О внесении изменений в решение Акмолинского областного маслихата от 11 декабря 2024 года № 8С-16-2 "Об областном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Акмолинского областного маслихата от 18 июня 2025 года № 8С-20-4
Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Акмолинского областного маслихата "Об областном бюджете на 2025-2027 годы" от 11 декабря 2024 года № 8С-16-2 следующие изменения:
решение изложить в новой редакции:
"В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 7 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:";
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 604 821 288,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 87 233 797,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 22 209 159,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 95 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 495 283 332,5 тысячи тенге;
2) затраты – 608 587 119,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 10 596 096,4 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 24 371 764,9 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 775 668,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 324 191,0 тысяча тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 330 691,0 тысяча тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 6 500,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -14 686 117,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 14 686 117,7 тысяч тенге.";
пункты 7 и 8 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2025 год в сумме 888 377,0 тысяч тенге.
8. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрено погашение займов в сумме 12 141 005,6 тысяч тенге, в том числе: погашение долга местного исполнительного органа – 6 097 533,0 тысячи тенге, погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом – 6 043 472,6 тысячи тенге.";
приложения приложения 1, 4 и 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Акмолинского областного маслихата Б.Жусупов
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Акмолинской области М.Ахметжанов
"18" июня 2025 года
Руководитель государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования
Акмолинской области"
А.Шугурмакова
"18" июня 2025 года
Приложение 1 к решению
Акмолинского областного
маслихата
от 18 июня 2025 года

"2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Ақмола облыстық мәслихатының 2024 жылғы 11 желтоқсандағы № 8С-16-2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облыстық мәслихатының 2025 жылғы 18 маусымдағы № 8С-20-4 шешімі
Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Ақмола облыстық мәслихатының 2024 жылғы 11 желтоқсандағы № 8С-16-2 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнің 7-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:";
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 604 821 288,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 87 233 797,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 22 209 159,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 95 000,0 мың тенге;
трансферттер түсімі – 495 283 332,5 мың теңге;
2) шығындар – 608 587 119,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 10 596 096,4 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 24 371 764,9 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 13 775 668,5 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 324 191,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 330 691,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 6 500,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -14 686 117,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 14 686 117,7 мың теңге.";
7 және 8-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2025 жылға арналған облыстық жергілікті атқарушы органының резерві 888 377,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
8. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте 12 141 005,6 мың теңге сомасында қарыздарды өтеу қарастырылғаны ескерiлсiн, оның ішінде: жергілікті атқарушы органның борышын өтеу – 6 097 533,0 мың теңге, жергiлiктi атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу – 6 043 472,6 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4 және 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешiм 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Ақмола облыстық мәслихатының төрағасы Б.Жүсіпов
"КЕЛІСІЛДІ"
Ақмола облысының әкімі М.Ахметжанов
2025 жылғы "18" маусым
"Ақмола облысының
экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
А.Шүгірмақова
2025 жылғы "18" маусым
Ақмола облыстық
мәслихатының
2025 жылғы 18 маусымдағы

1 201 401,8
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
1 067 037,2
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
25 042 855,0
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
3 326 361,0
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
217 810,0
055
Дополнительное образование для детей и юношества
5 381 464,6
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
674 194,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 142 913,3
081
Дошкольное воспитание и обучение
7 598 843,9
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
125 955 250,2
083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
1 385 463,7
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
3 816,0
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
457 222,0
089
Организация профессионального обучения
290 341,3
202
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
26 516 612,3
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
36 581 028,7
204
Размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
1 094 705,0
285
Управление физической культуры и спорта области
8 339 912,3
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
7 598 092,1
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
741 820,2
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
5 940 443,6
011
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
168 212,9
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
1 356 434,7
099
Строительство и реконструкция объектов технического, профессионального и послесреднего образования
472 721,0
205
Строительство объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"

1 201 401,8
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
1 067 037,2
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
25 042 855,0
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
3 326 361,0
052
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
217 810,0
055
Балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беру
5 381 464,6
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
674 194,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6 142 913,3
081
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту
7 598 843,9
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
125 955 250,2
083
Ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру
1 385 463,7
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемі
3 816,0
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
457 222,0
089
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
290 341,3
202
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
26 516 612,3
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыру
36 581 028,7
204
Жеке орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
1 094 705,0
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
8 339 912,3
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
7 598 092,1
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
741 820,2
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
5 940 443,6
011
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
168 212,9
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 356 434,7
099
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
472 721,0
205
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу

3 943 075,0
05
Здравоохранение
18 943 074,0
253
Управление здравоохранения области
17 238 892,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
572 705,2
006
Услуги по охране материнства и детства
302 630,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
55 746,1
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
153 245,2
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
3 127,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
57 970,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
557 000,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 018 154,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
190 712,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
10 029 364,1
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
877 556,7
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
771 560,0
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
1 235,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 647 887,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 704 181,7
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
1 704 181,7
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
25 786 429,1
256
Управление координации занятости и социальных программ области
19 931 719,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
263 957,6
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 278 256,8
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
99 647,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

3 943 075,0
05
Денсаулық сақтау
18 943 074,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
17 238 892,3
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
572 705,2
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
302 630,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
55 746,1
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
153 245,2
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
3 127,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
57 970,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
557 000,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 018 154,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
190 712,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
10 029 364,1
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
877 556,7
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
771 560,0
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
1 235,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 647 887,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 704 181,7
038
Денсаулық сақтау объектiлерiн салу және реконструкциялау
1 704 181,7
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
25 786 429,1
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
19 931 719,7
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
263 957,6
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 278 256,8
003
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
99 647,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

3 910 134,2
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
703 841,8
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
54 000,0
061
Содействие добровольному переселению лиц для повышения мобильности рабочей силы
437 868,0
062
Развитие системы квалификаций
324,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 310 886,0
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
15 953,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
68 900,0
068
Программа занятости
2 899 190,0
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
5 597,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
7 883 164,3
261
Управление образования области
1 024 148,4
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
801 030,6
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
200 325,8
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
22 792,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
4 830 561,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
4 830 561,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
66 203 548,7
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
66 203 548,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
205 828,0
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
2 103 697,1
054
Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
20 000,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
8 099 385,6
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
55 774 638,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
22 576 673,7
262
Управление культуры области

3 910 134,2
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
703 841,8
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
54 000,0
061
Жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін адамдардың ерікті түрде қоныс аударуына жәрдемдесу
437 868,0
062
Біліктілік жүйесін дамыту
324,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 310 886,0
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
15 953,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
68 900,0
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
2 899 190,0
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
5 597,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
7 883 164,3
261
Облыстың білім басқармасы
1 024 148,4
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
801 030,6
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
200 325,8
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
22 792,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
4 830 561,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
4 830 561,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
66 203 548,7
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
66 203 548,7
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
205 828,0
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
2 103 697,1
054
Жеке тұрғын үй қорынан алынған тұрғынжай үшін азамматардың жекелеген санаттарына төлемдер
20 000,0
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
8 099 385,6
114
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
55 774 638,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
22 576 673,7
262
Облыстың мәдениет басқармасы

9 878 182,7
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
9 878 182,7
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
9 806 475,8
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
71 706,9
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
63 571 052,2
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
6 121 141,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
178 272,8
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
105 495,0
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
3 467 353,4
006
Охрана животного мира
80 403,0
008
Мероприятия по охране окружающей среды
750 453,4
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
1 000 000,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
536 225,9
034
Субсидирование повышения продуктивности и качества аквакультуры (рыбоводства), а также племенного рыбоводства
2 937,5
265
Управление предпринимательства и промышленности области
500 000,0
035
Формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров
500 000,0
719
Управление ветеринарии области
4 005 433,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
329 280,9
003
Капитальные расходы государственного органа
117 248,0
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
10 660,3
009
Организация санитарного убоя больных животных
15 000,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
20 185,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
76 465,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
50 000,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 772 798,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
3 645,0
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

9 878 182,7
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
9 878 182,7
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
9 806 475,8
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
71 706,9
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
63 571 052,2
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
6 121 141,0
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
178 272,8
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
105 495,0
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
3 467 353,4
006
Жануарлар дүниесін қорғау
80 403,0
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
750 453,4
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
1 000 000,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
536 225,9
034
Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы), сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіру өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
2 937,5
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
500 000,0
035
Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру
500 000,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
4 005 433,2
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
329 280,9
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
117 248,0
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
10 660,3
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
15 000,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
20 185,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
76 465,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
50 000,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 772 798,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
3 645,0
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)

51 998,0
032
Временное содержание безнадзорных и бродячих животных
45 094,0
033
Идентификация безнадзорных и бродячих животных
4 207,0
034
Вакцинация и стерилизация бродячих животных
27 012,0
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
481 840,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
52 944 478,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства и регулирования земельных отношений на местном уровне
927 267,0
002
Субсидирование развития семеноводства
1 234 968,0
003
Капитальные расходы государственного органа
15 190,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
9 687 473,0
008
Субсидирование развития производства приоритетных культур
500 000,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
1 469,0
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
36 746,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
488 230,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
183 600,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
8 480,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
3 171 368,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
21 014 622,0
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
86 760,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 727 642,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
9 245 328,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
615 335,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
15 901 805,5
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
15 799 726,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне

51 998,0
032
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды уақытша ұстау
45 094,0
033
Қараусыз қалған және қаңғыбас жануарларды сәйкестендіру
4 207,0
034
Қаңғыбас жануарларды егу және зарарсыздандыру
27 012,0
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкерлердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
481 840,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
52 944 478,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
927 267,0
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 234 968,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
15 190,0
005
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
9 687 473,0
008
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
500 000,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
1 469,0
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
36 746,0
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс-шаралар
488 230,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
183 600,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
8 480,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
3 171 368,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
21 014 622,0
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
86 760,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 727 642,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
9 245 328,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
615 335,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
15 901 805,5
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
15 799 726,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

267 233,0
Аппарат акима области
563 627,0
На обеспечение и проведение выборов акимов районов (городов областного значения)
563 627,0
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
4 653,0
На повышение заработной платы медицинских работников из числа гражданских служащих органов внутренних дел
4 653,0
Управление образования области
8 229 828,0
На увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования
3 503 656,0
На увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций дошкольного образования
88 750,0
На увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых
53 336,0
На размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования
1 094 705,0
На увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
3 477 903,0
На увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования
11 478,0
Управление здравоохранения области
4 422 587,0
На материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения"
1 950 000,0
На материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне
1 874 620,0
На закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов
353 941,0
На увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
155 522,0
На повышение заработной платы работников организаций здравоохранения местных исполнительных органов
88 504,0
Управление координации занятости и социальных программ области
2 667 454,0
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
625 215,0
На обеспечение деятельности центров трудовой мобильности
126 000,0
На повышение заработной платы медицинских работников центров оказания специальных социальных услуг
171 323,0
На выплату государственной адресной социальной помощи
1 744 916,0
Управление физической культуры и спорта области
20 065,0
На увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций физической культуры и спорта
20 065,0
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
860 460,0
На повышение заработной платы работников природоохранных и специальных учреждений
860 460,0
Управление ветеринарии области

267 233,0
Облыс әкімінің аппараты
563 627,0
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдерін сайлауды қамтамасыз етуге және өткізуге
563 627,0
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
4 653,0
Ішкі істер органдарының азаматтық қызметшілері қатарындағы медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
4 653,0
Облыстың бiлiм басқармасы
8 229 828,0
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға
3 503 656,0
Мектепке дейінгі мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға
88 750,0
Ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға
53 336,0
Жекеменшік орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға
1 094 705,0
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға
3 477 903,0
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға
11 478,0
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
4 422 587,0
"Ауылдық денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жағынан жарақтандыруға
1 950 000,0
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жағынан жарақтандыруға
1 874 620,0
Вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға
353 941,0
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға
155 522,0
Жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау ұйымдары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
88 504,0
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 667 454,0
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
625 215,0
Еңбек мобильділігі орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге
126 000,0
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарының медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
171 323,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
1 744 916,0
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
20 065,0
Мемлекеттік дене шынықтыру және спорт ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға
20 065,0
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
860 460,0
Табиғатты қорғау және арнаулы мекемелер жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
860 460,0
Облыстың ветеринария басқармасы

289 903,0
На проведение противоэпизоотических мероприятий
237 905,0
На приобретение средств (изделий) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных
51 998,0
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 635 224,0
На приобретение жилищ коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
2 635 224,0
Целевые трансферты на развитие
46 142 733,0
в том числе:
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
10 341 775,0
На строительство и реконструкцию объектов социального обеспечения
2 143 011,0
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
381 084,0
На строительство объектов среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
3 943 075,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
3 874 605,0
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
19 745 268,0
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах
2 244 387,0
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
5 673 248,0
На развитие теплоэнергетической системы
4 379 795,0
На развитие систем теплоснабжения
2 813 520,0
На развитие газотранспортной системы
255 832,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
1 364 067,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
3 014 419,0
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
15 055 690,0
На развитие транспортной инфраструктуры
685 132,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
13 220 595,0
На реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
128 420,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 021 543,0
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
1 000 000,0
На увеличение водности поверхностных водных ресурсов
1 000 000,0
Бюджетные кредиты

289 903,0
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге
237 905,0
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіруді жүргізуге арналған құралдарды (бұйымдарды) және атрибуттарды сатып алуға
51 998,0
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 635 224,0
Халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғынжайлар сатып алуға
2 635 224,0
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
46 142 733,0
оның iшiнде:
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
10 341 775,0
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салуға және реконструкциялауға
2 143 011,0
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
381 084,0
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде орта білім беру объектілерін салуға
3 943 075,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
3 874 605,0
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
19 745 268,0
Қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
2 244 387,0
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
5 673 248,0
Жылу-энергетика жүйесін дамытуға
4 379 795,0
Жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
2 813 520,0
Газ тасымалдау жүйесін дамытуға
255 832,0
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
1 364 067,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
3 014 419,0
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
15 055 690,0
Көліктік инфрақұрылымды дамытуға
685 132,0
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
13 220 595,0
Шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға
128 420,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
1 021 543,0
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
1 000 000,0
Жерүсті су ресурстарын ұлғайтуға
1 000 000,0
Бюджеттік несиелер

20 754 652,0
в том числе:
Управление экономики и бюджетного планирования области
1 254 652,0
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
1 254 652,0
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
19 500 000,0
На предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения
2 500 000,0
На инвестиционные проекты в агропромышленном комплексе
17 000 000,0
Приложение 3 к решению
Акмолинского областного
маслихата

20 754 652,0
оның iшiнде:
Облыстың экономика және бюджеттiк жоспарлау басқармасы
1 254 652,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
1 254 652,0
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
19 500 000,0
Ауыл халқының кірісін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану мақсатында ауыл халқына микрокредиттер беру
2 500 000,0
Агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға
17 000 000,0
Ақмола облыстық
мәслихатының

от 18 июня 2025 года
№ 8С-20-4
Приложение 5 к решению
Акмолинского областного
маслихата
от 11 декабря 2024 года
№ 8С-16-2
Целевые трансферты из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на 2025 год
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Всего
90 313 686,1
в том числе:
Целевые текущие трансферты
38 575 116,4
в том числе:
Управление по государственным закупкам и коммунальной собственности области
499 000,0
На приобретение помещений, зданий, сооружений
499 000,0
Управление координации занятости и социальных программ области

2025 жылғы 18 маусымдағы
№ 8С-20-4 шешіміне
3-қосымша
Ақмола облыстық
мәслихатының
2024 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 8С-16-2 шешіміне
5-қосымша
2025 жылға арналған аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiне облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Барлығы
90 313 686,1
оның iшiнде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
38 575 116,4
оның iшiнде:
Облыстың мемлекеттік сатып алу және коммуналдық меншік басқармасы
499 000,0
Үй-жайларды, ғимараттарды құрылыстарды сатып алуға
499 000,0
Облыстың жұмыспен қамтуды және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы

5 512 242,3
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
584 746,2
На социальное обеспечение лиц с инвалидностью
1 745 202,0
На обеспечение льготного проезда
47 158,7
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
700 682,5
На создание и содержание центров по поддержке семей
162 228,4
На выплату государственной адресной социальной помощи
689 083,5
На социальную помощь отдельным категориям граждан
184 906,6
На социальную поддержку пожилых людей
1 304 956,0
На открытие и содержание Центра активного долголетия в городе Кокшетау
68 900,0
На возмещение затрат по единовременным выплатам гражданам пострадавшим в следствии паводков, содержанию государственного органа и оказанию социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
24 378,4
Управление культуры области
2 101 794,1
На ремонт объектов культуры
227 340,0
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
1 111 094,9
На материально-техническое оснащение организациям культуры
19 899,8
На содержание объектов культуры
743 459,4
Управление физической культуры и спорта области
68 580,0
На реализацию мероприятий в сфере спорта
68 580,0
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
8 099 385,6
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
5 121 522,9
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
95 115,0
На ремонт системы водоснабжения и водоотведения
465 117,7
На укрепление материально-технической базы в сфере жилищно-коммунального хозяйства
2 417 630,0
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
21 381 816,2
На разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог
18 689 301,7
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі"
2 692 514,5
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
912 298,2
На разработку схем развития и застройки, инвентаризацию инженерных сетей и плана детальной планировки индустриальной зоны
9 433,2
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
902 865,0
Целевые трансферты на развитие
51 738 569,7
в том числе:
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
8 320 610,5
На строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
4 759 375,5
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

5 512 242,3
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
584 746,2
Мүгедектерді әлеуметтік қамсыздандыруға
1 745 202,0
Жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз етуге
47 158,7
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге
700 682,5
Отбасыларды қолдау жөніндегі орталықтарды құруға және ұстауға
162 228,4
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
689 083,5
Жекелеген санаттарға әлеуметтік көмекке
184 906,6
Қарт адамдарға әлеуметтік қолдау көрсету үшін
1 304 956,0
Көкшетау қаласында "Белсенді ұзақ өмір сүру" орталығын ашылуға және ұстауға
68 900,0
Су тасқынынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы төлемдер, мемлекеттік органды ұстау және мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету бойынша шығыстарды өтеуге
24 378,4
Облыстың мәдениет басқармасы
2 101 794,1
Мәдениет объектілерін жөндеуге
227 340,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
1 111 094,9
Мәдениет ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға
19 899,8
Мәдениет объектілерін ұстауға
743 459,4
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
68 580,0
Спорт саласындағы іс-шараларды іске асыруға
68 580,0
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
8 099 385,6
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға
5 121 522,9
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
95 115,0
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін жөндеуге
465 117,7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы материалдық-техникалық базаны нығайтуға
2 417 630,0
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
21 381 816,2
Жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге
18 689 301,7
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
2 692 514,5
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
912 298,2
Даму және құрылыс жүргізу схемаларын әзірлеуге, инженерлік тораптарды түгендеуге және индустриялық аймақтық егжей-тегжейлі жоспарлау жоспары
9 433,2
Халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
902 865,0
Нысаналы даму трансферттерi
51 738 569,7
оның iшiнде:
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
8 320 610,5
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға
4 759 375,5
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға

1 026 216,6
На развитие объектов спорта
1 655 870,4
На развитие объектов государственных органов и обороны
64 305,6
На развитие объектов культуры и отдыха
130 798,0
На развитие объектов сельского хозяйства
104 855,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
579 189,4
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
36 029 370,0
На развитие систем водоснабжения и водоотведения
5 278 009,2
На развитие систем водоснабжения в сельских населенных пунктах
8 256 527,9
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
6 057 097,6
На развитие газотранспортной системы
15 106 843,1
На развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
95 804,2
На развитие малых и моногородов
110 636,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 043 066,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
81 386,0
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
7 388 589,2
На развитие транспортной инфраструктуры
4 459 936,2
На развитие малых и моногородов
440 598,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
2 450 000,0
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
38 055,0

1 026 216,6
Спорт объектілерін дамытуға
1 655 870,4
Мемлекеттік органдар және қорғаныс объектілерін дамытуға
64 305,6
Мәдениет және демалыс объектілерін дамытуға
130 798,0
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамытуға
104 855,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
579 189,4
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
36 029 370,0
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
5 278 009,2
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
8 256 527,9
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға
6 057 097,6
Газ-көлік жүйесін дамытуға
15 106 843,1
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға
95 804,2
Шағын және моноқалаларды дамытуға
110 636,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
1 043 066,0
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
81 386,0
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
7 388 589,2
Көлік инфрақұрылымын дамытуға
4 459 936,2
Шағын және моноқалаларды дамытуға
440 598,0
Қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
2 450 000,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
38 055,0