О бюджете Таскалинского района на 2025-2027 годы
Решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20 декабря 2024 года № 29-3.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Таскалинский районный маслихат Западно-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объҰмах:
1) доходы - 4 307 965 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 1 189 450 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 31 108 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 6 975 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 3 080 432 тысячи тенге;
2) затраты - 4 970 674 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 150 166 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 255 580 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 105 414 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -812 875 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 812 875 тысяч тенге.
поступление займов - 718 900 тысяч тенге;
погашение займов - 105 414 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 199 389 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.12.2025 № 41-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Поступления в районный бюджет на 2025 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству Закон Республики Казахстан от 4 декабря 2024 года "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы" и решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2024 года "Об областном бюджете на 2025-2027 годы"
4. Установить на 2025 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности районного бюджета, по следующим подклассам доходов:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора зачисляется в районный бюджет в размере - 100%;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты зачисляется в районный бюджет в размере - 100%;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты зачисляется в районный бюджет в размере - 100%;

2025-2027 жылдарға арналған Тасқала ауданының бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 29-3 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Тасқала аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
"1) кірістер – 4 307 965 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 189 450 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 31 108 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 6 975 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 3 080 432 мың теңге;
2) шығындар – 4 970 674 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 150 166 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 255 580 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –105 414 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 812 875 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 812 875 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 718 900 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 105 414 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 199 389 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 22.12.2025 № 41-1 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттің түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және осы шешімнің 4 тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының 2023 жылғы 4 желтоқсандағы "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы және Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2023 жылдың 13 желтоқсандағы "2025 – 2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімі қатерге және басшылыққа алынсын.
4. Аудандық бюджеттің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2025 жылға кірістер бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы аудандық бюджетке – 100%;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы аудандық бюджетке – 100% мөлшерінде есептеледі;
3) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтардың табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы аудандық бюджетке – 100% мөлшерінде есептеледі;

4) социальный налог зачисляется в районный бюджет в размере - 100%;
5. Учесть в районном бюджете на 2025 год следующие поступления с вышестоящих бюджетов:
1) целевые трансферты и кредиты из республиканского бюджета – 569 582 тысячи тенге, в том числе на:
государственная адресная социальная помощь – 43 577 тысяч тенге;
увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами – 12 947 тысяч тенге;
санаторно-курортное лечение – 2 192 тысячи тенге;
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 2 758 тысяч тенге;
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 166 495 тысяч тенге;
реконструкция уличного освещения по ул. Маметова, Панфилова, Чурилина, Кенжина, Шевченко, Женис, Садовая в с. Таскала Таскалинского района ЗКО – 86 033 тысячи тенге;
бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 255 580 тысяч тенге;
2) целевые трансферты и кредиты из областного бюджета – 1 929 137 тысач тенге, в том числе на:
государственная адресная социальная помощь - 12 690 тысяч тенге;
государственный социальный пакет - 2 040 тысяч тенге;
обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан - 49 437 тысяч тенге;
предоставление жилищных сертификатов – 1 500 тысяч тенге;
капитальный ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог с. Чижа-2 Таскалинского района ЗКО – 564 300 тысяч тенге;
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 83 245 тысяч тенге;
капитальный ремонт подъездной автодороги к п. Мереке Таскалинского района ЗКО – 200 000 тысяч тенге;
установка КБМ для водоснабжения с. Кызылбас Таскалинского района ЗКО – 15 120 тысяч тенге;
освещение с. Достык Таскалинского района ЗКО (пограничный пост) – 34 160 тысяч тенге;
на паспортизацию искуственных сооружений автомобильных дорог районного значения – 1 529 тысяч тенге;
паспортизация автомобильных дорог районного значения – 14 936 тысяч тенге.
кредиты на приобретение арендных квартир для очередников МИО из числа СУСН – 412 269 тысяч тенге;
кредиты на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения (софинансирование) – 51 051 тысяча тенге;
приобретение квартир для граждан, жилье которых признано аварийным - 445 440 тысяч тенге;

4) әлеуметтік салық аудандық бюджетке – 100% мөлшерінде есептеледі.
5. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттерден келесі түсімдер ескерілсін:
1) республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер – 569 582 мың теңге, соның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеу – 43 577 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту – 12 947 мың теңге;
санаторийлік-курорттық емдеу – 2 192 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыру – 2 758 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алу – 166 495 мың теңге;
БҚО Тасқала ауданы Тасқала ауылындағы Маметова, Панфилов, Чурилин, Кенжин, Шевченко, Жеңіс, Садовая көшелері бойынша көше жарығын қайта жаңарту – 86 033 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 255 580 мың теңге;
2) облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер мен кредиттер – 1 929 137 мың теңге, оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеу – 12 690 мың теңге;
балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакет – 2 040 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдар құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 49 437 мың теңге;
тұрғын үй сертификаттарын беру – 1 500 мың теңге;
БҚО Тасқала ауданы Чижа-2 ауылының ауылішілік автомобиль жолдарын күрделі жөндеу – 564 300 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алу – 83 245 мың теңге;
БҚО Тасқала ауданы Мереке ауылына кірмежолды күрделі жөндеу – 200 000 мың теңге;
БҚО Тасқала ауданы Қызылбас ауылын сумен жабдықтау үшін КБМ қондырғысын орнату – 15 120 мың теңге;
БҚО Тасқала ауданы Достық елді мекенін жарықтандыру (шекара бекеті) – 34 160 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының жасанды құрылыстарын паспорттау – 1 529 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының 2 618 шақ. Паспорттау – 14 936 мың теңге;
кредиттер есебінен ЖАО кезегінде тұрған халықтың әлеуметтік осал топтары үшін арендалық пәтерлерді сатып алу (МБҚ) – 412 269 мың теңге;
кредиттер есебінен ЖАО кезегінде тұрған халықтың әлеуметтік осал топтары үшін арендалық пәтерлерді сатып алу (қоса қаржыландыру) – 51 051 мың теңге;
тұрғын үйі апатты деп танылған азаматтар үшін пәтерлер сатып алу– 445 440 мың теңге;

целевые текущие трансферты Таскалинскому району на приобретение 5-ти жилых домов в рамках пилотного проекта "Қаладан-ауылға" на 2024-2026 годы – 41 420 тысяч тенге.
3) субвенции – 1 299 983 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.12.2025 № 41-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Предусмотреть в бюджетах сельских округов на 2025 год следующие поступления с районного бюджета:
1) субвенции, в сумме 288 138 тысяч тенге, в том числе:
Актаускому сельскому округу - 30 494 тысячи тенге;
Амангельдинскому сельскому округу - 40 684 тысячи тенге;
Достыкскому сельскому округу - 32 887 тысяч тенге;
Казахстанскому сельскому округу - 36 555 тысяч тенге;
Косщинскому сельскому округу - 38 149 тысяч тенге;
Мерейскому сельскому округу – 18 481 тысяча тенге;
Мерекенскому сельскому округу – 38 853 тысячи тенге;
Таскалинскому сельскому округу – 18 514 тысячи тенге;
Чижинскому сельскому округу – 33 521 тысяча тенге.
1) целевые трансферты районного бюджета в сумме 49 100 тысяч тенге.
7. Распределение указанных сумм бюджетам сельских округов Таскалинского района осуществляется на основании Постановления акимата Таскалинского района.

2024-2026 жылдарға арналған "Қаладан - ауылға" пилоттық жобасы шеңберінде 5 тұрғын үйді сатып алуға Тасқала ауданына берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер – 41 420 мың теңге.
3) субвенциялар – 1 299 983 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 22.12.2025 № 41-1 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2025 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен мынадай түсімдер көзделсін:
1) субвенциялар 288 138 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Ақтау ауылдық округіне – 30 494 мың теңге;
Амангелді ауылдық округіне – 40 684 мың теңге;
Достық ауылдық округіне – 32 887 мың теңге;
Қазақстан ауылдық округіне – 36 555 мың теңге;
Қосшы ауылдық округіне – 38 149 мың теңге;
Мерей ауылдық округіне – 18 481 мың теңге;
Мереке ауылдық округіне – 38 853 мың теңге;
Тасқала ауылдық округіне – 18 514 мың теңге;
Шежін ауылдық округіне – 33 521 мың теңге.
2) нысаналы трансферттер:
Аудандық бюджет 49 100 мың теңге сомасында.
7. Көрсетілген сомаларды Тасқала ауданының ауылдық округтерінің бюджеттеріне бөлу Тасқала ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.

8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в размере 25 237 тысяч тенге.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Ж. Бисенгалиева
Приложение 1 к решению
Таскалинского районного маслихата
Западно-Казахстанской области
от 20 декабря 2024 года №29-3
Бюджет Таскалинского района на 2025 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.12.2025 № 41-1 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Сумма,
Класс
тысяч тенге
Подкласс
Специфика
Наименование
I. Доходы

8. 2025 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 25 237 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Ж. Бисенгалиева
Батыс Қазақстан облысы
Тасқала аудандық мәслихатының
2025 жылғы 11 қыркүйектегі
№37-1 шешіміне қосымша
Тасқала ауданының 2025 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1- қосымша жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 22.12.2025 № 41-1 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы,
Сыныбы
мың теңге
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
I. Кірістер

7 525,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
4 509,0
6
Уголовно-исполнительная система
1 000,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 000,0
039
Организация и осуществление социальной адаптации и реабилитации лиц, отбывших уголовные наказания
1 000,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
3 509,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 509,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 509,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
387 146,0
1
Социальное обеспечение
61 128,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
61 128,0
005
Государственная адресная социальная помощь
61 128,0
2
Социальная помощь
254 605,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
254 605,0
006
Оказание жилищной помощи
604,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
32 044,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 339,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
141 315,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
79 303,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
71 413,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
69 913,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
45 495,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
93,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
15 208,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
9 117,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 500,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь

7 525,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
4 509,0
6
Қылмыстық-атқару жүйесі
1 000,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 000,0
039
Қылмыстық жазасын өтеген адамдарды әлеуметтік бейімдеу мен оңалтуды ұйымдастыру және жүзеге асыру
1 000,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
3 509,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 509,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3 509,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
387 146,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
61 128,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
61 128,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
61 128,0
2
Әлеуметтiк көмек
254 605,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
254 605,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
604,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
32 044,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 339,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
141 315,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
79 303,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
71 413,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
69 913,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 495,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
93,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
15 208,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
9 117,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 500,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру

1 060,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
141 495,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
109 054,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
37 276,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
71 778,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
32 441,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
32 441,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
75 945,0
6
Земельные отношения
35 843,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
35 843,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
34 802,0
007
Капитальные расходы государственного органа
1 041,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
40 102,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
40 102,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
40 102,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
41 819,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
41 819,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
41 819,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
37 227,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
4 592,0
015
Капитальные расходы государственного органа
0,0
12
Транспорт и коммуникации
322 888,0
1
Автомобильный транспорт
298 923,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
298 923,0
022
Развитие транспортной инфраструктуры
1 298,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
65 760,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов

1 060,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
141 495,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
109 054,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 276,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
71 778,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
32 441,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 441,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
75 945,0
6
Жер қатынастары
35 843,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
35 843,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 802,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 041,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
40 102,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
40 102,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
40 102,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
41 819,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
41 819,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
41 819,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
37 227,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
4 592,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
12
Көлiк және коммуникация
322 888,0
1
Автомобиль көлiгi
298 923,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
298 923,0
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1 298,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
65 760,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу