Об утверждении перечня рыбохозяйственных водоемов и участков местного значения
Постановление акимата Акмолинской области от 26 декабря 2025 года № А-12/678
В соответствии с Законом Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира", акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень рыбохозяйственных водоемов и участков местного значения.
2. Признать утратившими силу постановления акимата Акмолинской области согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Акмолинской области М. Ахметжанов
Утвержден постановлением
акимата Акмолинской области
от 26 декабря 2025 года

Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының және учаскелерінің тізбесін бекіту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № А-12/678 қаулысы
Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының және учаскелерінің тізбесі бекітілсін.
2. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Ақмола облысы әкімдігі қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облысының әкімі М.Ахметжанов
Ақмола облысы әкімдігінің
2025 жылғы 26 желтоқсандағы

42,5 гектара
Итого: 36
4289,8 гектара,
8 километров
город Степногорск
1
Плотина Богембайская
35 гектаров
2
Плотина Советская
54 гектара
3
Плотина Коровье
25 гектаров
4
Плотина Карабулакская
50 гектаров
5
Плотина Кырыккудык
130 гектаров
6
Пруд Каменный карьер
29 гектаров
7
Плотина Сочи
7 гектаров
8
Плотина Коксайская
19,7 гектара
Итого: 8
349,7 гектара
город Кокшетау
1
Пруд Бармашино
1,3 гектара
2
Котлован Дачный
13,07 гектара
3
Озеро Копа
1499 гектаров
Итого: 3
1513,37 гектара
Всего: 517
147634,49 гектара,
430,4 километра
Приложение
к постановлению акимата
Акмолинской области
от 26 декабря 2025 года
№ А-12/678
Перечень признанных утратившими силу постановлений акимата Акмолинской области
1. Постановление акимата Акмолинской области "Об утверждении перечня рыбохозяйственных водоемов местного значения" от 27 октября 2017 года № А-11/489 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6173).
2. Постановление акимата Акмолинской области "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Акмолинской области от 27 октября 2017 года № А-11/489 "Об утверждении перечня рыбохозяйственных водоемов местного значения" от 29 июня 2018 года № А-7/280 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6740).
3. Постановление акимата Акмолинской области "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Акмолинской области от 27 октября 2017 года № А-11/489 "Об утверждении перечня рыбохозяйственных водоемов местного значения" от 13 августа 2020 года № А-8/397 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7986).
4. Постановление акимата Акмолинской области "О внесении изменения в постановление акимата Акмолинской области от 27 октября 2017 года № А-11/489 "Об утверждении перечня рыбохозяйственных водоемов местного значения" от 14 марта 2022 года № А-3/121 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 27400).
5. Постановление акимата Акмолинской области "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Акмолинской области от 27 октября 2017 года № А-11/489 "Об утверждении перечня рыбохозяйственных водоемов местного значения" от 31 марта 2023 года № А-4/123 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8528-03).
6. Постановление акимата Акмолинской области "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Акмолинской области от 27 октября 2017 года № А-11/489 "Об утверждении перечня рыбохозяйственных водоемов местного значения" от 11 июля 2023 года № А-7/281 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8603-03).

42,5 гектар
Барлығы: 36
4289,8 гектар, 8 километр
Степногорск қаласы
1
Бөгембай бөгеті
35 гектар
2
Советская бөгеті
54 гектар
3
Коровье бөгеті
25 гектар
4
Қарабұлақ бөгеті
50 гектар
5
Қырыққұдық бөгеті
130 гектар
6
Каменный карьер тоғаны
29 гектар
7
Сочи бөгеті
7 гектар
8
Көксай бөгеті
19,7 гектар
Барлығы: 8
349,7 гектар
Көкшетау қаласы
1
Бармашино тоғаны
1,3 гектар
2
Саяжай шұңқыры
13,07 гектар
3
Қопа көлі
1499 гектар
Барлығы: 3
1513,37 гектар
Барлығы: 517
147634,49 гектар, 430,4 километр
Ақмола облысы әкімдігінің
2025 жылғы 26 желтоқсандағы
№ А-12/678 қаулысына
қосымша
Ақмола облысы әкімдігінің күші жойылды деп танылған қаулыларының тізбесі
1. "Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының тізбесін бекіту туралы" 2017 жылғы 27 қазандағы № А-11/489 Ақмола облысы әкімдігінің қаулысы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6173 болып тіркелген).
2. "Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының тізбесін бекіту туралы" 2017 жылғы 27 қазандағы № А-11/489 Ақмола облысы әкімдігінің қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 29 маусымдағы № А-7/280 Ақмола облысы әкімдігінің қаулысы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6740 болып тіркелген).
3. "Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының тізбесін бекіту туралы" 2017 жылғы 27 қазандағы № А-11/489 Ақмола облысы әкімдігінің қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2020 жылғы 13 тамыздағы № А-8/397 Ақмола облысы әкімдігінің қаулысы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7986 болып тіркелген).
4. "Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының тізбесін бекіту туралы" 2017 жылғы 27 қазандағы № А-11/489 Ақмола облысы әкімдігінің қаулысына өзгеріс енгізу туралы" 2022 жылғы 14 наурыздағы № А-3/121 Ақмола облысы әкімдігінің қаулысы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27400 болып тіркелген).
5. "Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының тізбесін бекіту туралы" 2017 жылғы 27 қазандағы № А-11/489 Ақмола облысы әкімдігінің қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2023 жылғы 31 наурыздағы № А-4/123 Ақмола облысы әкімдігінің қаулысы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8528-03 болып тіркелген).
6. "Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының тізбесін бекіту туралы" 2017 жылғы 27 қазандағы № А-11/489 Ақмола облысы әкімдігінің қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2023 жылғы 11 шілдедегі № А-7/281 Ақмола облысы әкімдігінің қаулысы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8603-03 болып тіркелген).

7. Постановление акимата Акмолинской области "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Акмолинской области от 27 октября 2017 года № А-11/489 "Об утверждении перечня рыбохозяйственных водоемов местного значения" от 18 декабря 2024 года № А-12/629 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8868-03).
8. Постановление акимата Акмолинской области "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Акмолинской области от 27 октября 2017 года № А-11/489 "Об утверждении перечня рыбохозяйственных водоемов местного значения" от 6 августа 2025 года № А-8/428.

7. "Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының тізбесін бекіту туралы" 2017 жылғы 27 қазандағы № А-11/489 Ақмола облысы әкімдігінің қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2024 жылғы 18 желтоқсандағы № А-12/629 Ақмола облысы әкімдігінің қаулысы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8868-03 болып тіркелген).
8. "Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының тізбесін бекіту туралы" 2017 жылғы 27 қазандағы № А-11/489 Ақмола облысы әкімдігінің қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2025 жылғы 6 тамыздағы № А-8/428 Ақмола облысы әкімдігінің қаулысы.