О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20 декабря 2024 года № 30-1.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Чингирлауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 7 188 862 тысячи тенге:
налоговые поступления – 920 908 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 49 130 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 383 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 209 441 тысяча тенге;
2) затраты – 7 571 111 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 132 188 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 176 940 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 44 752 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -514 437 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 514 437 тысяч тенге:
поступление займов – 390 781 тысяча тенге;
погашение займов – 73 458 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 197 114 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27.11.2025 № 41-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Поступления в районный бюджет на 2025 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы" и согласно пунктам 4, 5, 6 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 9, 10, 13, 14 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы".
4. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфетов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 599 992 тысячи тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 7 163 тысячи тенге;
на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами – 4 661 тысяча тенге;
на санаторно-курортное лечение – 1 644 тысячи тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 4 027 тысяч тенге;

2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 30-1 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Шыңғырлау аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 188 862 мың теңге:
салықтық түсімдер – 920 908 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 49 130 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 383 мың теңге;
әтрансферттер түсімі – 6 209 441 мың теңге;
2) шығындар – 7 571 111 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 132 188 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 176 940 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 44 752 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -514 437 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 514 437 мың теңге:
қарыздар түсімі – 390 781 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 73 458 мың теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 197 114 мың теңге..
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 27.11.2025 № 41-1 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына және осы шешімнің 4, 5, 6-тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9, 10, 13, 14 – баптары қаперге және басшылыққа алынсын.
4. Аудандық бюджетте 2025 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 599 992 мың теңге ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 7 163 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуына – 4 661 мың теңге;
санаторийлік-курорттық емдеуге – 1 644 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға – 4 027 мың теңге;

приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 208 118 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Сегизсай Чингирлауского района – 197 439 тысяч тенге;
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 176 940 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20.03.2025 № 33-1 (вводится в действие с 01.01.2025); от 27.11.2025 № 41-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов на развитие из Национального Фонда Республики Казахстан в общей сумме 300 000 тысяч тенге:
в рамках программы "Ауыл - Ел бесігі":
на реконструкцию 0,4 киловатт и комплектной трансформаторной подстанции наружной установки-10/0,4 в селе Чингирлау, Чингирлауского района – 300 000 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 3 632 610 тысяч тенге:
на гарантированный социальный пакет детям – 830 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 4 565 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан – 21 454 тысячи тенге;
для предоставления жилищных сертификатов как социальная помощь – 0 тенге;
на паспортизацию искусственных сооружений автомобильных дорог районного значения – 2 082 тысячи тенге;
на паспортизацию автомобильных дорог районного значения – 20 401 тысяча тенге;
на приобретение и установку водонапорной башни в селе Акбулак Чингирлауского района – 26 432 тысячи тенге;
на установку комплексного блок модуля для водоснабжения села Кайынды Чингирлауского района – 11 970 тысяч тенге;
на установку комплексного блок модуля для водоснабжения села Аксогым Чингирлауского района – 5 310 тысяч тенге;
на установку комплексного блок модуля для водоснабжения села Урысай Чингирлауского района – 11 970 тысяч тенге;
на установку комплексного блок модуля для водоснабжения села Аккудык Чингирлауского района – 5 310 тысяч тенге;
на установку комплексного блок модуля для водоснабжения села Котантал Чингирлауского района – 12 470 тысяч тенге;
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 89 178 тысяч тенге;
приобретение жилого дома в Чингирлауском районе в рамках пилотного проекта "Қаладан-ауылға" на 2024-2026 годы по Западно-Казахстанской области – 17 800 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения 47-62 км (15 км) "Чингирлау-Акшат-Сегизсай" Чингирлауского района – 1 605 676 тысяч тенге;

халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын жайын сатып алу – 208 118 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Сегізсай ауылының су құбырының құрылысына – 197 439 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер – 176 940 мың теңге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 33-1 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.11.2025 № 41-1 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. Аудандық бюджетте 2025 жылға арналған Қазақстан Республикасының Ұлттық Қордан қарастырылған даму нысаналы трансферттерінің жалпы сомасы 300 000 мың теңге ескерілсін:
"Ауыл - Ел Бесігі" бағдарламасы аясында:
Шыңғырлау ауданы Шыңғырлау ауылындағы 0,4 киловатт және сыртқы қондырғының-10/0,4 толық трансформаторлық қосалқы стансиясын қайта жаңартуына – 300 000 мың теңге.
6. Аудандық бюджетте 2025 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 3 632 610 мың теңге ескерілсін:
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 830 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 4 565 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдарға құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 21 454 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беруге – 0 теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының жасанды құрылыстарын паспорттауға – 2 082 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының паспорттауға – 20 401 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Ақбұлақ ауылына су мұнарасын сатып алу және орнатуға – 26 432 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Қайынды ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блок модулін орнатуға – 11 970 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Ақсоғым ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блок модулін орнатуға – 5 310 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Ұрысай ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блок модулін орнатуға – 11 970 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Аққұдық ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блок модулін орнатуға – 5 310 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Қотантал ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блок модулін орнатуға – 12 470 мың теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын жайын сатып алу – 89 178 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы бойынша 2024-2026 жылдарға арналған "Қаладан – Ауылға" пилоттық жобасы шеңберінде Шыңғырлау ауданында тұрғын үйді сатып алуға – 17 800 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы "Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" аудандық маңызы бар автомобиль жолының 47-62 шқ (15 шқ) орташа жөндеуге – 1 605 676 мың теңге;

на средний ремонт автомобильной дороги районного значения 62-77 км (15 км) "Чингирлау-Акшат-Сегизсай" Чингирлауского района – 952 457 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автодороги "Шынгырлау-Акшат-Сегизсай" - 1 - 87 661 тысяча тенге;
на капитальный ремонт автодороги "Шынгырлау-Акшат-Сегизсай" - 2 - (корректировка) – 240 378 тысяч тенге;
на капитальный ремонт водопропускной трубы на автодороге Кызылкол-Ардак-Актау км 17, 31, 37-38 – 119 004 тысячи тенге;
на капитальный ремонт водопропускной трубы на автодороге Кызылкол-Ардак-Актау км 40,42, 46 – 82 685 тысяч тенге;
на капитальный ремонт водопропускной трубы на автодороге Кайынды-Карагаш км 18 – 37 890 тысяч тенге;
на капитальный ремонт водопропускной трубы на автодороге Шынгырлау-Акшат-Сегизсай км 93, 100,102 – 49 609 тысяч тенге;
в рамках программы "Ауыл - Ел бесігі":
на капитальный ремонт внутриквартальных улиц в селе Акбулак Чингирлауского района – 0 тенге;
на капитальный ремонт внутриквартальных улиц в селе Алмазное Чингирлауского района – 0 тенге;
на реконструкцию 0,4 киловатт и комплектной трансформаторной подстанции наружной установки-10/0,4 в селе Чингирлау, Чингирлауского района – 43 339 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Сегизсай Чингирлауского района – 184 139 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27.11.2025 № 41-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
6-1. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление кредитов из областного бюджета в общей сумме 213 841 тысяча тенге:
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 23 563 тысяч тенге;
приобретение арендных квартир для очередников местных исполнительных органов из числа социально уязвимых слоев населения – 190 278 тысяч тенге;
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 05.09.2025 № 38-2 (вводится в действие с 01.01.2025); в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27.11.2025 № 41-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
7. Установить на 2025 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100 процентов;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100 процентов.
8. Установить на 2025 год размер субвенций, передаваемый из областного бюджета в районный бюджет в общей сумме 1 853 778 тысяч тенге.

Шыңғырлау ауданы "Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" аудандық маңызы бар автомобиль жолының 62-77 шқ (15 шқ) орташа жөндеуге – 952 457 мың теңге;
"Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" - 1 автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 87 661 мың теңге;
"Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" - 2 автомобиль жолын күрделі жөндеуге (түзету) – 240 378 мың теңге;
Қызылкөл-Ардақ-Ақтау автожолының 17, 31, 37-38 км. су өткізгіш құбырын күрделі жөндеуге – 119 004 мың теңге;
Қызылкөл-Ардақ-Ақтау автожолының 40,42, 46 км су өткізгіш құбырын күрделі жөндеуге – 82 685 мың теңге;
Қайыңды-Қарағаш тас жолының 18 км су өткізгіш құбырын күрделі жөндеуге – 37 890 мың теңге;
Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай 93, 100,102 км, автожолында су өткізу құбырын күрделі жөндеуге – 49 609 мың теңге;
"Ауыл - Ел Бесігі" бағдарламасы аясында:
Шыңғырлау ауданы Ақбұлақ ауылындағы орамішілік көшелерді күрделі жөндеу – 0 теңге;
Шыңғырлау ауданы Алмазное ауылындағы орамішілік көшелерді күрделі жөндеу – 0 теңге;
Шыңғырлау ауданы Шыңғырлау ауылындағы 0,4 киловатт және сыртқы қондырғының-10/0,4 толық трансформаторлық қосалқы стансиясын қайта жаңартуына – 43 339 мың теңге.
Шыңғырлау ауданы Сегізсай ауылындағы су құбырының құрылысы – 184 139 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 27.11.2025 № 41-1 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
6-1. Аудандық бюджетте 2025 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін кредиттердің жалпы сомасы 213 841 мың теңге ескерілсін:
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын жайын сатып алу – 23 563 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың кезегінде тұрған халықтың әлеуметтік осал топтары үшін арендалық пәтерлерді сатып алуға – 190 278 мың теңге.
Ескерту. Шешім 6-1 тармақпен толыктырылды - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 05.09.2025 № 38-2 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 27.11.2025 № 41-1 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Жергілікті бюджеттердің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2025 жылдың кірістер бөлу нормативі, келесі ішкі сыныбы кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100 пайыз мөлшерінде енгізіледі;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100 пайыз мөлшерінде енгізіледі.
8. Аудандық бюджетте 2025 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін субвенциясы жалпы сомасы 1 853 778 мың теңге көлемінде белгіленсін.

9. Установить на 2025 год размер субвенций, передаваемый из районного бюджета в сельские бюджеты в общей сумме 358 625 тысяч тенге:
Акбулакский сельский округ – 47 992 тысячи тенге;
Актауский сельский округ – 34 585 тысяч тенге;
Акшатский сельский округ – 49 608 тысяч тенге;
Алмазненский сельский округ – 31 323 тысячи тенге;
Ардакский сельский округ – 45 921 тысяча тенге;
Ашысайский сельский округ – 47 216 тысяч тенге;
Карагашский сельский округ – 46 771 тысяча тенге;
Чингирлауский сельский округ – 55 209 тысяч тенге.
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в размере 17 647 тысяч тенге:
чрезвычайный резерв местного исполнительного органа района для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории района – 3 000 тысяч тенге;

9. Ауылдық бюджеттерге 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін субвенциясы жалпы сомасы 358 625 мың теңге көлемінде белгіленсін:
Ақбұлақ ауылдық округі – 47 992 мың теңге;
Ақтау ауылдық округі – 34 585 мың теңге;
Ақшат ауылдық округі – 49 608 мың теңге;
Алмаз ауылдық округі – 31 323 мың теңге;
Ардақ ауылдық округі – 45 921 мың теңге;
Ашысай ауылдық округі – 47 216 мың теңге;
Қарағаш ауылдық округі – 46 771 мың теңге;
Шыңғырлау ауылдық округі – 55 209 мың теңге.
10. 2025 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 17 647 мың теңге көлемінде бекітілсін:
табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының төтенше резерві – 3 000 мың теңге;

резерв местного исполнительного органа района на неотложные затраты – 14 647 тысяч тенге.
11. На 31 декабря 2025 года лимит долга местного исполнительного органа района составляет 2 774 333 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27.11.2025 № 41-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата С. Тургалиев
Приложение 1 к решению
Чингирлауского районного маслихата
от 20 декабря 2024 года №30-1
Районный бюджет на 2025 год

шұғыл шығындарға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві – 14 647 мың теңге.
11. Ауданның жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 2025 жылдың 31 желтоқсанына 2 774 333 мың теңгені құрайды.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 27.11.2025 № 41-1 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі)
12. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы С.Тұрғалиев
Шыңғырлау аудандық мәслихатының
2024 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 30-1 шешіміне 1- қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджеті

175 726
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
6 285
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
6 964
3
Информационное пространство
267 621
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
22 459
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
22 459
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
245 162
006
Функционирование районных (городских) библиотек
243 713
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 449
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
133 417
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
95 321
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
42 672
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
52 649
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
38 096
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
38 096
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
83 604
6
Земельные отношения
36 419
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
36 419
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
36 419
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
47 185
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
47 185
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
47 185
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
50 873
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
50 873
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
50 873
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
50 873
12
Транспорт и коммуникации
194 054
1
Автомобильный транспорт
194 054

175 726
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткізу
6 285
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
6 964
3
Ақпараттық кеңiстiк
267 621
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
22 459
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
22 459
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
245 162
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
243 713
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1 449
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
133 417
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
95 321
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 672
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
52 649
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
38 096
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 096
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
83 604
6
Жер қатынастары
36 419
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
36 419
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 419
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
47 185
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
47 185
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
47 185
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
50 873
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
50 873
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
50 873
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
50 873
12
Көлік және коммуникация
194 054
1
Автомобиль көлігі
194 054