бестоғай ауылдық округіне 19 134,0 мың теңге;
Ақмырза ауылдық округіне 22 436,0 мың теңге;
Ақсуат ауылына 25 300,0 мың теңге;
Сілеті ауылына 23 452,0 мың теңге;
Бозтал ауылына 24 637,0 мың теңге.
6-1. 2026 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыстарының құрамында Ерейментау қаласының, ауылдардың және ауылдық округтерінің бюджеттерiне осы шешімнің 4-1-қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттердің көзделгені ескерiлсiн.
Нысаналы трансферттер көрсетiлген сомаларын бөлу аудан әкiмдiгiнің қаулысымен анықталады.
Ескерту. Шешім 6-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 03.04.2026 № 8С-53/2-26 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві 43 250,0 мың теңге сомасында бекітілсін.

7-1. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год, в установленном законодательством порядке, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2026 года в сумме 266 407,6 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 03.04.2026 № 8С-53/2-26 (вводится в действие с 01.01.2026).
8. Установить на 2026-2028 годы бюджетные изъятия из бюджетов города, сел и сельских округов согласно приложению 5 к настоящему решению.

7-1. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте заңнамада белгіленген тәртіппен 2026 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан 266 407,6 мың теңге сомасында бюджет қаражатының бос қалдықтары пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 7-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 03.04.2026 № 8С-53/2-26 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес 2026-2028 жылдарға қала, ауылдар және ауылдық округтер бюджеттерінен бюджеттік алулар белгіленсін.

9. Установить на 2026-2028 годы объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сел и сельских округов согласно приложению 6 к настоящему решению.
10. Учесть в расходах города, сел и сельских округов на 2026-2028 годы объемы целевых трансфертов общего характера согласно приложению 7 к настоящему решению.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Ерейментауского районного маслихата М. Абжиков
Приложение 1
к решению Ерейментауского
районного маслихата

9. Осы шешімнің 6-қосымшасына сәйкес 2026-2028 жылдарға аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі белгіленсін.
10. Осы шешімнің 7-қосымшасына сәйкес қаланың, ауылдардың және ауылдық округтердің 2026-2028 жылдарға арналған шығыстарында жалпы сипаттағы нысаналы трансферттердің көлемі ескерілсін.
11. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ерейментау аудандық мәслихатының төрағасы М.Әбжіков
Ерейментау аудандық
мәслихатының

1 920,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
216 288,1
02
Оборона
76 637,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
76 637,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
24 684,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2 838,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
49 115,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3 166,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
3 166,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 166,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
434 391,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
433 716,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
71 194,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
39 257,0
005
Государственная адресная социальная помощь
14 389,0
006
Оказание жилищной помощи
455,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
76 786,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 143,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
293,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
71 389,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
63 312,0
021
Капитальные расходы государственного органа
0,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
54 119,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
28 516,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях

1 920,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
216 288,1
02
Қорғаныс
76 637,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
76 637,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
24 684,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2 838,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
49 115,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3 166,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3 166,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3 166,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
434 391,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
433 716,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71 194,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
39 257,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
14 389,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
455,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
76 786,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 143,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
293,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
71 389,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
63 312,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
54 119,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
28 516,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру