О бюджете города на 2026-2028 годы
Решение Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 19 декабря 2025 года № 8С-27/2
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 7 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Степногорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 17 870 329 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14 791 147 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 61 828 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 58 300 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 959 054 тысячи тенге;
2) затраты – 17 870 329 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 581 753 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 17 300 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 599 053 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 581 753 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 581 753 тысячи тенге.
2. Учесть, что в бюджете города на 2026 год предусмотрены бюджетные изъятия, передаваемые в областной бюджет в сумме 8 324 017 тысяч тенге.
3. Учесть в составе поступлений бюджета города на 2026 год, целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 4.
4. Учесть, что в бюджете города на 2026 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из городского бюджета бюджетам поселков, сел и сельского округа в сумме 285 052 тысячи тенге, в том числе:
поселок Аксу – 38 610 тысяча тенге;

2026-2028 жылдарға арналған қала бюджеті туралы
Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 8С-27/2 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 6-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 7-бабының 1-тармағының 3) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Степногорск қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 17 870 329 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 14 791 147 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 61 828 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 58 300 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2 959 054 мың теңге;
2) шығындар – 17 870 329 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 581 753 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 17 300 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 599 053 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 581 753 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 581 753 мың теңге.
2. 2026 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджетке берілетін 8 324 017 мың теңге сомасында бюджеттік алулар көзделгені ескерілсін.
3. 2026 жылға арналған қала бюджетінің түсімдер құрамында облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 4-қосымшаға сәйкес есепке алынсын.
4. 2026 жылға арналған қала бюджетінде қалалық бюджеттен кенттердің, ауылдардың және ауылдық округтің бюджеттеріне берілетін 285 052 мың теңге сома субвенциялар көлемдері көзделгені есепке алынсын, соның ішінде:
Ақсу кенті – 38 610 мың теңге;

69 263
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
69 263
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 051 478
1
Социальное обеспечение
126 360
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
126 360
005
Государственная адресная социальная помощь
61 360
018
Предоставление специальных социальных услуг в условиях полустационара в области социальной защиты
29 000
031
Предоставление специальных социальных услуг в условиях временного пребывания в области социальной защиты
36 000
2
Социальная помощь
777 001
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
777 001
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7 078
006
Оказание жилищной помощи
4 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
212 467
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 336
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
191 667
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
70 259
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно- ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
258 870
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
30 324
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
148 117
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
148 117
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
131 200
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
940
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
3 520
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
12 457
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 337 834
1
Жилищное хозяйство
34 171
467
Отдел строительства района (города областного значения)

69 263
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
69 263
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 051 478
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
126 360
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
126 360
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
61 360
018
Әлеуметтік қорғау саласында жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
29 000
031
Әлеуметтік қорғау саласында уақытша болу жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
36 000
2
Әлеуметтiк көмек
777 001
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
777 001
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7 078
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
212 467
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 336
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
191 667
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
70 259
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
258 870
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
30 324
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
148 117
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
148 117
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
131 200
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізубойынша қызметтерге ақы төлеу
940
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сұрү сапасын жақсарту
3 520
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
12 457
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 337 834
1
Тұрғын үй шаруашылығы
34 171
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі

110 060
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
53 532
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
56 528
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
63 229
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
48 992
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
14 237
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
60 507
1
Сельское хозяйство
57 597
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
57 597
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
57 597
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
2 910
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2 910
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
2 910
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
140 085
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
140 085
467
Отдел строительства района (города областного значения)
40 585
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
40 585
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
99 500
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
32 165
003
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
67 335
12
Транспорт и коммуникации
857 173
1
Автомобильный транспорт
610 362
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
610 362
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
510 399
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
99 963
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
246 811
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
246 811
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям

110 060
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53 532
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
56 528
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, денешынықтыру және спорт бөлімі
63 229
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, денешынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 992
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
14 237
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
60 507
1
Ауыл шаруашылығы
57 597
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
57 597
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 597
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
2 910
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2 910
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
2 910
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
140 085
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
140 085
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
40 585
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 585
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
99 500
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 165
003
Аудан аумағында қала құрылысын дамыту схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
67 335
12
Көлiк және коммуникация
857 173
1
Автомобиль көлiгi
610 362
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
610 362
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
510 399
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
99 963
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
246 811
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
246 811
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау