О бюджете Жалгызкарагайского сельского округа Аккольского района на 2026-2028 годы
Решение Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 22 декабря 2025 года № С 52-8.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 3 настоящего решения.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 7 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аккольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Жалгызкарагайского сельского округа Аккольского района на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 48 239,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 589,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 43 650,8 тысяч тенге;
2) затраты – 51 767,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 527,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 527,9 тысяч тенге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 18.05.2026 № С 59-4 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Учесть, что в бюджете Жалгызкарагайского сельского округа на 2026-2028 годы из районного бюджета предусмотрена субвенция:

2026-2028 жылдарға арналған Ақкөл ауданы Жалғызқарағай ауылдық округінің бюджеті туралы
Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № С 52-8 шешімі.
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 3-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 7-бабының 1- тармағының 4) тармақшысына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшысына сәйкес, Ақкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Ақкөл ауданы Жалғызқарағай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 48 239,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 589,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 43 650,8 мың теңге;
2) шығындар – 51 767,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -3 527,9 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 3 527,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 18.05.2026 № С 59-5 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2026-2028 жылдарға арналған Жалғызқарағай ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен субвенциялар қарастырылғаны ескерілсін:

2026 год – 41 660,0 тысяч тенге;
2027 год – 40 622,0 тысяч тенге;
2028 год – 40 893,0 тысяч тенге.
2-1. Учесть, что в бюджете Жалгызкарагайского сельского округа на 2026 предусмотрены целевые текущие трансферты из районного бюджета согласно приложения 4 к настоящему решению.
Ескерту. Шешім 2-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 18.05.2026 № С 59-4 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

2026 жыл – 41 660,0 мың тенге;
2027 жыл – 40 622,0 мың тенге;
2028 жыл – 40 893,0 мың тенге.
2-1. Жалғызқарағай ауылдық округінің 2026 жылға арналған бюджетінде осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 2-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 18.05.2026 № С 59-5 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.