О присвоении наименований станциям легкорельсового транспорта города Астаны
Постановление акимата города Астаны от 30 сентября 2025 года № 511-3478
В соответствии с статьей 5 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", на основании заключения Республиканской ономастической комиссии от 10 сентября 2025 года, акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Присвоить наименования следующим станциям легкорельсового транспорта города Астаны:
станции № 101 – "Әуежай";
станции № 102 – "Атамекен";
станции № 103 – "Есіл";
станции № 104 – "Мәңгілік Ел";
станции № 105 – "Астана жұлдызы";
станции № 106 – "Нұра";
станции № 107 – "Университет";
станции № 108 – "Ұлы Дала";
станции № 109 – "Астана Арена";
станции № 110 – "Жекпе-жек сарайы";
станции № 111 – "Сығанақ";
станции № 112 – "Бәйтерек";
станции № 113 – "Министрліктер үйі";
станции № 114 – "Ұлттық музей";
станции № 115 – "Театр";
станции № 116 – "Мыңжылдық аллеясы";
станции № 117 – "Жібек жолы";
станции № 118 – "Нұрлы жол".
2. Руководителю Государственного учреждения "Управление по развитию языков и архивного дела города Астаны" принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Байкена Е.Б.
Аким города Астаны Ж. Қасымбек

Астана қаласының жеңіл рельсті көлік стансаларына атау беру туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 30 қыркүйектегі № 511-3478 қаулысы
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес, Республикалық ономастикалық комиссияның 2025 жылғы 10 қыркүйектегі қорытындысының негізінде Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Астана қаласының жеңіл рельсті көлік стансаларына:
№ 101 стансаға – "Әуежай";
№ 102 стансаға – "Атамекен";
№ 103 стансаға – "Есіл";
№ 104 стансаға – "Мәңгілік Ел";
№ 105 стансаға – "Астана жұлдызы";
№ 106 стансаға – "Нұра";
№ 107 стансаға – "Университет";
№ 108 стансаға – "Ұлы Дала";
№ 109 стансаға – "Астана Арена";
№ 110 стансаға – "Жекпе-жек сарайы";
№ 111 стансаға – "Сығанақ";
№ 112 стансаға – "Бәйтерек";
№ 113 стансаға – "Министрліктер үйі";
№ 114 стансаға – "Ұлттық музей";
№ 115 стансаға – "Театр";
№ 116 стансаға – "Мыңжылдық аллеясы";
№ 117 стансаға – "Жібек жолы";
№ 118 стансаға – "Нұрлы жол" атаулары берілсін.
2. "Астана қаласының Тілдерді дамыту және архив ісі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары Е.Б. Байкенге жүктелсін.
Астана қаласының әкімі Ж. Қасымбек