О районном бюджете на 2026-2028 годы
Решение Ерейментауского районного маслихата Акмолинской области от 19 декабря 2025 года № 8С-47/2-25
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 11 настоящего решения.
В соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 7, пунктом 2 статьи 79 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Ерейментауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 667 806,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 199 686,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 389,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 827,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 450 904,0 тысяч тенге;
2) затраты – 3 667 806,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 27 179,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 51 900,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 24 721,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -27 179,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 27 179,0 тысяч тенге.
2. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2026 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 51 900,0 тысяч тенге.
3. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2026 год целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 4 к настоящему решению.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
4. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2026 год бюджетные изъятия из бюджетов города, сел и сельских округов в сумме 58 588,0 тысяч тенге, в том числе:
город Ерейментау 53 973,0 тысяч тенге;
село Майлан 4 615,0 тысяч тенге.
5. Учесть на 2026 год объем бюджетных изъятий из районного бюджета в сумме 1 054 436,0 тысяч тенге.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2026 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сел и сельских округов, в сумме 296 493,0 тысяч тенге, в том числе:
Еркиншиликскому сельскому округу 26 933,0 тысяч тенге;
Тайбайскому сельскому округу 33 652,0 тысяч тенге;

2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Ерейментау аудандық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 8С-47/2-25 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 11-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 7-бабындағы 1-тармағының 3) тармақшасына, 79-бабындағы 2-тармағының, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабындағы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ерейментау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет осы шешімнің тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 667 806,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 199 686,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 389,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 4 827,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 450 904,0 мың теңге;
2) шығындар – 3 667 806,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 27 179,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 51 900,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 24 721,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 927 179,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 27 179,0 мың теңге.
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамында мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен 51 900,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер ескерілсін.
3. 2026 жылға арналған аудандық бюджет кірістерінің құрамында облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Нысаналы трансферттер көрсетiлген сомаларын бөлу аудан әкiмдiгiнің қаулысымен анықталады.
4. 2026 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамында қала, ауыл және ауылдық округ бюджеттерінен 58 588,0 мың теңге сомасында бюджеттік алулар ескерілсін, оның ішінде:
5. 2026 жылға аудандық бюджеттен бюджеттік алып қоюлардың көлемі 1 054 436,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
6. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 296 493,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Еркіншілік ауылдық округіне 26 933,0 мың теңге;
Тайбай ауылдық округіне 33 652,0 мың теңге;

Тургайскому сельскому округу 24 808,0 тысяч тенге;
Улентинскому сельскому округу 25 242,0 тысяч тенге;
сельскому округу имени Олжабай батыра 25 305,0 тысяч тенге;
Куншалганскому сельскому округу 25 136,0 тысяч тенге;
Койтасскому сельскому округу 20 458,0 тысяч тенге;
Бестогайскому сельскому округу 19 134,0 тысяч тенге;
Акмырзинскому сельскому округу 22 436,0 тысяч тенге;
селу Аксуат 25 300,0 тысяч тенге;
селу Селетинское 23 452,0 тысяч тенге;
селу Бозтал 24 637,0 тысяч тенге.

Торғай ауылдық округіне 24 808,0 мың теңге;
Өлеңті ауылдық округіне 25 242,0 мың теңге;
Олжабай батыр атындағы ауылдық округіне 25 305,0 мың теңге;
Күншалған ауылдық округіне 25 136,0 мың теңге;
Қойтас ауылдық округіне 20 458,0 мың теңге;
Бестоғай ауылдық округіне 19 134,0 мың теңге;
Ақмырза ауылдық округіне 22 436,0 мың теңге;
Ақсуат ауылына 25 300,0 мың теңге;
Сілеті ауылына 23 452,0 мың теңге;
Бозтал ауылына 24 637,0 мың теңге.

7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в сумме 43 250,0 тысяч тенге.
8. Установить на 2026-2028 годы бюджетные изъятия из бюджетов города, сел и сельских округов согласно приложению 5 к настоящему решению.
9. Установить на 2026-2028 годы объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сел и сельских округов согласно приложению 6 к настоящему решению.
10. Учесть в расходах города, сел и сельских округов на 2026-2028 годы объемы целевых трансфертов общего характера согласно приложению 7 к настоящему решению.

7. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві 43 250,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
8. Осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес 2026-2028 жылдарға қала, ауылдар және ауылдық округтер бюджеттерінен бюджеттік алулар белгіленсін.
9. Осы шешімнің 6-қосымшасына сәйкес 2026-2028 жылдарға аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі белгіленсін.
10. Осы шешімнің 7-қосымшасына сәйкес қаланың, ауылдардың және ауылдық округтердің 2026-2028 жылдарға арналған шығыстарында жалпы сипаттағы нысаналы трансферттердің көлемі ескерілсін.

113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
0,0
02
Оборона
90 739,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
90 739,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
18 392,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2 838,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
69 509,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3 166,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
3 166,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 166,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
433 678,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
433 003,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
70 481,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
39 257,0
005
Государственная адресная социальная помощь
14 389,0
006
Оказание жилищной помощи
455,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
76 786,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 143,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
293,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
71 389,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
63 312,0
021
Капитальные расходы государственного органа
0,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
54 119,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
28 516,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях

113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
0,0
02
Қорғаныс
90 739,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
90 739,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
18 392,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2 838,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
69 509,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3 166,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3 166,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3 166,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
433 678,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
433 003,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70 481,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
39 257,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
14 389,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
455,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
76 786,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 143,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
293,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
71 389,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
63 312,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
54 119,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
28 516,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру

3 863 885,0
01
Государственные услуги общего характера
1 210 627,0
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
58 132,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
58 132,0
003
Капитальные расходы государственного органа
0,0
005
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
0,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
241 707,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
241 707,0
003
Капитальные расходы государственного органа
0,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
0,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
48 532,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
48 532,0
007
Капитальные расходы государственного органа
0,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
90 501,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
87 787,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 656,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 058,0
015
Капитальные расходы государственного органа
0,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
47 011,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
47 011,0
003
Капитальные расходы государственного органа
0,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
724 744,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
36 059,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
688 685,0
02
Оборона
89 464,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
89 464,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
18 415,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 540,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы

3 863 885,0
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1 210 627,0
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
58 132,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
58 132,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
005
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
0,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
241 707,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
241 707,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
0,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
48 532,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 532,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
90 501,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
87 787,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 656,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 058,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
47 011,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 011,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
724 744,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 059,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
688 685,0
02
Қорғаныс
89 464,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
89 464,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
18 415,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 540,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар

от 19 декабря 2025 года
№ 8С-47/2-25
Целевые трансферты из областного бюджета на 2026 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Всего
392 316,0
Целевые текущие трансферты
116 956,0
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
115 658,0
На социальное обеспечение лиц с инвалидностью
70 747,0
На оплату коммунальных услуг и приобретение топлива за счет бюджетных средств специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах

2025 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 8С-47/2-25 шешіміне
4-қосымша
2026 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер
Атауы
Сома,
мың теңге
Барлығы
392 316,0
Нысаналы ағымдағы трансферттер
116 956,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
115 658,0
Мүгедектерді әлеуметтік қамсыздандыруға
70 747,0
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге