О некоторых вопросах республиканского государственного учреждения "Государственная фельдъегерская служба Республики Казахстан" Аппарата Правительства Республики Казахстан
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Руководителя Аппарата Правительства Республики Казахстан от 3 декабря 2025 года № 10-4-100
В соответствии с пунктом 3 статьи 70 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и пунктом 2 статьи 27 закона Республики Казахстан "О правовых актах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые натуральные нормы для республиканского государственного учреждения "Государственная фельдъегерская служба Республики Казахстан" Аппарата Правительства Республики Казахстан согласно приложениям:
1) натуральные нормы обеспечения транспортными средствами согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) натуральные нормы обеспечения телефонной связью и интернетом согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) натуральные нормы обеспечения офисной и бытовой мебелью согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) натуральные нормы обеспечения площадями для размещения сотрудников и работников согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) натуральные нормы обеспечения бытовой, вычислительной и организационной техникой, средствами связи и оборудованием согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) натуральные нормы обеспечения имуществом, вооружением и боеприпасами согласно приложению 6 ДСП к настоящему приказу;
7) натуральные нормы обеспечения снаряжением, инвентарем, спортивным и иным имуществом согласно приложению 7 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы согласно приложению 8 к настоящему приказу.
3. Отделу контроля и документационного обеспечения Аппарата Правительства Республики Казахстан обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в установленном законодательством порядке.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого заместителя Руководителя Аппарата Правительства Республики Казахстан Жакенова А. С.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра –
Руководитель Аппарата Правительства РК
Г. Койшыбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
_____________________
"___"________________
Приложение 1 к приказу
Заместителя Премьер-
Министра – Руководителя
Аппарата Правительства
Республики Казахстан
от 3 декабря 2025 года № 10-4-100
Натуральные нормы обеспечения транспортными средствами
№ п/п
Наименование государственного учреждения
Наименование подразделений
Нормы специальных автотранспортных средств для оперативно-служебных задач
Пробег автомобиля в месяц (километр)
1
Республиканское государственное учреждение Государственная фельдъегерская служба (далее – РГУ ГФС) Республики Казахстан Аппарата Правительства Республики Казахстан
г. Астана
г. Астана1
г. Астана1
16
1
1

Қазақстан Республикасы Үкіметі Аппаратының "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік фельдъегерлік қызметі" республикалық мемлекеттік мекемесінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Үкімет Аппараты Басшысының 2025 жылғы 3 желтоқсандағы № 10-4-100 бұйрығы
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 70-бабының 3-тармағына және "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 27-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметі Аппаратының "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік фельдъегерлік қызметі" республикалық мемлекеттік мекемесінің заттай нормаларын қосымшаларға сәйкес бекітілсін:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес көлік құралдарымен қамтамасыз етудің заттай нормалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес телефон байланысы және интернетпен қамтамасыз етудің заттай нормалары;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес кеңсе және тұрмыстық жиһазбен қамтамасыз етудің заттай нормалары;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес қызметкерлер мен жұмыскерлерді орналастыруға арналған алаңдармен қамтамасыз етудің заттай нормалары;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес тұрмыстық, есептеу және ұйымдастыру техникасымен, байланыс құралдарымен және жабдықпен қамтамасыз етудің заттай нормалары;
6) осы бұйрыққа 6 ҚБПҮ қосымшаға сәйкес мүлікпен, қару-жарақпен және оқ-дәрілермен қамтамасыз етудің заттай нормалары;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес керек-жарақпен, жабдықпен спорттық және басқа мүлікпен қамтамасыз етудің заттай нормалары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес кейбір бұйрықтардың күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппараты Бақылау және құжаттамалық қамтамасыз ету бөлімі осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның заңнамада белгіленген тәртіппен ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Үкімет Аппараты Басшысының бірінші орынбасары А.С. Жәкеновке жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Үкімет Аппаратының Басшысы
Ғ. Қойшыбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
________________________
"____" __________________
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Үкімет Аппараты Басшысының
2025 жылғы 3 желтоқсандағы
№ 10-4-100 бұйрығына
1-қосымша
Көлік құралдарымен қамтамасыз етудіңзаттай нормалары
№ р/с
Мемлекеттік мекеменің атауы
Бөлімшелердің атауы
Жедел-қызметтік міндеттерге арналған арнайы автокөлік құралдарының нормалары
Автокөліктің айына жүрісі (километр)
1
Қазақстан Республикасы Үкіметі Аппаратының Қазақстан Республикасы Мемлекеттік фельдъегерлік қызметі Республикалық мемлекетік мекемесі (бұдан әрі – МФҚ РММ)
Астана қ.
Астана қ. 1
Астана қ. 1
16
1
1

1 на 40 сотрудников
18.
Палатка штабная
штук
5 лет
1 на подразделение
19.
Палатка подсобного назначения
штук
5 лет
1 на подразделение
20.
Рюкзак специальный
штук
7 лет
1 на 1 сотрудника
21.
Коврик теплоизоляционный (каремат)
штук
7 лет
1 на 1 сотрудника
22.
Баул фельдъегерский
штук
3 года
1 на 2 сотрудника
23.
Спальный мешок
штук
5 лет
1 на 1 сотрудника
Примечание:
Спортивная форма выдается сборным командам только на период проведения соревнований, объявляемых соответствующими приказами начальников;
Имуществом тыла обеспечиваются сводные отряды подразделений, а также весь личный состав, задействованный в случаях осложнения оперативной обстановки, возникновения кризисных ситуаций и введения чрезвычайного положения.
_____________________________
Приложение 8 к приказу
Заместителя Премьер-
Министра – Руководителя
Аппарата Правительства
Республики Казахстан
от 3 декабря 2025 года № 10-4-100
Перечень утративших силу некоторых приказов
1. Приказ Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан от 16 января 2007 года № 25-1-19дсп "Об утверждении Инструкции по оформлению корреспонденции, отправляемой через Государственную фельдъегерскую службу Республики Казахстан";
2. Приказ Заместителя Премьер-Министра – Руководителя Аппарата Правительства Республики Казахстан от 17 марта 2023 года № 10-4-37 "Об утверждении натуральных норм республиканского государственного учреждения "Государственная фельдъегерская служба Республики Казахстан" Аппарата Правительства Республики Казахстан (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №182556);
3. Приказ Заместителя Премьер – Министра – Руководителя Аппарата Правительства Республики Казахстан от 28 июля 2023 года № 10-4-81 дсп "О некоторых вопросах Государственной фельдъегерской службы Республики Казахстан".
_________________________________________

40 қызметкерге 1
18.
Штабтық шатыр
жиынтық
5 жыл
бөлімшеге 1
19.
Қосалқы мақсаттағы шатыр
жиынтық
5 жыл
бөлімшеге 1
20.
Арнайы рюкзак
дана
7 жыл
1 қызметкерге 1
21.
Жылылықты сақтайтын кілемше (каремат)
дана
7 жыл
1 қызметкерге 1
22.
Фельдъегерлік баул
дана
3 жыл
2 қызметкерге 1
23.
Ұйықтайтын қап
дана
5 жыл
1 қызметкерге 1
Ескертпе:
Спорттық киімдер құрама командасына бастықтардың тиісті бұйрықтарымен жарияланатын жарыстар өткізу кезеңіне беріледі;
Жедел жағдай шиеленіскен, дағдарыс жағдайы туындаған және төтенше жағдай енгізілген жағдайда бөліністерінің жұмылдырылған жиынтық жасақтар, сондай-ақ барлық жеке құрам тыл мүлкімен қамтамасыз етіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Үкімет Аппараты Басшысының
2025 жылғы 3 желтоқсандағы
№ 10-4-100 бұйрығына
8-қосымша
Күші жойылған кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік фельдъегерлік қызметі арқылы жөнілтілетін хат-хабарларды ресімдеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі Басшысының 2007 жылғы 16 қаңтардағы № 25-1-19қбп бұйрығы;
2. "Қазақстан Республикасы Үкіметі Аппаратының "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік фельдъегерлік қызметі" республикалық мемлекеттік мекемесінің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Үкімет Аппараты Басшысының 2023 жылғы 17 наурыздағы № 10-4-37 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізімінде № 182556 болып тіркелген);
3. "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік фельдъегерлік қызметінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Премьер–Министрінің орынбасары – Үкіметінің Аппараты Басшысының 2023 жылғы 28 шілдедегі № 10-4-81қбп бұйрығының күші жойылды деп танылсын.