О бюджетах поселков, сел и сельского округа на 2026-2028 годы
Решение Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2025 года № 8С-27/9
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 17 настоящего решения.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 7 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Степногорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Аксу на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 77 185 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 33 316 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 259 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 43 610 тысяч тенге;
2) затраты – 77 185 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
2. Учесть, что в бюджете поселка Аксу на 2026 год из бюджета города предусмотрена субвенция в сумме 38 610 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет поселка Бестобе на 2026-2028 годы, согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 113 381 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 60 289 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 92 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 53 000 тысячи тенге;
2) затраты – 113 381 тысяча тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
4. Утвердить бюджет поселка Заводской на 2026-2028 годы, согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 52 238 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 40 986 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 238 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 014 тысяч тенге;
2) затраты – 52 238 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;

2026-2028 жылдарға арналған кенттердің, ауылдардың және ауылдық округтің бюджеттері туралы
Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 8С-27/9 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 17-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 7 бабының 1-тармағының 4) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Степногорск қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Ақсу кентінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 77 185 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 33 316 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 259 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 43 610 мың теңге;
2) шығындар – 77 185 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
2. 2026 жылға арналған Ақсу кентінің бюджетінде қалалық бюджеттен 38 610 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.
3. 2026-2028 жылдарға арналған Бестөбе кентінің бюджеті тиісінше 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 113 381 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 60 289 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 92 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 53 000 мың теңге;
2) шығындар – 113 381 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
4. 2026-2028 жылдарға арналған Заводской кентінің бюджеті тиісінше 7, 8, 9-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 52 238 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 40 986 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 238 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 10 014 мың теңге;
2) шығындар – 52 238 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;

5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
5. Учесть, что в бюджете поселка Заводской на 2026 год из бюджета города предусмотрена субвенция в сумме 7 184 тысячи тенге.
6. Утвердить бюджет поселка Шантобе на 2026-2028 годы, согласно приложениям 10, 11, 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 87 053 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 16 538 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 739 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 68 776 тысяч тенге;
2) затраты – 87 053 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
7. Учесть, что в бюджете поселка Шантобе на 2026 год из бюджета города предусмотрена субвенция в сумме 56 266 тысяч тенге.
8. Утвердить бюджет села Карабулак на 2026-2028 годы, согласно приложениям 13, 14, 15 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 62 963 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10 111 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 240 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 50 612 тысяч тенге;
2) затраты – 62 963 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
9. Учесть, что в бюджете села Карабулак на 2026 год из бюджета города предусмотрена субвенция в сумме 46 097 тысяч тенге.
10. Утвердить бюджет села Изобильное на 2026-2028 годы, согласно приложениям 16, 17, 18 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 60 222 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 901 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 170 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 58 151 тысяча тенге;
2) затраты – 60 222 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
11. Учесть, что в бюджете села Изобильное на 2026 год из бюджета города предусмотрена субвенция в сумме 38 711 тысяч тенге.

5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
5. 2026 жылға арналған Заводской кентінің бюджетінде қалалық бюджеттен 7 184 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.
6. 2026-2028 жылдарға арналған Шаңтөбе кентінің бюджеті тиісінше 10, 11, 12-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 87 053 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 16 538 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 739 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 68 776 мың теңге;
2) шығындар – 87 053 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
7. 2026 жылға арналған Шаңтөбе кентінің бюджетінде қалалық бюджеттен 56 266 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.
8. 2026-2028 жылдарға арналған Қарабұлақ ауылының бюджеті тиісінше 13, 14, 15-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 62 963 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 111 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 240 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 50 612 мың теңге;
2) шығындар – 62 963 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
9. 2026 жылға арналған Қарабұлақ ауылының бюджетінде қалалық бюджеттен 46 097 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.
10. 2026-2028 жылдарға арналған Изобильный ауылының бюджеті тиісінше 16, 17, 18-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 60 222 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 901 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 170 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 58 151 мың теңге;
2) шығындар – 60 222 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
11. 2026 жылға арналған Изобильный ауылының бюджетінде қалалық бюджеттен 38 711 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.

12. Утвердить бюджет села Кырык кудык на 2026-2028 годы, согласно приложениям 19, 20, 21 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 82 529 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 125 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 583 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 78 821 тысяча тенге;
2) затраты – 82 529 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
13. Учесть, что в бюджете села Кырык кудык на 2026 год из бюджета города предусмотрена субвенция в сумме 65 821 тысяча тенге.
14. Утвердить бюджет Богенбайского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 22, 23, 24 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 51 417 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 310 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;

12. 2026-2028 жылдарға арналған Қырық құдық ауылының бюджеті тиісінше 19, 20, 21-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 82 529 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 125 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 583 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 78 821 мың теңге;
2) шығындар – 82 529 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
13. 2026 жылға арналған Қырық құдық ауылының бюджетінде қалалық бюджеттен 65 821 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.
14. 2026-2028 жылдарға арналған Бөгенбай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23, 24-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 51 417 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 310 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

поступления трансфертов – 48 107 тысяч тенге;
2) затраты – 51 417 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
15. Учесть, что в бюджете Богенбайского сельского округа на 2026 год из бюджета города предусмотрена субвенция в сумме 32 363 тысячи тенге.

трансферттердің түсімдері – 48 107 мың теңге;
2) шығындар – 51 417 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
15. 2026 жылға арналған Бөгенбай ауылдық округінің бюджетінде қалалық бюджеттен 32 363 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.