О бюджетах поселков, сел и сельского округа на 2026-2028 годы
Решение Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2025 года № 8С-27/9.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 17 настоящего решения.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 7 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Степногорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Аксу на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 89 025,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 33 316 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 259 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 55 450,9 тысяч тенге;
2) затраты – 93 119,9 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 4 094 тысячи тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 094 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 30.03.2026 № 8С-30/5 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что в бюджете поселка Аксу на 2026 год из бюджета города предусмотрена субвенция в сумме 38 610 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет поселка Бестобе на 2026-2028 годы, согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 115 518,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 62 426,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 92 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 53 000 тысячи тенге;
2) затраты – 120 576,2 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 5 057,7 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 057,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 30.03.2026 № 8С-30/5 (вводится в действие с 01.01.2026).
4. Утвердить бюджет поселка Заводской на 2026-2028 годы, согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 52 238 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 40 986 тысяч тенге;

2026-2028 жылдарға арналған кенттердің, ауылдардың және ауылдық округтің бюджеттері туралы
Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 8С-27/9 шешімі.
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 17-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 7 бабының 1-тармағының 4) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Степногорск қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Ақсу кентінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 89 025,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 33 316 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 259 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 55 450,9 мың теңге;
2) шығындар – 93 119,9 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 094 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 094 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 30.03.2026 № 8С-30/5 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2026 жылға арналған Ақсу кентінің бюджетінде қалалық бюджеттен 38 610 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.
3. 2026-2028 жылдарға арналған Бестөбе кентінің бюджеті тиісінше 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 115 518,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 62 426,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 92 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 53 000 мың теңге;
2) шығындар – 120 576,2 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 5 057,7 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 057,7 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 30.03.2026 № 8С-30/5 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2026-2028 жылдарға арналған Заводской кентінің бюджеті тиісінше 7, 8, 9-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 52 238 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 40 986 мың теңге;

неналоговые поступления – 1 238 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 014 тысяч тенге;
2) затраты – 52 238 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
5. Утвердить бюджет поселка Заводской на 2026-2028 годы, согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 52 238 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 40 986 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 238 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 014 тысяч тенге;
2) затраты – 58 414,6 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 6 176,6 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 176,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 30.03.2026 № 8С-30/5 (вводится в действие с 01.01.2026).
6. Утвердить бюджет поселка Шантобе на 2026-2028 годы, согласно приложениям 10, 11, 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 87 053 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 16 538 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 739 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 68 776 тысяч тенге;
2) затраты – 87 053 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет поселка Шантобе на 2026-2028 годы, согласно приложениям 10, 11, 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 90 213,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 16 526 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 739 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 71 936,8 тысяч тенге;
2) затраты – 91 136,4 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 922,6 тысячи тенге;

салықтық емес түсімдер – 1 238 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 10 014 мың теңге;
2) шығындар – 52 238 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
5. 2026-2028 жылдарға арналған Заводской кентінің бюджеті тиісінше 7, 8, 9-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 52 238 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 40 986 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 238 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 10 014 мың теңге;
2) шығындар – 58 414,6 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 6 176,6 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 176,6 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 30.03.2026 № 8С-30/5 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2026-2028 жылдарға арналған Шаңтөбе кентінің бюджеті тиісінше 10, 11, 12-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 87 053 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 16 538 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 739 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 68 776 мың теңге;
2) шығындар – 87 053 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
7. 2026-2028 жылдарға арналған Шаңтөбе кентінің бюджеті тиісінше 10, 11, 12-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 90 213,8 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 16 526 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 739 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 71 936,8 мың теңге;
2) шығындар – 91 136,4 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 922,6 мың теңге;

5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 922,6 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 30.03.2026 № 8С-30/5 (вводится в действие с 01.01.2026).
8. Утвердить бюджет села Карабулак на 2026-2028 годы, согласно приложениям 13, 14, 15 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 62 963 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10 111 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 240 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 50 612 тысяч тенге;
2) затраты – 62 963 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
9. Утвердить бюджет села Карабулак на 2026-2028 годы, согласно приложениям 13, 14, 15 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 74 172,6 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10 111 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 240 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 108,9 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 61 712,7 тысяч тенге;
2) затраты – 74 929,4 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 756,8 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 756,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 30.03.2026 № 8С-30/5 (вводится в действие с 01.01.2026).
10. Утвердить бюджет села Изобильное на 2026-2028 годы, согласно приложениям 16, 17, 18 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 60 222 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 901 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 170 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 58 151 тысяча тенге;
2) затраты – 60 222 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге.
11. Утвердить бюджет села Изобильное на 2026-2028 годы, согласно приложениям 16, 17, 18 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 922,6 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 30.03.2026 № 8С-30/5 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2026-2028 жылдарға арналған Қарабұлақ ауылының бюджеті тиісінше 13, 14, 15-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 62 963 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 111 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 240 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 50 612 мың теңге;
2) шығындар – 62 963 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
9. 2026-2028 жылдарға арналған Қарабұлақ ауылының бюджеті тиісінше 13, 14, 15-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 74 172,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 111 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 240 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 108,9 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 61 712,7 мың теңге;
2) шығындар – 74 929,4 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 756,8 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 756,8 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 30.03.2026 № 8С-30/5 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2026-2028 жылдарға арналған Изобильный ауылының бюджеті тиісінше 16, 17, 18-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 60 222 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 901 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 170 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 58 151 мың теңге;
2) шығындар – 60 222 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге.
11. 2026-2028 жылдарға арналған Изобильный ауылының бюджеті тиісінше 16, 17, 18-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

16. Учесть в составе поступлений бюджетов поселков, сел и сельского округа на 2026-2028 годы целевые текущие трансферты из бюджета города, согласно приложениям 25, 26, 27.
17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Степногорского городского маслихата О. Джагпаров
Приложение 1
к решению Степногорского городского маслихата
от 24 декабря 2025 года № 8С-27/9
Бюджет поселка Аксу на 2026 год

16. 2026-2028 жылдарға арналған кенттер, ауылдар және ауылдық округ бюджеттері түсімдерінің құрамында қала бюджетінен ағымдағы нысаналы трансферттер 25, 26, 27-қосымшаларға сәйкес есепке алынсын.
17. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Степногорск қалалық мәслихат төрағасы О.Жағыпаров
Степногорск қалалық
мәслихатының
2025 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 8С-27/9 шешіміне
1-қосымша
2026 жылға арналған Ақсу кентінің бюджеті