О районном бюджете Каратобинского района на 2025-2027 годы
Решение Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20 декабря 2024 года № 22-4.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 040 998 тысяч тенге:
налоговые поступления – 847 024 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 13 980 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 178 494 тысячи тенге;
2) затраты – 5 095 338,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 102 741,2 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 175 201,2 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 72 460 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 157 082 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 157 082 тысячи тенге;
поступление займов – 174 974 тысячи тенге;
погашение займов – 72 460 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 54 568 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13.05.2025 № 26-10 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Поступления в районный бюджет на 2025 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы" и пунктом 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статью 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025-2027 годы".
4. Учесть в районном бюджете на 2025 год поступление целевых трансфертов и кредитов из вышестоящего бюджета:
1) из республиканского бюджета в общей сумме – 700 839 тысяч тенге:
на кредитование для реализации мер социальной поддержки специалистов – 174 974 тысячи тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 30 450 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами - 8 545 тысяч тенге;
на санаторно-курортное лечение - 2 740 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, работников казенных предприятий, содержащихся за счет средств государственного бюджета - 2 850 тысяч тенге;

Қаратөбе ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 22-4 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 040 998 мың теңге:
салықтық түсімдер – 847 024 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13 980 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 178 494 мың теңге;
2) шығындар – 5 095 338,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 102 741,2 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 175 201,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 72 460 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 157 082 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 157 082 мың теңге;
қарыздар түсімі – 174 974 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 72 460 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 54 568 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 13.05.2025 № 26-10 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес және осы шешімнің 4-тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2025-2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабы қатерге және басшылыққа алынсын.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің түсуі ескерілсін:
1) республикалық бюджеттен жалпы сомасы – 700 839 мың теңге:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға кредит беруге – 174 974 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 30 450 мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 8 545 мың теңге;
санаторийлік-курорттық емдеуге – 2 740 мың теңге;
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға – 2 850 мың теңге;

на приобретение жилья из коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 249 742 тысячи тенге;
строительство внутрипоселкового водопровода села Алакол Каратобинского района Западно-Казахстанской области – 231 538 тысяч тенге.
2) из областного бюджета в общей сумме – 2 126 332 тысячи тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 49 752 тысячи тенге;
на гарантированный социальный пакет – 6 104 тысячи тенге;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан – 44 215 тысяч тенге;
на предоставление жилищных сертификатов – 2 000 тысяч тенге;
на приобретение жилья из коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения – 107 029 тысяч тенге;
строительство внутрипоселкового водопровода села Алакол Каратобинского района Западно-Казахстанской области – 73 675 тысяч тенге;
средний ремонт автодороги районного значения Каракамыс-Каратобе 29-44 км Каратобинского района Западно-Казахстанской области – 482 916 тысяч тенге;
средний ремонт автодороги районного значения Каракамыс-Каратобе 44-59 км Каратобинского района Западно-Казахстанской области – 292 321 тысяча тенге;
строительство дома культуры находящегося по адресу: Западно-Казахстанская область, Каратобинский район, Аккозинский сельский округ, село Коржын - 532 235 тысяч тенге;
установка комплексного модульного блока для водоснабжения села Бесоба Каратобинского района Западно-Казахстанской области – 22 000 тысяч тенге;
эксплуатация и техническое обслуживание газопровода-отвода к газо распределительной станции Каратобе и эксплуатация и техническое обслуживание газопровода газо распределительной станции Каратобе Западно-Казахстанской области – 50 000 тысяч тенге;
паспортизация искуственных сооружений автомобильных дорог районного значения – 633 тысячи тенге;
паспортизация автомобильных дорог районного значения – 19 868 тысяч тенге;
строительство магистральных систем водоснабжения с прокладкой новой ветки к населенным пунктам Толен, Сауле, Каракамыс Каратобинского района - 443 584 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Каратобинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27.03.2025 № 24-2 (вводится в действие с 01.01.2025); от 13.05.2025 № 26-10 (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Установить на 2025 год норматив распределения доходов для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет 100%;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет 100%.

халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 249 742 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Алакөл ауылының ауылішілік су құбыры құрылысы – 231 538 мың теңге.
2) облыстық бюджеттен жалпы сомасы – 2 126 332 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 49 752 мың теңге;
кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 6 104 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сапасын жақсартуға – 44 215 мың теңге;
тұрғын үй сертификаттарын беруге – 2 000 мың теңге.
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 107 029 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы, Алакөл ауылының ауылішілік су құбыры құрылысына – 73 675 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Қарақамыс-Қаратөбе аудандық маңызы бар 29-44 шақырым автожолын орташа жөндеу - 482 916 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе ауданы Қарақамыс-Қаратөбе аудандық маңызы бар 44-59 шақырым автожолын орташа жөндеу – 292 321 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы, Қаратөбе ауданы, Аққозын ауылдық округі, Қоржын ауылында орналасқан мəдениет үйінің құрылысы - 532 235 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы, Қаратөбе ауданы Бесоба ауылын сумен жабдықтау үшін кешенді блок модулі қондырғысын орнату – 22 000 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы, Қаратөбе газ тарату станциясы газ құбырын пайдалану және техникалық қызмет көрсету және Қаратөбе газ тарату станциясы газ құбырын бұру, пайдалану және техникалық қызмет көрсету – 50 000 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының жасанды құрылыстарын паспорттау – 633 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының паспорттау – 19 868 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы, Қаратөбе ауданының Төлен, Сәуле, Қарақамыс елді мекендеріне жаңа тармақ өткізе отырып магистралдық сумен жабдықтау жүйелерін салу - 443 584 мың теңге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Қаратөбе аудандық мәслихатының 27.03.2025 № 24-2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.05.2025 № 26-10 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2025 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100% есепке алынады.

6. Установить на 2025 год размеры субвенции передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в сумме 1 525 551 тысяча тенге.
7. Установить, что бюджетные изъятия из районного бюджета в областной бюджет на 2025 год не предусматриваются.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в размере 18 163 тысячи тенге.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Н.Мендешов
Приложение 1
к решению Каратобинского
районного маслихата
от 20 декабря 2024 года № 22-4
Районный бюджет на 2025 год

6. 2025 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция көлемі 1 525 551 мың теңге сомасында белгіленсін.
7. 2025 жылы аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алымдар қарастырылмайды деп белгіленсін.
8. 2025 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 18 163 мың теңге көлемінде бекітілсін.
9. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы Н.Мендешов
Қаратөбе аудандық мәслихатының
2024 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 22-4 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет

1000
039
Организация и осуществление социальной адаптации и реабилитации лиц, отбывших уголовные наказания
1000
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
1000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
358863
1
Социальное обеспечение
95306
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
95306
005
Государственная адресная социальная помощь
95306
2
Социальная помощь
221651
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
221651
006
Оказание жилищной помощи
1530
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
63623
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1953
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
73500
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
61045
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
20000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
41906
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
39906
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
28235
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2040
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
1886
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
7745
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
2000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1208668
1
Жилищное хозяйство
378771
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

1000
039
Қылмыстық жазасын өтеген адамдарды әлеуметтік бейімдеу мен оңалтуды ұйымдастыру және жүзеге асыру
1000
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
1000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1000
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
1000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
358863
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
95306
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
95306
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
95306
2
Әлеуметтiк көмек
221651
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
221651
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1530
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
63623
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1953
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
73500
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
61045
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
20000
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
41906
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
39906
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28235
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2040
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
1886
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
7745
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
2000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1208668
1
Тұрғын үй шаруашылығы
378771
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

24914
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
75658
6
Земельные отношения
29942
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
29942
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
23942
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
6000
10
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
45716
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
45716
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
45716
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
55529
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
55529
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
55529
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
39529
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
16000
12
Транспорт и коммуникации
817479
1
Автомобильный транспорт
817479
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
817479
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
42242
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
775237
13
Прочие
41180
9
Прочие
41180
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
19261
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
19261
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
21919
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
21919
14
Обслуживание долга
14154
1
Обслуживание долга
14154
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
14154
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета

24914
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
75658
6
Жер қатынастары
29942
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
29942
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23942
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
6000
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
45716
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
45716
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
45716
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
55529
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
55529
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
55529
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
39529
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
16000
12
Көлiк және коммуникация
817479
1
Автомобиль көлiгi
817479
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
817479
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
42242
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
775237
13
Басқалар
41180
9
Басқалар
41180
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
19261
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
19261
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
21919
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
21919
14
Борышқа қызмет көрсету
14154
1
Борышқа қызмет көрсету
14154
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
14154
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету