О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20 декабря 2024 года № 30-1.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Чингирлауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 7 205 205 тысяч тенге:
налоговые поступления – 920 908 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 40 937 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 200 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 236 160 тысяч тенге;
2) затраты – 7 640 913 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 112 528 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 157 280 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 44 752 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -548 236 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 548 236 тысяч тенге:
поступление займов – 424 580 тысяч тенге;
погашение займов – 73 458 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 197 114 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 05.09.2025 № 38-2 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Поступления в районный бюджет на 2025 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы" и согласно пунктам 4, 5, 6 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 9, 10, 13, 14 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы".
4. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфетов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 580 332 тысячи тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 7 163 тысячи тенге;
на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами – 4 661 тысяча тенге;
на санаторно-курортное лечение – 1 644 тысячи тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 4 027 тысяч тенге;

2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 30-1 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Шыңғырлау аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 205 205 мың теңге:
салықтық түсімдер – 920 908 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 40 937 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 200 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 236 160 мың теңге;
2) шығындар – 7 640 913 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 112 528 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 157 280 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 44 752 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -548 236 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 548 236 мың теңге:
қарыздар түсімі – 424 580 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 73 458 мың теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 197 114 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 05.09.2025 № 38-2 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына және осы шешімнің 4, 5, 6-тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9, 10, 13, 14 – баптары қаперге және басшылыққа алынсын.
4. Аудандық бюджетте 2025 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 580 332 мың теңге ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 7 163 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуына – 4 661 мың теңге;
санаторийлік-курорттық емдеуге – 1 644 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға – 4 027 мың теңге;

приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 208 118 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Сегизсай Чингирлауского района – 197 439 тысяч тенге;
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 157 280 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенным решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20.03.2025 № 33-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов на развитие из Национального Фонда Республики Казахстан в общей сумме 300 000 тысяч тенге:
в рамках программы "Ауыл - Ел бесігі":
на реконструкцию 0,4 киловатт и комплектной трансформаторной подстанции наружной установки-10/0,4 в селе Чингирлау, Чингирлауского района – 300 000 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов и кредитов из областного бюджета в общей сумме 3 659 329 тысяч тенге:
на гарантированный социальный пакет детям – 1 274 тысячи тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 12 706 тысяч тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан – 22 454 тысячи тенге;
для предоставления жилищных сертификатов как социальная помощь – 2 000 тысяч тенге;
на паспортизацию искусственных сооружений автомобильных дорог районного значения – 2 082 тысячи тенге;
на паспортизацию автомобильных дорог районного значения – 20 401 тысяча тенге;
на приобретение и установку водонапорной башни в селе Акбулак Чингирлауского района – 35 000 тысяч тенге;
на установку комплексного блок модуля для водоснабжения села Кайынды Чингирлауского района – 11 970 тысяч тенге;
на установку комплексного блок модуля для водоснабжения села Аксогым Чингирлауского района – 5 310 тысяч тенге;
на установку комплексного блок модуля для водоснабжения села Урысай Чингирлауского района – 11 970 тысяч тенге;
на установку комплексного блок модуля для водоснабжения села Аккудык Чингирлауского района – 5 310 тысяч тенге;
на установку комплексного блок модуля для водоснабжения села Котантал Чингирлауского района – 12 470 тысяч тенге;
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 89 191 тысяча тенге;
приобретение жилого дома в Чингирлауском районе в рамках пилотного проекта "Қаладан-ауылға" на 2024-2026 годы по Западно-Казахстанской области – 17 800 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения 47-62 км (15 км) "Чингирлау-Акшат-Сегизсай" Чингирлауского района – 1 605 676 тысяч тенге;

халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын жайын сатып алу – 208 118 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Сегізсай ауылының су құбырының құрылысына – 197 439 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер – 157 280 мың теңге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 20.03.2025 № 33-1 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Аудандық бюджетте 2025 жылға арналған Қазақстан Республикасының Ұлттық Қордан қарастырылған даму нысаналы трансферттерінің жалпы сомасы 300 000 мың теңге ескерілсін:
"Ауыл - Ел Бесігі" бағдарламасы аясында:
Шыңғырлау ауданы Шыңғырлау ауылындағы 0,4 киловатт және сыртқы қондырғының-10/0,4 толық трансформаторлық қосалқы стансиясын қайта жаңартуына – 300 000 мың теңге.
6. Аудандық бюджетте 2025 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 3 659 329 мың теңге ескерілсін:
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 1 274 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 12 706 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдарға құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 22 454 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беруге – 2 000 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының жасанды құрылыстарын паспорттауға – 2 082 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының паспорттауға – 20 401 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Ақбұлақ ауылына су мұнарасын сатып алу және орнатуға – 35 000 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Қайынды ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блок модулін орнатуға – 11 970 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Ақсоғым ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блок модулін орнатуға – 5 310 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Ұрысай ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блок модулін орнатуға – 11 970 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Аққұдық ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блок модулін орнатуға – 5 310 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Қотантал ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блок модулін орнатуға – 12 470 мың теңге;
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын жайын сатып алу – 89 191 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы бойынша 2024-2026 жылдарға арналған "Қаладан – Ауылға" пилоттық жобасы шеңберінде Шыңғырлау ауданында тұрғын үйді сатып алуға – 17 800 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы "Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" аудандық маңызы бар автомобиль жолының 47-62 шқ (15 шқ) орташа жөндеуге – 1 605 676 мың теңге;

на средний ремонт автомобильной дороги районного значения 62-77 км (15 км) "Чингирлау-Акшат-Сегизсай" Чингирлауского района – 952 457 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автодороги "Шынгырлау-Акшат-Сегизсай" - 1 - 87 661 тысяча тенге;
на капитальный ремонт автодороги "Шынгырлау-Акшат-Сегизсай" - 2 - (корректировка) – 240 378 тысяч тенге;
на капитальный ремонт водопропускной трубы на автодороге Кызылкол-Ардак-Актау км 17, 31, 37-38 – 121 701 тысяча тенге;
на капитальный ремонт водопропускной трубы на автодороге Кызылкол-Ардак-Актау км 40,42, 46 – 84 559 тысяч тенге;
на капитальный ремонт водопропускной трубы на автодороге Кайынды-Карагаш км 18 – 38 748 тысяч тенге;
на капитальный ремонт водопропускной трубы на автодороге Шынгырлау-Акшат-Сегизсай км 93, 100,102 – 50 733 тысяч тенге;
в рамках программы "Ауыл - Ел бесігі":
на капитальный ремонт внутриквартальных улиц в селе Акбулак Чингирлауского района – 0 тенге;
на капитальный ремонт внутриквартальных улиц в селе Алмазное Чингирлауского района – 0 тенге;
на реконструкцию 0,4 киловатт и комплектной трансформаторной подстанции наружной установки-10/0,4 в селе Чингирлау, Чингирлауского района – 43 339 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Сегизсай Чингирлауского района – 184 139 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 05.09.2025 № 38-2 (вводится в действие с 01.01.2025).
6-1. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление кредитов из областного бюджета в общей сумме 267 300 тысяч тенге:
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 29 453 тысяч тенге;
приобретение арендных квартир для очередников местных исполнительных органов из числа социально уязвимых слоев населения – 237 847 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 05.09.2025 № 38-2 (вводится в действие с 01.01.2025).
7. Установить на 2025 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100 процентов;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100 процентов.
8. Установить на 2025 год размер субвенций, передаваемый из областного бюджета в районный бюджет в общей сумме 1 853 778 тысяч тенге.
9. Установить на 2025 год размер субвенций, передаваемый из районного бюджета в сельские бюджеты в общей сумме 358 625 тысяч тенге:

Шыңғырлау ауданы "Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" аудандық маңызы бар автомобиль жолының 62-77 шқ (15 шқ) орташа жөндеуге – 952 457 мың теңге;
"Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" - 1 автомобиль жолын күрделі жөндеуге – 87 661 мың теңге;
"Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай" - 2 автомобиль жолын күрделі жөндеуге (түзету) – 240 378 мың теңге;
Қызылкөл-Ардақ-Ақтау автожолының 17, 31, 37-38 км су өткізгіш құбырын күрделі жөндеуге – 121 701 мың теңге;
Қызылкөл-Ардақ-Ақтау автожолының 40,42, 46 км су өткізгіш құбырын күрделі жөндеуге – 84 559 мың теңге;
Қайыңды-Қарағаш тас жолының 18 км су өткізгіш құбырын күрделі жөндеуге – 38 748 мың теңге;
Шыңғырлау-Ақшат-Сегізсай 93, 100,102 км автожолында су өткізу құбырын күрделі жөндеуге – 50 733 мың теңге;
"Ауыл - Ел Бесігі" бағдарламасы аясында:
Шыңғырлау ауданы Ақбұлақ ауылындағы орамішілік көшелерді күрделі жөндеу – 0 теңге;
Шыңғырлау ауданы Алмазное ауылындағы орамішілік көшелерді күрделі жөндеу – 0 теңге;
Шыңғырлау ауданы Шыңғырлау ауылындағы 0,4 киловатт және сыртқы қондырғының-10/0,4 толық трансформаторлық қосалқы стансиясын қайта жаңартуына – 43 339 мың теңге.
Шыңғырлау ауданы Сегізсай ауылындағы су құбырының құрылысы – 184 139 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 05.09.2025 № 38-2 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі)
6-1. Аудандық бюджетте 2025 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін кредиттердің жалпы сомасы 267 300 мың теңге ескерілсін:
халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын жайын сатып алу – 29 453 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың кезегінде тұрған халықтың әлеуметтік осал топтары үшін арендалық пәтерлерді сатып алуға – 237 847 мың теңге.
Ескерту. Шешім 6-1 тармақпен толыктырылды - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 05.09.2025 № 38-2 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Жергілікті бюджеттердің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2025 жылдың кірістер бөлу нормативі, келесі ішкі сыныбы кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100 пайыз мөлшерінде енгізіледі;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100 пайыз мөлшерінде енгізіледі.
8. Аудандық бюджетте 2025 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін субвенциясы жалпы сомасы 1 853 778 мың теңге көлемінде белгіленсін.
9. Ауылдық бюджеттерге 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін субвенциясы жалпы сомасы 358 625 мың теңге көлемінде белгіленсін:

Акбулакский сельский округ – 47 992 тысячи тенге;
Актауский сельский округ – 34 585 тысяч тенге;
Акшатский сельский округ – 49 608 тысяч тенге;
Алмазненский сельский округ – 31 323 тысячи тенге;
Ардакский сельский округ – 45 921 тысяча тенге;
Ашысайский сельский округ – 47 216 тысяч тенге;
Карагашский сельский округ – 46 771 тысяча тенге;
Чингирлауский сельский округ – 55 209 тысяч тенге.
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в размере 17 647 тысяч тенге:
чрезвычайный резерв местного исполнительного органа района для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории района – 3 000 тысяч тенге;

Ақбұлақ ауылдық округі – 47 992 мың теңге;
Ақтау ауылдық округі – 34 585 мың теңге;
Ақшат ауылдық округі – 49 608 мың теңге;
Алмаз ауылдық округі – 31 323 мың теңге;
Ардақ ауылдық округі – 45 921 мың теңге;
Ашысай ауылдық округі – 47 216 мың теңге;
Қарағаш ауылдық округі – 46 771 мың теңге;
Шыңғырлау ауылдық округі – 55 209 мың теңге.
10. 2025 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 17 647 мың теңге көлемінде бекітілсін:
табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының төтенше резерві – 3 000 мың теңге;

резерв местного исполнительного органа района на неотложные затраты – 14 647 тысяч тенге.
11. На 31 декабря 2025 года лимит долга местного исполнительного органа района составляет 2 808 655 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 05.09.2025 № 38-2 (вводится в действие с 01.01.2025).
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата С. Тургалиев
Приложение 1 к решению
Чингирлауского районного маслихата
от 20 декабря 2024 года №30-1
Районный бюджет на 2025 год

шұғыл шығындарға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві – 14 647 мың теңге.
11. Ауданның жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 2025 жылдың 31 желтоқсанына 2 808 655 мың теңгені құрайды.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 05.09.2025 № 38-2 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі)
12. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы С.Тұрғалиев
Шыңғырлау аудандық мәслихатының
2024 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 30-1 шешіміне 1- қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджеті

23 155
005
Государственная адресная социальная помощь
23 155
2
Социальная помощь
162 110
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
162 110
006
Оказание жилищной помощи
13 572
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
18 942
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
985
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
88 293
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
40 318
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
127 035
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
125 035
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
71 640
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 720
021
Капитальные расходы государственного органа
5 567
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
46 108
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
2 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 154 997
1
Жилищное хозяйство
645 202
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
80 593
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
3 807
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
66 786
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
10 000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
564 609
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
564 609
2
Коммунальное хозяйство
479 323
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

23 155
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
23 155
2
Әлеуметтiк көмек
162 110
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
162 110
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
13 572
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
18 942
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
985
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
88 293
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
40 318
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
127 035
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
125 035
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71 640
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 720
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 567
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
46 108
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
2 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 154 997
1
Тұрғын үй шаруашылығы
645 202
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
80 593
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
3 807
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
66 786
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
10 000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
564 609
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
564 609
2
Коммуналдық шаруашылық
479 323
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

70 375
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
74 493
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
74 493
02
Оборона
43 890
1
Военные нужды
7 476
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7 476
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 476
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
36 414
122
Аппарат акима района (города областного значения)
36 414
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
8 624
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
27 790
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
6 500
6
Уголовно-исполнительная система
6 500
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
6 500
039
Организация и осуществление социальной адаптации и реабилитации лиц, отбывших уголовные наказания
6 500
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
284 319
1
Социальное обеспечение
2 261
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 261
005
Государственная адресная социальная помощь
2 261
2
Социальная помощь
192 419
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
192 419
006
Оказание жилищной помощи
36 598
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
42 033
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 106
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
99 694
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
12 988
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
89 639
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
89 639
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

70 375
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
74 493
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
74 493
02
Қорғаныс
43 890
1
Әскери мұқтаждар
7 476
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7 476
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7 476
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
36 414
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
36 414
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
8 624
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
27 790
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
6 500
6
Қылмыстық-атқару жүйесі
6 500
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
6 500
039
Қылмыстық жазасын өтеген адамдарды әлеуметтік бейімдеу мен оңалтуды ұйымдастыру және жүзеге асыру
6 500
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
284 319
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
2 261
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 261
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 261
2
Әлеуметтiк көмек
192 419
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
192 419
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
36 598
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
42 033
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 106
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
99 694
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
12 988
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
89 639
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
89 639
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер